- Heat 1: placed 2nd (7:26.03)
- Repechage 1: placed 1st (8:24.13)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:16.53)
- A Final: placed 5th (7:18.09)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Robin Crooks & Amy Stevenson
- Heat 2: placed 2nd (7:47.08)
- Semi-final 2: placed 5th (7:48.35)
- B Final: placed 1st (7:39.95)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Amy Stevenson & Flora Wharton
- Heat 4: placed 3rd (7:51.84)
- Repechage 1: placed 2nd (8:36.70)
- Semi-final 2: placed 8th (8:06.80)
- B Final: placed 7th (8:08.41)
- Heat 3: placed 1st (7:42.86)
- Quarter-final 3: placed 1st (8:29.50)
- Semi-final 1: placed 1st (7:35.66)
- A Final: placed 1st (7:25.12)
- Heat 3: placed 2nd (7:48.33)
- Quarter-final 1: placed 2nd (8:41.96)
- Semi-final 2: placed 4th (7:53.61)
- A Final: placed 6th (7:38.18)
- Heat 2: placed 4th (8:14.10)
- Repechage 1: placed 1st (8:23.21)
- Semi-final 1: placed 7th (7:31.01)
- B Final: placed 7th (7:32.21)
STPC
school
Waikato
wk
Bella Illston (stroke), Bianca Donelley, Ella Thomson, Madison Fuller + Alyssa Sherry-Middlemiss (cox)
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
- Heat 2: placed 1st (7:43.42)
- Semi-final 1: placed 5th (7:22.97)
- B Final: placed 1st (7:20.73)
STPC
school
Waikato
wk
Rua O'Reilly (stroke), Toby Robinson, Connor Davison, George Muir, Jack Scragg, Hamish Griffin, Brayden Williams, Edward Fuller + Esme MacGillivray (cox)
Coached by: Chris Thorsen & Janey Wackrow
- Heat 2: placed 4th (6:54.79)
- Repechage 1: placed 6th (7:57.29)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Megan Glenn
STPC
school
Waikato
wk
Millie Baker (stroke), Holly Williams, Atlanta Bruce, Emma Stead, Shivon Hanham, Emma Butcher, Maddison Brown, Caitlin Huxtable + Teagan Carvell (cox)
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
- Heat 7: placed 1st (8:27.16)
- Quarter-final 3: placed 4th (8:45.71)
- Semi-final 2: placed 5th (8:04.53)
- B Final: placed 1st (8:08.85)
- Heat 2: placed 3rd (7:21.88)
- Quarter-final 3: placed 3rd (7:02.02)
- Semi-final 2: placed 8th (7:10.52)
- B Final: placed 5th (7:09.02)
STPC
school
Waikato
wk
Millie Baker (stroke), Natasha Dickie, Charlotte Pamment, Alyssa Sherry-Middlemiss, Jorja Metcalfe, Lily Cawood, Marie Oaks, Aimee Clink + Amelia McCarroll (cox)
Coached by: Amy Stevenson & Robin Crooks
STPC
school
Waikato
wk
Brayden Williams (stroke), Toby Robinson, Hamish Griffin, Jack Scragg, Baxter Shaw, George Muir, Edward Fuller, Rua O'Reilly + Natalie Primrose (cox)
Coached by: Chris Thorsen & Janey Wackrow
- Heat 1: placed 4th (6:53.46)
- Repechage 2: placed 2nd (7:18.46)
- A Final: placed 6th (6:33.80)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
- Heat 4: placed 1st (7:25.86)
- Semi-final 2: placed 1st (7:20.37)
- A Final: placed 1st (7:16.06)
- Heat 4: placed 1st (8:11.59)
- Quarter-final 4: placed 1st (8:17.12)
- Semi-final 2: placed 3rd (8:10.28)
- A Final: placed 3rd (7:57.95)
- Heat 2: placed 1st (7:34.73)
- Quarter-final 2: placed 1st (7:35.39)
- Semi-final 1: placed 1st (7:24.78)
- A Final: placed 1st (7:18.13)
- Heat 3: placed 1st (8:05.24)
- Semi-final 2: placed 4th (8:03.61)
- A Final: placed 6th (8:01.57)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Amy Stevenson & Flora Wharton
- Heat 3: placed 2nd (8:10.99)
- Repechage 2: placed 2nd (8:02.70)
- Semi-final 2: placed 5th (8:09.08)
- B Final: placed 3rd (8:06.89)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Chris Thorsen & Flora Wharton
- Heat 5: placed 3rd (7:04.56)
- Repechage 2: placed 1st (7:00.09)
- Semi-final 2: placed 3rd (6:52.03)
- A Final: placed 3rd (6:47.36)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Chris Thorsen & Flora Wharton
- Heat 4: placed 5th (7:32.48)
- Repechage 2: placed 4th (7:22.52)
- C Final: placed 5th (7:27.73)
STPC
school
Waikato
wk
Bella Illston (stroke), Holly Williams, Atlanta Bruce, Bianca Donelley, Ella Thomson, Jade Perry, Caitlin Huxtable, Madison Fuller + Emma Cornhill (cox)
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
- Heat 1: placed 3rd (7:01.22)
- Repechage 1: placed 1st (6:53.79)
- A Final: placed 7th (6:53.52)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Amy Stevenson & Flora Wharton
- Heat 5: placed 2nd (7:52.49)
- Quarter-final 3: placed 4th (7:55.07)
- Semi-final 1: placed 7th (7:56.46)
- B Final: placed 4th (8:01.55)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
- Heat 1: placed 1st (7:14.96)
- Semi-final 1: placed 1st (7:10.65)
- A Final: placed 3rd (7:10.75)
- Heat 4: placed 1st (6:54.28)
- Semi-final 2: placed 2nd (6:51.15)
- A Final: placed 2nd (6:47.18)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Megan Glenn
- Heat 2: placed 2nd (6:47.03)
- Repechage 1: placed 3rd (7:10.31)
- Semi-final 1: placed 7th (6:42.13)
- B Final: placed 3rd (6:43.82)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Chris Thorsen & Flora Wharton
- Heat 3: placed 4th (8:05.30)
- Repechage 3: placed 4th (7:58.60)
- Semi-final 1: placed 7th (7:10.71)
- B Final: placed 7th (7:20.48)
- Heat 6: placed 1st (8:43.21)
- Quarter-final 3: placed 2nd (7:43.79)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:40.88)
- A Final: placed 8th (8:02.50)
STPC
school
Waikato
wk
Amelia Barrell (stroke), Holly Williams, Rebecca Leigh, Clare Milne, Atlanta Bruce, Terri Wyatt, Ella Thomson, Madison Fuller + Teagan Carvell (cox)
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
STPC
school
Waikato
wk
Patrick Griffin (stroke), Jacques Balsom, Alister Jenkins, Jason Nel, Oliver Shergold, Carter Grey, Daniel Bourke, Harrison Lynch + Brooke Houston (cox)
Coached by: Megan Glenn
- Heat 1: placed 4th (6:49.21)
- Repechage 1: placed 3rd (6:56.44)
- A Final: placed 5th (6:14.35)