- Heat 2: placed 6th (9:39:35)
- Repechage 1: placed 5th (9:15:63)
- Heat 4: placed 5th (9:03:50)
- Repechage 2: placed 6th (8:58:60)
- Heat 3: placed 2nd (8:22:41)
- Repechage 3: placed 3rd (8:15:54)
- Heat 5: placed 4th (8:30:37)
- Repechage 2: placed 4th (8:27:13)
- Heat 4: placed 3rd (9:04:42)
- Repechage 4: placed 2nd (8:55:36)
- Semi-final 2: placed 5th (9:06:61)
- Heat 3: placed 5th (9:21:35)
- Repechage 3: placed 4th (9:13:38)
- Heat 3: placed 6th (10:11:99)
- Repechage 2: placed 4th (10:30:65)
- Heat 4: placed 6th (9:49:52)
- Repechage 1: placed 5th (10:00:00)
- Heat 2: placed 4th (8:22:29)
- Repechage 1: placed 4th (8:24:56)
- Heat 2: placed 4th (9:32:33)
- Repechage 1: placed 4th (9:43:53)
- Semi-final 2: placed 6th (9:46:99)
- Heat 2: placed 4th (7:29:62)
- Repechage 1: placed 4th (7:17:05)
- Heat 1: placed 3rd (7:19:24)
- Repechage 2: placed 4th (7:15:23)
- Heat 2: placed 3rd (7:05:73)
- Repechage 1: placed 4th (7:00:18)
- Heat 1: placed 3rd (7:09:19)
- Repechage 2: placed 4th (7:01:00)
- Heat 2: placed 4th (8:28:07)
- Repechage 2: placed 3rd (7:52:69)
- A Final: placed 7th (8:14:66)
WELC
club
Wellington
we
Coached by: Katrina Lawrence
- Heat 1: placed 7th (8:59:27)
- Repechage 2: placed 5th (8:31:57)
- Heat 1: placed 7th (8:54:53)
- Repechage 2: placed 6th (8:59:04)
WELC
club
Wellington
we
Daniel Batchelor (stroke), Daniel McCormack, Simon Manawaiti, Nicholas Dudley, Timothy Wilson, , Mike Turk, Jerome Chapman + Michael Dessoulavy (cox)
- Heat 1: placed 3rd (6:23:27)
- Repechage 1: placed 5th (6:25:47)
- A Final: placed 7th (6:26:79)
WELC
club
Wellington
we
Cheryl Dudfield (stroke), Stephanie Arlaud, Tracey Preston, Kirstin Howard + Michael Dessoulavy (cox)
- Heat 1: placed 2nd (7:52:08)
- Repechage 1: placed 1st (7:46:98)
- A Final: placed 4th (7:55:00)
- Heat 3: placed 5th (8:42:01)
- Repechage 1: placed 4th (7:56:86)
- Semi-final 1: placed 8th (7:36:50)
- Heat 1: placed 6th (8:35:04)
- Repechage 1: placed 3rd (7:47:63)
- Semi-final 2: placed 8th (7:27:71)
- Heat 2: placed 6th (8:30:31)
- Repechage 1: placed 5th (8:41:85)
- Heat 2: placed 5th (8:29:44)
- Repechage 1: placed 4th (8:36:04)
- Heat 1: placed 7th (9:14:03)
- Repechage 3: placed 5th (8:58:61)
- Heat 1: placed 3rd (6:44:03)
- Repechage 1: placed 6th (6:36:73)
- A Final: placed 8th (6:26:85)
WELC
club
Wellington
we
Lucy Warnock (stroke), Cheryl Dudfield, Stephanie Arlaud, Tracey Preston, Kirstin Howard, Frances Graham, Catherine Corser, Lucy Dunn + Michael Dessoulavy (cox)
- Heat 1: placed 3rd (7:37:48)
- Repechage 1: placed 5th (7:24:51)
- A Final: placed 6th (7:06:77)
WELC
club
Wellington
we
Sarah Bone (stroke), Sarah Allermann, Erin Duncan, Aleise White, Philippa Joblin, Nicola Kyle, Rebekah Holloway, Melissa Benson-Chan + Katrina Lawrence (cox)
- Heat 2: placed 4th (8:27:51)
- Repechage 1: placed 6th (7:33:63)
- A Final: placed 8th (7:29:73)