- Heat 8: placed 2nd (7:43.19)
- Quarter-final 3: placed 5th (9:48.99)
- C Final: placed 2nd (7:44.38)
- Heat 3: placed 6th (8:15.18)
- Repechage 5: placed 7th (9:27.90)
- Heat 2: placed 2nd (7:53.18)
- Quarter-final 4: placed 2nd (8:33.23)
- Semi-final 1: placed 5th (7:42.60)
- B Final: placed 1st (7:38.89)
- Heat 3: placed 7th (8:19.28)
- Repechage 1: placed 5th (9:11.51)
- D Final: placed 5th (8:22.03)
GLDW
school
Auckland
au
Coached by: Danielle Schofield
- Heat 4: placed 4th (8:04.93)
- Repechage 3: placed 4th (8:49.39)
- C Final: placed 5th (7:48.42)
- Heat 7: placed 7th (9:36.17)
- Repechage 1: placed 6th (11:16.56)
- Heat 2: placed 2nd (7:20.40)
- Quarter-final 4: placed 5th (7:08.37)
- C Final: placed 1st (7:11.43)
- Heat 2: placed 4th (9:00.31)
- Repechage 1: placed 3rd (10:08.66)
- E Final: placed 1st (8:36.13)
- Heat 5: placed 5th (7:32.81)
- Repechage 3: placed 6th (8:35.05)
- Heat 4: placed 3rd (8:18.68)
- Quarter-final 3: placed 1st (8:21.37)
- Semi-final 2: placed 4th (8:14.94)
- A Final: placed 7th (8:20.55)
- Heat 2: placed 5th (8:31.86)
- Repechage 2: placed 1st (8:27.94)
- Quarter-final 2: placed 6th (8:31.29)
- C Final: placed 4th (8:35.98)
- Heat 1: placed 6th (8:55.93)
- Repechage 2: placed 6th (8:42.15)
- Heat 6: placed 2nd (7:39.72)
- Quarter-final 1: placed 5th (7:43.44)
- C Final: placed 3rd (7:39.23)
- Heat 3: placed 7th (9:10.57)
GLDW
school
Auckland
au
Coached by: Rob Mackenzie
- Heat 1: placed 5th (7:25.69)
- Repechage 2: placed 3rd (7:20.53)
- C Final: placed 6th (7:30.28)
GLDW
school
Auckland
au
Coached by: Loveday Yeoman
- Heat 6: placed 5th (8:03.72)
- Repechage 2: placed 2nd (8:05.91)
- Quarter-final 4: placed 7th (8:07.16)
- D Final: placed 3rd (8:01.64)
GLDW
school
Auckland
au
Coached by: Rob Mackenzie
- Heat 2: placed 4th (7:21.34)
- Repechage 1: placed 5th (7:16.64)
GLDW
school
Auckland
au
Coached by: Danielle Schofield
- Heat 3: placed 1st (7:17.30)
- Semi-final 2: placed 4th (7:20.95)
- A Final: placed 1st (7:09.18)
- Heat 4: placed 6th (7:22.78)
- Repechage 2: placed 8th (7:45.10)
GLDW
school
Auckland
au
Coached by: Rob Mackenzie
- Heat 2: placed 5th (7:35.53)
- Repechage 2: placed 6th (8:02.60)
- Heat 5: placed 5th (8:09.34)
- Repechage 1: placed 1st (8:47.20)
- Quarter-final 1: placed 5th (8:03.41)
- C Final: placed 6th (8:08.49)
GLDW
school
Auckland
au
Coached by: Josh Everitt
- Heat 2: placed 4th (6:52.30)
- Repechage 2: placed 1st (7:08.77)
- Semi-final 1: placed 3rd (6:33.26)
- A Final: placed 7th (6:42.99)
GLDW
school
Auckland
au
Coached by: Josh Everitt & Hayden Shaw
- Heat 2: placed 8th (7:15.69)
GLDW
school
Auckland
au
Coached by: Rob Mackenzie
- Heat 2: placed 5th (8:04.79)
- Repechage 1: placed 6th (8:09.59)
- Heat 1: placed 8th (10:13.09)
- Heat 5: placed 3rd (9:03.58)
- Quarter-final 1: placed 8th (8:16.39)
- D Final: placed 3rd (8:01.93)
- Heat 7: placed 7th (9:29.65)
- Heat 2: placed 6th (9:48.10)
- Repechage 3: placed 4th (9:56.53)
- E Final: placed 6th (8:13.09)