STHI
school
Otago
ot
Coached by: Emma Weith
- Heat 6: placed 5th (8:17.34)
- Repechage 2: placed 1st (8:26.69)
- Quarter-final 2: placed 7th (8:21.95)
- D Final: result (SCR)
- Heat 1: placed 4th (8:01.50)
- Repechage 3: placed 1st (7:52.10)
- Semi-final 2: placed 7th (8:21.73)
- B Final: placed 1st (8:27.12)
- Heat 3: placed 3rd (9:03.76)
- Quarter-final 4: placed 2nd (9:42.36)
- Semi-final 1: placed 3rd (9:20.01)
- A Final: placed 5th (9:05.33)
STHI
school
Otago
ot
Coached by: Bridget Hendry & Georgia Clarke
- Heat 6: placed 2nd (7:40.46)
- Quarter-final 4: placed 3rd (8:00.14)
- Semi-final 2: placed 6th (7:50.27)
- B Final: placed 2nd (8:07.62)
STHI
school
Otago
ot
Coached by: Emma Weith
- Heat 4: placed 5th (8:44.85)
- Repechage 3: placed 5th (8:26.44)
- Heat 2: placed 2nd (9:07.25)
- Quarter-final 4: placed 3rd (8:46.01)
- Semi-final 2: placed 4th (8:48.97)
- A Final: placed 7th (8:58.09)
- Heat 6: placed 4th (9:14.77)
- Repechage 3: placed 1st (8:54.21)
- Quarter-final 3: placed 5th (8:57.44)
- C Final: result (SCR)
STHI
school
Otago
ot
Coached by: Bridget Hendry & Georgia Clarke
- Heat 5: placed 4th (7:55.95)
- Quarter-final 2: placed 8th (8:21.63)
- D Final: result (SCR)
STHI
school
Otago
ot
Emma O'Meara (stroke), Caitlin Henderson, Briar Grounds, Charlotte Chapman-Cohen + Poppy Smith (cox)
Coached by: Bridget Hendry & Georgia Clarke
- Heat 4: placed 7th (8:19.06)
- Heat 2: placed 5th (8:47.75)
- Repechage 3: placed 5th (9:08.36)
- Heat 2: placed 7th (9:08.51)
- Repechage 1: placed 4th (8:32.78)
- Semi-final 2: placed 7th (8:34.98)
- B Final: placed 5th (8:43.92)
STHI
school
Otago
ot
Coached by: Emma Weith
- Heat 1: placed 6th (8:32.66)
- Repechage 2: placed 3rd (8:15.14)
- Semi-final 1: placed 8th (8:18.25)
- B Final: placed 5th (8:19.87)
STHI
school
Otago
ot
- Heat 3: placed 1st (7:58.01)
- Quarter-final 3: placed 3rd (8:34.13)
- Semi-final 1: placed 5th (7:55.87)
- B Final: placed 2nd (7:56.26)
STHI
school
Otago
ot
- Heat 7: placed 1st (8:09.58)
- Quarter-final 3: placed 6th (8:55.21)
- C Final: result (SCR)
STHI
school
Otago
ot
Grace Beattie (stroke), Emma Christie, Ria Dennison, Beth Anderson, Chloe Light, Millie Davenport, Sophie Smith, Libby Drummond + Georgie Ffiske (cox)
Coached by: Emma Weith
- Heat 2: placed 5th (07:43.30)
- Repechage 1: placed 3rd (07:39.82)
- A Final: placed 3rd (07:20.38)
- Heat 5: placed 2nd (8:13.50)
- Quarter-final 4: placed 2nd (8:40.41)
- Semi-final 1: placed 3rd (8:05.87)
- A Final: placed 8th (8:21.09)
- Heat 2: placed 7th (8:42.53)
- Repechage 2: placed 5th (8:48.33)
- Heat 2: placed 6th (8:38.59)
- Repechage 3: placed 3rd (8:35.80)
- E Final: placed 4th (9:27.14)