Place | Club | Crew |
Event 1: 27+ M 4+ |
First | AWG 1 | K Weale, C Gibson, B Symes, N Forlong, D Hannan |
Second | SBC | Peer Neilson, Rob Adin, Terry Galuszka, Laurence Edge, Catherine Galuszka |
Third | WRC 2 | Terry McCarthy, Barry Sayer, Jeremiah McLanahan, Joe O'Neill |
Fourth | WRC 1 | Brendan Renall, James Beech, Phil Holding, Julian Williamson |
Event 1: 27+ W 4+ |
First | AWG 1w | S Rush, J Rush, T Carver, J Connors, S O'Leary |
Second | WRC 1w | Nicky Roderick, Julie Davison, Sara Mc Fall, Frances Graham |
Event 2: 40+ M 1X |
First | AWG 1 | P Spriggens |
Second | AWG 3 | M Stewart |
Third | AWG 2 | C Smith |
Fourth | UBC 1 | P Carroll |
Event 2: 40+ W 1X |
First | UBC 1w | P Baker-Hogan |
Second | SBC 1w | Melissa Bray |
Third | AWG 1w | Y Priest |
Event 3 (Div 1): 50+ M 2X |
First | AWG 2 | T Upchurch, R Brock |
Second | AWG 1 | M Carey, J Sicely |
Third | SBC 1 | Laurence Edge, Peer Neilson |
Event 3: 60+ M 2X |
First | AWG 4 | AJLuff, G Hammond |
Second | AWG 3 | T Rush, J Rowan |
Event 3: 70+ m 2X |
First | HRC 1 | D Hume, N Courtney |
Second | HRC 2 | C de Guingand, D Bourke |
Third | UBC 1 | Owen Winstanley, Rod Trott |
Event 3 (Div 2): 50+ W 2X |
First | WRC 1w | Annette Scullion, Jane Harding |
Event 4: 40+ M 4X |
First | AWG 1 | P Spriggens, C Smith, G Russell, M Stewart |
Event 4: 27+ W 4X |
First | AWG 1w | S Rush, J Rush, T Carver, J Connors |
Event 4: 40+ W 4X |
First | AWG 2w | P Baker-Hogen, Y Priest, AnLuff, B Hammond |
Second | SBC 1w | Melissa Bray, Diane Tuiomanufili, Lis Neilson, Caroline Bedford |
Third | WRC 1w | Frances Graham, Kathleen Palmer, Michelle Burrel, Raewyn Munro |
Event 5: NM M 2X |
First | UBC 1 | Pat Carroll, Bruce Butters |
Second | AWG 1 | J O'Leary, A O'Leary |
Event 5: NM W 2X |
First | UBC 1w | Helen Stewart, Bridget McArthur |
Second | AWG 1w | E Cvitanovich, M Dowman |
Event 6: Open Mixed 4+ |
First | AWG 1 | P Spriggens, M Stewart, J Connors, T Carver, S O'Leary |
Second | WRC 1 | Sara Mc Fall, Frances Graham, Barry Sayer, Joe O'Neill |
Third | WRC 2 | Rose-Maree Bell, Kim O'Neill, Brendan Renall, Phil Holding |
Event 7: 40+ M 2X |
First | AWG 1 | G Russell, C Smith |
Event 7: 40+ W 2X |
First | AWG 1w | Y Priest, AnLuff |
Second | SBC 1w | Diane Tuiomanufili, Caroline Bedford |
Event 8: 50+ M 4X- |
First | AWG 1 | Brocky, M Carey, J Sicely, T Upchurch |
Event 8: 60+ M 4X- |
First | AWG 2 | T Rush, G Hammond, J Rowan, AJLuff |
Event 8: 70+ m 4X- |
First | HRC 1 | D Hume, N Courtney, C de Guingand, D Bourke |
Event 9: NM M 4+ |
First | WRC 1 | James Beech, Julian Williamson, Peter Thornbury, Phil Holding |
Event 9: NM W 4+ |
First | WRC 2w | Fiona Leonard, Rose-Maree Bell, Michelle Burrel, Kim O'Neill |
Event 10: Open M 8+ |
First | AWG 1 | AJLuff, T Rush, K Weale, B Symes, G Russell, M Stewart, J Sicely, G Hammond, S O'Leary |
Second | AWG 2 | P Spriggens, C Smith, C Gibson, N Forlong, R Brock, T Upchurch , M Carey, J Rowan, D Hannan |
Third | WRC 1 | Brendan Renall, Laurie Council, Dave O'Brien, Jeremiah McLanahan, Barry Sayer, Jason King, Terry McArthy, Joe O'Neill |
Event 10: Open W 8+ |
First | AWG 1w | S Rush, J Rush, J Connors, T Carver, Y Priest, AnLuff, B Hammond, E Sicely, J Holly |
Second | WRC 1w | Jane Harding, Annette Scullion, Patricia Abraham, Sara Mc Fall, Kathleen Palmer, Nicky Roderick, Raewyn Munro, Julie Davison |
Event 11: 27+ M 1X |
First | SBC 1 | Terry Galuszka |
Second | SBC 2 | Rob Adin |
Event 11: 27+ W 1X |
First | AWG 1w | J Rush |
Second | AWG 2w | S Rush |
Event 12: 40+ M 4+ |
First | AWG 1 | P Spriggens, C Smith, G Russell, M Stewart, S O'Leary |
Second | WRC 1 | Dave O'Brien, Jeremiah McLanahan, Peter Thornbury, Susan Joy |
Event 12: 40+ W 4+ |
First | AWG 1w | J Connors, T Carver, Y Priest, E Sicely, J Holly |
Second | SBC 1w | Melissa Bray, Lis Neilson, Diane Tuiomanufili, Caroline Bedford, Catherine Galuszka |
Third | WRC 1w | Kim O'Neill, Kathleen Palmer, Raewyn Munro, Fiona Leonard |
Event 13: Open Mixed 2X |
First | AWG 2 | P Spriggens, Y Priest |
Second | AWG 1 | T Rush, S Rush |
Third | AWG 5 | C Smith, J Rush |
Fourth | AWG 3 | J Connors, T Upchurch |
Fifth | AWG 4 | G Hammond, B Hammond |
Sixth | AWG 6 | AnLuff, AJLuff |
Event 14: 50+ M 4+ |
First | AWG 1 | R Brock, J Sicely, G Russell, T Upchurch, D Hannan |
Second | WRC 1 | Jason King, Laurie Council, Terry McArthy, Barry Sayer |
Event 14: 50+ W 4+ |
First | WRC 1w | Patricia Abraham, Jane Harding, Annette Scullion, Rose-Maree Bell |
Event 15: Open Mixed 4x- |
First | AWG 1 | P Baker-Hogen, C Smith, T Carver, M Stewart |
Second | WRC 1 | Frances Graham, Michelle Burrel, Susan Joy, James Beech |
Third | SBC 1 | Peer Neilson, Laurence Edge, Lis Neilson, Caroline Bedford |
Event 16: 27+ M 2X |
First | SBC 1 | Terry Galuszka, Rob Adin |
Event 16: 27+ W 2X |
First | AWG 1w | P Baker-Hogen, C Smith, T Carver, M Stewart |
Second | WRC 1w | Frances Graham, Michelle Burrel, Susan Joy, James Beech |
Event 17: 50+ M 1X |
First | AWG 2 | R Brock |
Second | AWG 1 | T Upchurch |
Third | AWG 3 | G Hammond |
Fourth | SBC 1 | Peer Neilson |
Fifth | WRC 1 | Jason King |
Event 17: 60+ M 1X |
First | AWG 4 | T Rush |