- Heat 4: placed 8th (8:31.54)
- Heat 2: placed 6th (7:49.65)
- Repechage 2: result (SCR)
- Heat 1: placed 6th (7:32.48)
- Repechage 1: placed 5th (7:50.72)
CHCO
school
Canterbury
ca
Louis Batchelor (stroke), Sam Aitken, Alex Todhunter, Jamie Batchelor, Max Goodwin, Sam Darry, Zac Cran, Harrison Voice + Guy Flynn (cox)
CHCO
school
Canterbury
ca
Sean Swanson (stroke), Harry Hawkins, Harry Black, Ben Stronach, Sam Smith, Jacob Pye, Theodore Davis, Blake McGuigan + Wilson Murray (cox)
- Heat 2: result (SCR)
CHCO
school
Canterbury
ca
James Goodman (stroke), Fergus Beadel, Thomas Dobson, Louie Kinder-Rycroft, Mack Hofma-Whitehead, Finn Hamilton, Henry Wells, Edward Peak + Nick Turnbull (cox)
- Heat 1: placed 6th (7:18.39)
- Repechage 1: placed 7th (6:54.76)
CHCO
school
Canterbury
ca
- Heat 3: placed 2nd (7:47.43)
- Repechage 2: placed 1st (6:59.65)
- Semi-final 1: placed 4th (7:04.80)
- A Final: placed 4th (7:00.10)
- Heat 4: placed 2nd (7:33.04)
- Repechage 3: placed 1st (7:01.62)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:07.35)
- A Final: placed 7th (7:09.15)
CHCO
school
Canterbury
ca
Jonty Gallegher (stroke), Fearghus Bratten, Fletcher Anderson, Dominic Edmond, Charles Smith, William Koko, Ben Young, Jack Drage + Matthew Quin (cox)
Coached by: Andrew Taylor & Chris Sellars
- Heat 2: placed 6th
- Repechage 1: placed 3rd (6:49.62)
- B Final: placed 2nd (6:50.44)
- Heat 6: placed 7th (8:55.26)
- Heat 3: placed 4th (7:06.87)
- Repechage 3: placed 3rd (7:10.08)
- Semi-final 2: placed 8th (7:18.05)
- B Final: placed 3rd (6:56.85)
- Heat 1: placed 4th (7:05.38)
- Repechage 3: placed 4th (7:14.61)
- Semi-final 1: result (SCR)
CHCO
school
Canterbury
ca
Erik McBride (stroke), Jamie Batchelor, Tom Vincent, Alex Todhunter, Lachie Hazlett, Jack Elvy, Zac Cran, Will Chaffey + Fin Smith (cox)
- Heat 1: placed 3rd (6:11.38)
- Repechage 2: placed 1st (6:26.60)
- A Final: placed 1st (6:03.53)
CHCO
school
Canterbury
ca
James Goodman (stroke), Fergus Beadel, Thomas Dobson, Charlie Bushell, Mack Hofma-Whitehead, Louie Kinder-Rycroft, Henry Wells, Edward Peak + Max Marsh (cox)
- Heat 1: placed 6th (6:37.78)
- Repechage 1: placed 4th (6:42.31)
CHCO
school
Canterbury
ca
Jonty Gallegher (stroke), Fearghus Bratten, Fletcher Anderson, Dominic Edmond, Charles Smith, William Koko, Ben Young, Jack Drage + Matthew Quin (cox)
Coached by: Andrew Taylor & Karen Adams
- Heat 2: result (SCR)
- Heat 6: placed 5th
- Repechage 2: placed 4th (8:25.92)
CHCO
school
Canterbury
ca
Jonty Gallegher (stroke), Lachie Hazlett, Fletcher Anderson, Dominic Edmond, Charles Smith, Ben Young, Fearghus Bratten, Jack Drage + Matthew Quin (cox)
Coached by: Andrew Taylor & Henry Smith
- Heat 1: placed 2nd
- Repechage 1: placed 3rd (6:41.52)
- A Final: placed 6th (6:38.92)
CHCO
school
Canterbury
ca
Sean Swanson (stroke), Harry Black, Zac Cran, Harry Hawkins, Blake McGuigan, Harrison Voice, Robert Turnbull, Sam Smith + Guy Flynn (cox)
- Heat 2: placed 5th
- Repechage 2: placed 4th (6:30.48)
- B Final: placed 2nd (6:26.13)
CHCO
school
Canterbury
ca
Erik McBride (stroke), Jamie Batchelor, Alex Todhunter, Tom Vincent, Theodore Davis, Charlie Bushell, Will Chaffey, Jack Elvy + Fin Smith (cox)
- Heat 1: result (SCR)
CHCO
school
Canterbury
ca
James Goodman (stroke), Fergus Beadel, Thomas Dobson, Louie Kinder-Rycroft, Mack Hofma-Whitehead, Finn Hamilton, Henry Wells, Edward Peak + Nick Turnbull (cox)
- Heat 3: result (SCR)