- Heat 1: placed 5th (7:28:31)
- Repechage 2: placed 1st (7:20:84)
- A Final: placed 7th (7:32:55)
- Heat 2: result (SCR)
- Heat 2: placed 4th (7:12:00)
- Repechage 1: placed 5th (7:15:07)
- B Final: placed 6th (7:13:62)
- Heat 3: placed 6th (7:33:14)
- Repechage 1: placed 8th (7:32:70)
- Heat 1: placed 4th (7:19:79)
- Repechage 2: placed 1st (7:05:57)
- A Final: placed 8th (7:28:03)
- Heat 3: placed 7th (7:53:52)
- Repechage 1: placed 7th (7:40:72)
- Heat 1: placed 4th (7:36:43)
- Repechage 1: placed 2nd (7:25:17)
- A Final: placed 4th (7:11:33)
STKT
school
Auckland
au
Renee Heimgartner (stroke), Kirstyn Goodger, Sophie Wilson, Jessica Fountain + Samantha Urgert (cox)
- Heat 2: placed 4th (8:03:90)
- Repechage 1: placed 2nd (7:41:38)
- B Final: placed 1st (7:47:97)
- Heat 1: placed 6th (9:01:08)
- Repechage 1: placed 8th (8:53:83)
STKT
school
Auckland
au
Kate Findlay (stroke), Caitlen Curwell, Nicole Ferrier, Carys Goodwin, Tammy Hughes, Kate Morris, Jane Jeffares, Claudia Sykes + Shirley Wang (cox)
- A Final: result (SCR)
- Heat 2: placed 2nd (6:56:66)
- Repechage 1: result (To Final)
- A Final: placed 3rd (6:35:08)
STKT
school
Auckland
au
- Heat 2: placed 3rd (7:48:02)
- Repechage 1: placed 2nd (7:25:28)
- B Final: placed 1st (7:24:57)
STKT
school
Auckland
au
Lauren Wright (stroke), Caitlen Curwell, Nicole Ferrier, Carys Goodwin, Tammy Hughes, Kate Morris, Aimee Prendergast, Claudia Sykes + Shirley Wang (cox)
- Heat 1: placed 6th (8:45:81)
- Repechage 2: placed 5th (9:06:07)
- B Final: result (SCR)
- Heat 2: result (DNS)
- Heat 3: result (DNS)
- Heat 3: placed 5th (7:51:92)
- Repechage 2: placed 4th
- B Final: placed 2nd (NTT)
STKT
school
Auckland
au
Mitchell Stougie (stroke), Thomas Barker, Karl Collins, Blair Philips, Max Ward, Alex Lewis, Ben Clapp, Jeremy Bodley + Blake Ritchie (cox)
- Heat 3: placed 3rd (7:13:15)
- Repechage 2: placed 1st (6:47:11)
- A Final: placed 8th
STKT
school
Auckland
au
Todd Stenner (stroke), Tom Craigie, Karl Schwarz, Min Kim, Shailen Jeram, Luke McLeod, David Caulton, Jared Felton + Samantha Urgert (cox)
- Heat 1: placed 6th (8:09:55)
- Repechage 1: placed 6th (7:39:89)
- Heat 1: placed 6th (7:20:77)
- Repechage 1: placed 6th (7:15:90)
- Heat 1: placed 3rd (6:59:36)
- Repechage 1: placed 2nd (6:43:92)
- A Final: placed 6th (6:51:45)
- Heat 1: placed 7th (9:18:04)
STKT
school
Auckland
au
Renee Heimgartner (stroke), Kirstyn Goodger, Sophie Wilson, Jessica Fountain, Lauren Wright, Leila Alexander, Morgan Smith, Megan Adams + Samantha Urgert (cox)
- Heat 1: placed 6th (7:46:05)
- Repechage 1: placed 5th (7:39:02)
STKT
school
Auckland
au
Katy Loudon (stroke), Caitlen Curwell, Nicole Ferrier, Carys Goodwin, Tammy Hughes, Kate Morris, Jane Jeffares, Claudia Sykes + Shirley Wang (cox)
- Heat 2: placed 7th (9:08:92)
- Repechage 1: placed 6th (8:40:26)
- Heat 1: placed 5th (7:33:47)
- Repechage 1: placed 2nd (7:13:98)
- B Final: placed 2nd (7:21:66)
- Heat 2: placed 6th (8:28:02)
- Repechage 1: placed 5th (7:45:89)
- B Final: placed 8th (8:19:44)
STKT
school
Auckland
au
Stella Wilson-Staab (stroke), Abigail Robinson, Aimee Prendergast, Charlotte Colthurst + Emma van der Maas (cox)
- Heat 1: placed 5th (8:26:08)
- Repechage 2: placed 8th (8:41:90)
STKT
school
Auckland
au
Todd Stenner (stroke), Brad Alexander, Karl Schwarz, Min Kim, Shailen Jeram, Luke McLeod, David Caulton, Jared Felton + Logan Birch (cox)
- Heat 1: placed 5th (8:26:20)
- Repechage 1: placed 7th (8:14:99)
- Heat 3: placed 3rd (7:48:24)
- Repechage 1: placed 6th (7:37:42)
- B Final: placed 3rd (7:55:77)
- Heat 2: placed 7th (9:24:80)
- Heat 2: placed 6th (8:20:10)
- Heat 4: placed 4th (7:58:46)
- Repechage 1: placed 7th (7:50:22)
STKT
school
Auckland
au
Oliver George (stroke), David Pohlen, Tim Wilson, Thomas Barker, Peter Findlay, Xandy McKenzie, Mitchell Stougie, Bradyn Watson + Asher Emanuel (cox)
- Heat 2: placed 4th (6:56:89)
- Repechage 2: placed 5th (6:51:28)
- Heat 3: placed 7th (8:37:18)
- Repechage 2: placed 7th (8:06:98)
- Heat 2: placed 5th (8:18:12)
- Repechage 1: placed 3rd (7:39:57)
- B Final: placed 7th (8:03:90)
STKT
school
Auckland
au
Renee Hartshorne (stroke), Kate Fogarty, Aimee Prendergast, Charlotte Colthurst + Shirley Wang (cox)
- Heat 3: placed 4th (9:10:35)
- Repechage 1: placed 4th (8:29:76)
- Heat 2: placed 5th (8:25:59)
- Repechage 2: placed 8th (8:14:41)
STKT
school
Auckland
au
Scott Porter (stroke), Hayden White, Nick Bixley, Brendon Everett, Sean Reidy, James Hindle, Michael Colville, Michael Chapman + Michael Winder (cox)
- Heat 1: placed 4th (6:29:03)
- Repechage 1: placed 3rd (6:25:31)
- A Final: placed 6th (6:37:06)
STKT
school
Auckland
au
Craig Paddison (stroke), Nicholas Wright, James Stokes, Thomas Farmer, Nicholas Hill, Joel Everson, Matthew Watson, Robb Wilson + Sam Carter (cox)
- Heat 2: placed 5th (6:55:07)
- Repechage 1: placed 5th (6:57:88)