AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
|
Georgia Nugent-O'Leary (stroke), Sammy Murphy, Rayelynn Brackett, Riley Wyeth + Savanna Gaskell (cox)
|
||||
AKLC
club
Auckland
au
|
Coached by: Barbara Fenner
|
||||
STAC
club
Wellington
we
|
Coached by: Nathan Wallace
|
NSHC
club
Auckland
au
|
|||||
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
|
Coached by: Chris Morgan
|
||||
AKLC
club
Auckland
au
|
Coached by: Nick Bixley
|
RPCW
RPC
|
Logan Rodger (stroke), Patrick McInnes, McKenzie Macky, Evan Kennedy, Alex Kennedy, Shaun Kirkham, Christopher Morrison, Jeff Francis + Caleb Shepherd (cox)
|
||||
RPCA
RPC
|
Stephen Jones (stroke), Oliver Moss, Michael Longuet-Higgins, Lewis Hollows, Isaac Grainger, Jasper Ballantyne, Finn Howard, Louis van Velthooven + Kyle Battersby (cox)
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
||||
RPCC
RPC
|
James Hunter (stroke), Tom Murray, Corey McCaffrey, Tom Nyenhuis, Ryan Wilson, Brook Robertson, Adrian Riepen, Sam Wells + Michael Dessoulavy (cox)
|
AVNC
club
Canterbury
ca
|
|||||
AVNC
club
Canterbury
ca
|
Coached by: Dale Maher
|
||||
WHOC
club
Southland
so
|
Coached by: John O'connor
|
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
|
Russell Dodd (stroke), Max Williams, Edwin Laver, Liam Kitchin, Hamish Boult, Michael Vanderpeet, Stephen Vanderpeet, Tom Mackintosh + Peter Holt (cox)
Coached by: Doc McDonald
|
||||
CHCC
club
Canterbury
ca
|
Jack Caulton (stroke), George Perkins, Jack MacFarlane, Thomas Chapman, Emerson Cosgrove, Hugo Elworthy, Thomas Ecroyd, Harry McCormick + Samuel Gerard (cox)
Coached by: Peter O'connor & Henry Smith
|
||||
XLW*
composite
Wellington
wm
|
Troy O'Reilly (stroke), James McAnallen, Patrick O'Reilly, Edward Cade, Griffin Hunt, Paul Moreno, Jayde Thomas, George Daly + Sarah Boyle (cox)
|
RPCS
RPC
|
Olivia Loe (stroke), Phoebe Spoors, Kristen Froude, Johannah Kearney, Esther Austin, Tessa Young, Sophie Shingleton, Lisa Owen + Lydia Milner (cox)
|
||||
RPCW
RPC
|
Hannah Osborne (stroke), Allie Smith, Claudia Hyde, Georgia Perry, Eloise Dowse, Brooke Francis, Briar Murphy, Lana Davison + Caitlin Lawry (cox)
|
||||
RPCC
RPC
|
Georgina Rodie (stroke), Ruby Tew, Robyn Munro, Philippa Loveard, Kerri Williams, Sophie MacKenzie, Jess Paton, Georgia Hammond + Lauren McAndrew (cox)
|
WREC
club
Northland
nt
|
Coached by: Nigel Badelley
|
||||
AKLC
club
Auckland
au
|
Coached by: Julian Foulkes & Grant Lindsay
|
||||
AVNC
club
Canterbury
ca
|
|
TIMC
club
Canterbury
ca
|
Emma Dyke (stroke), Erica Taylor, Paige Cook, Harriett Sutton, Alice Murdoch, Emma Weith, Renee Olley, Surrey Collett + Zoe Dobbs (cox)
Coached by: Dean Milne
|
||||
WHOC
club
Southland
so
|
Amy Jenkins (stroke), Penelope Barnsdale, Olivia MacDonald, Annabel Ronald, Heather Livesey, Georgia Yaxley, Katie Moffat, Brooke Shepherd + Laura McMillan (cox)
Coached by: John O'connor & Danny Young
|
||||
AVNC
club
Canterbury
ca
|
Lauren Clark (stroke), Beth Jagusch, Kate Dore, Holly Fletcher, Michelle Barry, Sara Lee-Anne Smith, Rachel Kennedy, Kiri Williams + Katie Middleton-Tansey (cox)
Coached by: Dale Maher & Peter Campbell
|
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
|
Coached by: Rohan Condon & Ross Webb
|
||||
WHOC
club
Southland
so
|
Coached by: John O'connor & Danny Young
|
||||
OTAC
club
Otago
ot
|
Coached by: John Parnell
|
PETC
club
Wellington
we
|
Coached by: Axel Dickinson
|
||||
XLB*
composite
Bay of Plenty
bp
|
|||||
NSHC
club
Auckland
au
|
AVNC
club
Canterbury
ca
|
Coached by: Mark Cotham & Penny Buckley
|
||||
PETC
club
Wellington
we
|
Coached by: Axel Dickinson
|
||||
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
|
Rayelynn Brackett (stroke), Sammy Murphy, Georgia Nugent-O'Leary, Riley Wyeth + Savanna Gaskell (cox)
|
WTUC
club
Southland
so
|
Coached by: Andrew Jolly
|
||||
WELC
club
Wellington
we
|
Coached by: Neil Williams & Jono Debbage
|
||||
AVNC
club
Canterbury
ca
|
|
AVNC
club
Canterbury
ca
|
Coached by: Dale Maher & Peter Campbell
|
||||
NSHC
club
Auckland
au
|
|
||||
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
|
|
NSHC
club
Auckland
au
|
|||||
