- Heat 8: placed 1st (7:42.53)
- Quarter-final 4: placed 2nd (9:54.15)
- Semi-final 1: placed 4th (7:31.93)
- A Final: placed 5th (7:37.96)
- Heat 4: placed 5th (8:08.70)
- Repechage 1: placed 5th (9:20.27)
- Heat 3: placed 1st (7:12.22)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:23.19)
- A Final: placed 8th (7:19.94)
- Heat 4: placed 8th (8:00.34)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
- Heat 1: placed 1st (6:45.67)
- Semi-final 1: placed 4th (6:51.59)
- A Final: placed 7th (6:45.13)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
- Heat 3: placed 5th (7:18.59)
- Repechage 2: placed 5th (7:54.50)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
- Heat 2: placed 6th (7:16.46)
- Repechage 3: placed 6th (8:13.75)
SHIR
school
Canterbury
ca
Kururangi Wetini (stroke), Zakai Hedges, Lachie Osikai-Wilson, Tane Norton, Alex Fletcher, Zander Wiltshire, Ryan Facoory, Jayden Sincock + William Pirker (cox)
Coached by: James Lilley & James Alexander
- Heat 2: placed 5th (7:01.15)
- Repechage 2: placed 3rd (7:28.25)
- A Final: placed 7th (6:32.89)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
- Heat 2: placed 3rd (7:19.95)
- Repechage 3: placed 1st (8:03.96)
- Semi-final 2: placed 6th (6:59.22)
- B Final: placed 1st (6:56.63)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
- Heat 4: placed 4th (7:30.87)
- Repechage 1: placed 5th (8:44.66)
- Heat 6: placed 3rd (7:19.60)
- Quarter-final 1: placed 3rd (7:04.82)
- Semi-final 1: placed 8th (7:14.30)
- B Final: placed 6th (7:11.66)
- Heat 2: placed 8th (8:11.43)
SHIR
school
Canterbury
ca
Jayden Sincock (stroke), Kururangi Wetini, Joel Arona, Alex Fletcher, Tane Norton, Zander Wiltshire, Zakai Hedges, Ryan Facoory + William Pirker (cox)
Coached by: James Lilley & James Alexander
- Heat 1: placed 5th (6:59.88)
- Repechage 1: placed 4th (7:46.94)
- Heat 5: placed 6th (7:41.30)
- Repechage 1: placed 5th (8:30.56)
- Heat 2: placed 6th (7:41.24)
- Repechage 1: placed 7th (8:39.79)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: James Lilley & James Alexander
- Heat 5: placed 2nd (7:02.24)
- Semi-final 1: placed 3rd (6:54.22)
- A Final: placed 5th (6:55.45)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: James Lilley & Jake Luthi
- Heat 2: placed 7th (7:35.32)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Tim Osmers & McGregor Best
- Heat 1: placed 7th (7:34.40)
- Repechage 1: placed 7th (7:34.50)
SHIR
school
Canterbury
ca
Lucas MacDonald (stroke), Adam Chapman, Elliot Stanley, Jack Hearn, Cameron McConchie, Brayden Keep, Brodie Barsby, George Johnson + Joel Coleman (cox)
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
- Heat 2: placed 3rd (6:16.18)
- Repechage 1: placed 5th (6:35.07)
- Heat 3: placed 4th (7:04.18)
- Repechage 3: placed 5th (7:22.74)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: James Lilley & James Alexander
- Heat 3: placed 7th (7:53.57)
- Repechage 1: placed 8th (8:50.08)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: James Lilley & Jake Luthi
- Heat 3: placed 6th (7:47.87)
- Repechage 1: placed 4th (7:59.95)
- B Final: placed 6th (7:42.98)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Tim Osmers & Jakob Mangels
- Heat 3: placed 8th (7:57.86)
- Heat 7: placed 1st (8:47.90)
- Quarter-final 4: placed 1st (7:44.57)
- Semi-final 2: placed 6th (7:48.63)
- B Final: placed 7th (8:30.38)
- Heat 2: placed 4th (9:26.65)
- Repechage 1: placed 2nd (9:30.46)
- Quarter-final 4: placed 8th (8:21.34)
- D Final: placed 4th (8:05.44)