- Heat 3: placed 7th (8:20.46)
- Repechage 4: placed 6th (9:36.53)
- Heat 4: placed 2nd (8:00.22)
- Quarter-final 2: placed 5th (8:58.22)
- C Final: placed 8th (8:43.15)
- Heat 1: placed 6th (8:22.40)
- Repechage 2: placed 4th (9:09.65)
- Quarter-final 3: placed 8th (9:38.40)
- D Final: placed 7th (8:46.41)
MTAL
school
Auckland
au
Coached by: John Cook & Alex Kite
- Heat 2: placed 3rd (6:57.26)
- Repechage 3: placed 2nd (7:41.06)
- Semi-final 1: placed 7th (7:00.48)
- B Final: placed 2nd (6:47.87)
MTAL
school
Auckland
au
Ruby Burge (stroke), Carys Healey, Lavinia Miller-Hawke, Kate Grubi, Ruby Andre, Mackenzie Salton, Stella O'Loughlin, Olivia Abbott + Valentina Canci Vite (cox)
Coached by: Callum Ross
- Heat 2: placed 3rd (7:39.39)
- Repechage 1: placed 2nd (8:02.68)
- A Final: placed 6th (7:05.42)
MTAL
school
Auckland
au
Coached by: Callum Ross & Alex Kite
- Heat 3: placed 3rd (6:52.45)
- Repechage 2: placed 3rd (7:26.01)
- B Final: placed 1st (6:32.06)
MTAL
school
Auckland
au
Richie Faaumu (stroke), Daniel Fraser, Stephen Stuart, Germain Hellriegel-White + Benjamin Campbell (cox)
Coached by: Callum Ross & Alex Kite
- Heat 3: placed 5th (7:04.00)
- Repechage 1: placed 3rd (7:31.76)
- B Final: placed 5th (6:40.18)
MTAL
school
Auckland
au
Lucy Flatt (stroke), Amelia Alizadeh, Layzell Halo, Alex Prince, Georgina Drumm, Tia Streater, Ella Mitchell, Olive Amanono + Leah Hollingworth (cox)
Coached by: Hanne Mellsop
- Heat 2: placed 5th (7:43.77)
- Repechage 2: placed 5th (8:39.92)
- B Final: placed 4th (7:17.39)
MTAL
school
Auckland
au
Theo Brown (stroke), Xavier Scarlett, Nicholas Bryan, Dylan Cottingham, Cam MacGillivray, Cole Marshall, Faisal Sohail, Vadim Kok + Kaelin Reinsfield-Bree (cox)
Coached by: John Cook & Philipp G
- Heat 4: placed 1st (8:40.81)
- Quarter-final 2: placed 1st (8:25.45)
- Semi-final 1: placed 1st (8:28.02)
- A Final: placed 2nd (8:13.85)
- Heat 4: placed 5th (9:34.99)
- Repechage 1: placed 8th (11:05.97)
MTAL
school
Auckland
au
Coached by: Hanne Mellsop
- Heat 5: placed 3rd (7:42.79)
- Repechage 2: placed 3rd (8:37.97)
- C Final: placed 1st (7:39.73)
MTAL
school
Auckland
au
Coached by: Hanne Mellsop
- Heat 3: placed 4th (7:55.12)
- Repechage 3: placed 5th (8:19.80)
MTAL
school
Auckland
au
Olivia Alberts (stroke), Anastasia Alberts, Lydia Finch, Alessandra Manikas + Leah Hollingworth (cox)
Coached by: Alex Brown
- Heat 2: placed 5th (7:46.97)
- Repechage 1: placed 4th (7:56.43)
- Semi-final 2: placed 6th (7:37.23)
- B Final: placed 6th (7:32.79)
- Heat 1: placed 2nd (6:59.90)
- Repechage 1: placed 3rd (7:21.18)
- Semi-final 1: placed 6th (7:05.05)
- B Final: placed 6th (7:07.11)
MTAL
school
Auckland
au
Ruby Andre (stroke), Carys Healey, Georgina Drumm, Mackenzie Salton, Lavinia Miller-Hawke, Tia Streater, Stella O'Loughlin, Olive Amanono + Max Conder (cox)
Coached by: Callum Ross
- Heat 1: placed 4th (7:26.94)
- Repechage 1: placed 4th (7:48.32)
MTAL
school
Auckland
au
Xavier Scarlett (stroke), Nicholas Bryan, Dylan Cottingham, Cam MacGillivray + Benjamin Campbell (cox)
Coached by: John Cook
- Heat 2: placed 1st (7:41.59)
- Quarter-final 2: placed 3rd (7:51.59)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:37.64)
- A Final: placed 4th (7:45.69)
MTAL
school
Auckland
au
Coached by: Alex Kite
- Heat 4: placed 6th (7:25.22)
- Repechage 2: placed 6th (7:25.41)
MTAL
school
Auckland
au
Coached by: Callum Ross
- Heat 3: placed 1st (8:49.89)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:44.36)
- A Final: placed 7th (7:57.15)
MTAL
school
Auckland
au
Coached by: John Cook & Philipp G
- Heat 2: placed 8th (8:11.83)
- Heat 5: placed 7th (9:44.85)
- Repechage 4: placed 5th (9:44.59)
- F Final: placed 3rd (8:09.48)
MTAL
school
Auckland
au
Anthony Peters (stroke), Anton Waldmann, Marcus Winter, Lewis Brown, Lachlan Pearce, Germain Hellriegel-White, Daniel Fraser, Stephen Stuart + Benjamin Campbell (cox)
Coached by: Callum Ross & Alex Kite
- Heat 1: placed 5th (6:56.48)
- Repechage 2: placed 3rd (6:54.17)
- A Final: placed 7th (6:19.13)