PETC
club
Wellington
we
|
Coached by: Axel Dickinson
|
||||
AKLC
club
Auckland
au
|
Coached by: Nick Bixley
|
AVNC
club
Canterbury
ca
|
Ed Sullivan (stroke), Stephen Dennehy, Simon Ellis, Thomas Paterson, Jake Carmody, Robert Earl, Johnny Fitzpatrick, Brad Walter + Quinn Houghton (cox)
|
||||
STAC
club
Wellington
we
|
Michael Findlay (stroke), Kiwa Erueti-Newman, Sam Rush, Simon Tanner, Hugh Morrison, Harry Beaumont, Connor McLeod, Joe Whitmore + Fred Beaumont (cox)
Coached by: Gary Maude
|
||||
AVNC
club
Canterbury
ca
|
Michael Jones (stroke), Cameron Dadson, Lucas Wilson-Taopua, Geoffrey Wigley, Andrew Hills, Kody Ferguson, Leon Smyth, Billy Clements + Katie Middleton-Tansey (cox)
Coached by: Mark Cotham & Seamus Burgess
|
WNKC
club
Otago
ot
|
Coached by: David Varney
|
||||
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
|
|
||||
BLEC
club
Marlborough
ma
|
Coached by: Bill Campbell
|
AVNC
club
Canterbury
ca
|
Coached by: Dale Maher
|
||||
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
|
Coached by: Rohan Condon & Ross Webb
|
||||
BPCC
club
Bay of Plenty
bp
|
Coached by: Steve Finlayson
|
AVNC
club
Canterbury
ca
|
Mollie Weston (stroke), Meisha Nicolson, Jessica Bateman, Jen Naoupu, Marita Naoupu, Taylor Kerr-Charnley, Grace Curtis, Emma Alderton + Lydia Milner (cox)
Coached by: Mark Cotham & Penny Buckley
|
||||
CTYC
club
Canterbury
ca
|
Biddy Harris (stroke), Aimee McMaster, Jemima Allison, Jess Wood, Phoebe Robinson, Rebekah Hill, Libby Vincent, Millie Dutton + Lucinda McLeod (cox)
Coached by: Mark Cotham & RRGS
|
||||
PETC
club
Wellington
we
|
Bella Matthews (stroke), Claire Wright, Ruby Willis, Beth Ross, Ella Pudney, Kahu Henare, Amy Wright, Lilla Rutherford + Niamey Izzett (cox)
Coached by: Axel Dickinson
|
Event 59
M/W Open 1X (P) (1000m)
Sponsored by: Mary Thomas
PICC
club
Marlborough
ma
|
Coached by: Keiran Gaudin
|
||||
XLB*
composite
Bay of Plenty
bp
|
|||||
AVNC
club
Canterbury
ca
|
Coached by: Dale Maher
|
WHOC
club
Southland
so
|
Jessica Hayes (stroke), Morgan Shepherd, Olivia MacDonald, Katelyn Froude, Ingrid Mitchell, Georgia Yaxley, Heather Livesey, Annabel Ronald + Laura McMillan (cox)
Coached by: John O'connor & Danny Young
|
||||
AVNC
club
Canterbury
ca
|
Lauren Clark (stroke), Beth Jagusch, Sarah Lindley, Louise Livesey, Kate Dore, Holly Fletcher, Rachel Kennedy, Kiri Williams + Katie Middleton-Tansey (cox)
Coached by: Dale Maher
|
||||
NSHC
club
Auckland
au
|
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
|
Russell Dodd (stroke), Max Williams, Edwin Laver, Liam Kitchin, Matthew Kitchin, Pat Nichol, George Sproat, Luke Kitchin + Peter Holt (cox)
Coached by: Doc McDonald
|
||||
NSHC
club
Auckland
au
|
Ryan Kelleher (stroke), Liam Kettle, Michael Brake, Craig Little, Hayden Ellis, Nathaniel Davy, Max Anstis, Daniel McSweeny + Jonathan Zouch (cox)
|
||||
AKGC
club
Auckland
au
|
Thomas Batts (stroke), Marco de Jong, James Bridgman, Fletcher Harnish, Rory Accorsi, Peter Byllemos, Kurt Lowry, Ben McArthur + Joel Bateman (cox)
|
RPCS
RPC
|
Kristen Froude (stroke), Grace Prendergast, Eve Macfarlane, Lucy Spoors, Fiona Bourke, Genevieve Behrent, Lucy Strack, Olivia Loe + Francie Turner (cox)
|
||||
RPCC
RPC
|
Rebecca Scown (stroke), Linda Mathews, Robyn Munro, Fiona Paterson, Kerri Williams, Ruby Tew, Georgina Rodie, Erin-Monique O'Brien + Lauren McAndrew (cox)
|
||||
RPCW
RPC
|
Hannah Osborne (stroke), Georgia Perry, Zoe Stevenson, Jessica Loe, Genevieve Armstrong, Allie Smith, Briar Murphy, Sarah Gray + Ivan Pavich (cox)
|
RPCS
RPC
|
Hamish Bond (stroke), Jade Uru, Mark O'Connor, Jared Glue, Hayden Cohen, James Lassche, Nathan Flannery, Armin Svoboda jnr + Sam Bosworth (cox)
|
||||
RPCW
RPC
|
Logan Rodger (stroke), Andrew Healey, Alex Kennedy, Eric Murray, Tobias Wehr-Candler, McKenzie Macky, Curtis Rapley, Shaun Kirkham + Caleb Shepherd (cox)
|
||||
RPCA
RPC
|
Richard Harrison (stroke), Peter Taylor, Bobby Kells, Adam Tripp, Finn Howard, Michael Arms, David Mabbott, Oliver Moss + Kyle Battersby (cox)
Coached by: James Coote & Grant Craies
|
Event 59
M/W Open 1X (P) (1000m)
Sponsored by: Mary Thomas