HWBC
club
Hawkes Bay
hb
Coached by: Mike Trautvetter
- Heat 2: placed 4th (7:41.23)
- Repechage 1: placed 3rd (7:22.99)
- Semi-final 2: placed 6th (7:59.28)
- B Final: placed 5th (7:22.00)
- Heat 5: placed 2nd (8:46.04)
- Repechage 5: placed 1st (8:11.11)
- Semi-final 1: placed 4th (8:54.15)
- B Final: placed 1st (7:56.63)
- Heat 1: placed 2nd (8:56.29)
- Repechage 1: placed 1st (8:23.45)
- Semi-final 2: placed 6th (9:49.61)
- B Final: result (DNS)
- Heat 2: placed 1st (9:03.63)
- Semi-final 1: placed 6th (9:40.52)
- B Final: placed 5th (8:39.96)
- Heat 4: placed 2nd (8:49.99)
- Repechage 4: placed 1st (8:12.82)
- Semi-final 1: placed 2nd (8:46.29)
- A Final: placed 4th (8:00.22)
- Heat 1: placed 5th (8:29.86)
- Repechage 2: placed 4th (7:53.62)
- B Final: placed 3rd (7:52.02)
- Heat 2: placed 4th (8:05.17)
- Repechage 2: placed 1st (7:30.21)
- A Final: placed 5th (7:41.87)
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
Henry Nash (stroke), Charlie Chittenden, Stanley Renwick-Russell, Matthew Rennie, Craig Hackett, Campbell Edmonds, Logan Herbert, Benjamin Renwick-Russell + Liam Harvey (cox)
Coached by: Mike Trautvetter
- Heat 3: placed 1st (7:59.29)
- Semi-final 1: placed 1st (8:00.27)
- A Final: placed 1st (7:28.63)
- Heat 4: placed 1st (7:59.70)
- Semi-final 2: placed 1st (8:15.28)
- A Final: placed 2nd (7:28.89)
- Heat 1: result (NRR)
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
Kate Laracy (stroke), Dayna Murrell, Julia Harris, Jamie Nichol, Georgia King, Ella Whyte, Jessica Turfrey, Caitlin Maloney + Quinn McCracken (cox)
Coached by: Cedric Bayly
- Heat 1: placed 3rd (7:38.81)
- Repechage 2: placed 1st (7:26.19)
- A Final: placed 4th (7:23.27)
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
Abby Watson (stroke), Kirsten Vanderpeet, Karleigh Daly, Lisa McIvor, Laura Jamieson, Emma Matheson, Katie McIvor, Lauren Coombe + Anna Welch (cox)
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
- Heat 2: placed 5th (8:11.53)
- Repechage 1: placed 4th (7:45.89)
- B Final: placed 3rd (7:54.46)
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
Coached by: Rohan Condon
- Heat 4: placed 1st (8:12.66)
- Semi-final 2: placed 5th (8:32.72)
- B Final: placed 3rd (7:57.21)
- Heat 1: placed 5th (8:40.55)
- Repechage 4: placed 4th (8:25.72)
- Heat 3: placed 3rd (8:16.52)
- Repechage 2: placed 1st (8:07.52)
- Semi-final 2: placed 6th (9:06.87)
- B Final: placed 5th (8:04.60)
- Heat 5: placed 2nd (8:12.10)
- Repechage 5: placed 1st (7:50.72)
- Semi-final 1: placed 5th (8:39.43)
- B Final: placed 4th (8:02.89)
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
Coached by: Rohan Condon
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
Coached by: Ross Webb
- Heat 1: placed 3rd (7:54.96)
- Repechage 2: placed 3rd (8:13.23)
- B Final: placed 1st (8:07.66)
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
Coached by: Cedric Bayly
- Heat 1: placed 3rd (8:11.01)
- Repechage 3: placed 2nd (8:29.52)
- Semi-final 1: placed 5th (8:46.25)
- B Final: placed 3rd (8:44.09)
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
- Heat 2: placed 4th (8:34.85)
- Repechage 3: placed 3rd (8:56.95)
- Semi-final 2: placed 5th (9:29.69)
- B Final: placed 4th (8:47.68)
- Heat 1: placed 5th (7:47.62)
- Repechage 1: placed 3rd (8:04.29)
- Semi-final 2: placed 6th (8:29.75)
- B Final: placed 6th (8:05.76)
- Heat 3: placed 2nd (7:01.33)
- Repechage 3: placed 1st (7:20.67)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:34.43)
- A Final: placed 4th (7:19.09)
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
- Heat 3: placed 3rd (8:07.16)
- Repechage 2: placed 2nd (8:21.48)
- Semi-final 2: placed 4th (8:48.13)
- B Final: placed 2nd (8:41.84)
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
- Heat 2: placed 2nd (8:10.52)
- Repechage 2: placed 1st (8:18.75)
- Semi-final 1: placed 5th (9:08.88)
- B Final: placed 4th (8:54.19)
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
Coached by: Mike Trautvetter
- Heat 2: placed 1st (7:01.70)
- Semi-final 2: placed 1st (7:26.10)
- A Final: placed 2nd (7:24.00)
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
Henry Nash (stroke), Benjamin Renwick-Russell, Stanley Renwick-Russell, Charlie Chittenden + Liam Harvey (cox)
Coached by: Mike Trautvetter
- Heat 1: placed 2nd (7:17.72)
- Repechage 1: placed 2nd (7:49.24)
- Semi-final 1: placed 4th (7:49.52)
- B Final: placed 1st (7:48.94)
HWBC
club
Hawkes Bay
hb
Coached by: Mike Trautvetter
- Heat 2: placed 4th (7:56.21)
- Repechage 3: placed 3rd (8:10.75)
- Semi-final 2: placed 6th (8:41.43)
- B Final: placed 6th (8:22.90)
- Heat 3: placed 3rd (9:40.16)
- Repechage 2: placed 2nd (10:02.75)
- Semi-final 2: placed 6th (9:41.36)
- B Final: placed 6th (9:53.68)
- Heat 3: placed 1st (7:53.27)
- Semi-final 1: placed 3rd (8:09.47)
- A Final: placed 4th (8:15.69)