- Heat 4: placed 2nd (7:46.07)
- Quarter-final 3: placed 3rd (8:11.98)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:59.57)
- A Final: placed 7th (8:11.57)
- Heat 4: placed 4th (8:02.15)
- Quarter-final 2: placed 7th (8:29.27)
- D Final: placed 5th (8:30.71)
- Heat 2: placed 7th (8:10.62)
- Repechage 2: placed 6th (8:16.52)
- E Final: placed 4th (8:27.87)
- Heat 4: placed 3rd (8:01.39)
- Quarter-final 1: placed 8th (8:45.82)
- D Final: placed 3rd (8:24.60)
- Heat 4: placed 7th (8:16.08)
- Repechage 3: placed 8th (8:44.71)
- Heat 1: placed 8th (8:27.70)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Tim Osmers & James Lilley
- Heat 4: placed 1st (6:54.43)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:12.10)
- A Final: placed 3rd (6:58.82)
SHIR
school
Canterbury
ca
Lachlan Nicholas (stroke), Finn Ocheduszko-Brown, Cameron McConchie, Lucas MacDonald + Cody Docherty (cox)
Coached by: Tim Osmers & James Lilley
- Heat 5: placed 6th (7:24.28)
- Repechage 1: placed 5th (7:07.42)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Tim Osmers & James Lilley
- Heat 5: placed 7th (7:39.15)
- Heat 1: placed 6th (8:28.50)
- Repechage 3: placed 4th (8:02.59)
- C Final: placed 4th (8:28.66)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Tim Osmers & James Lilley
- Heat 4: placed 6th (7:40.59)
- Repechage 2: placed 6th (7:34.79)
- Heat 2: placed 3rd (7:37.55)
- Repechage 2: placed 4th (7:29.81)
- C Final: placed 5th (7:38.18)
- Heat 1: placed 8th (8:17.83)
SHIR
school
Canterbury
ca
Lucas MacDonald (stroke), Cameron Maughan, Brodie Barsby, Jack Hearn, Cameron McConchie, Adam Chapman, Elliot Stanley, Matthew Sudlow + Joel Coleman (cox)
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
- Heat 4: placed 3rd (7:59.12)
- Quarter-final 1: placed 5th (8:12.02)
- C Final: result (SCR)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
- Heat 4: placed 4th (7:19.60)
- Repechage 1: placed 3rd (7:15.33)
- Semi-final 1: placed 6th (7:14.64)
- B Final: placed 3rd (7:25.63)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
- Heat 3: placed 6th (7:43.55)
- Repechage 1: placed 7th (7:40.96)
SHIR
school
Canterbury
ca
Cameron McConchie (stroke), Cameron Maughan, Scott Shackleton, Finn Ocheduszko-Brown, Alan Hammersley, Jack Hearn, Matthew Smith, Lachlan Nicholas + Joel Coleman (cox)
Coached by: James Lilley & Tim Osmers
SHIR
school
Canterbury
ca
Connor Small (stroke), Jakob Baars, Sam Stevens, Harry Cameron, Lucas MacDonald, Liam Whitaker, Harry Kellow-Cropp, Reuben Bannon + Cody Docherty (cox)
Coached by: Tim Osmers & James Lilley
- Heat 1: placed 7th (7:01.93)
- Repechage 1: placed 6th (6:56.26)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
- Heat 4: placed 2nd (7:20.58)
- Repechage 3: placed 2nd (7:32.90)
- Semi-final 1: placed 6th (7:25.45)
- B Final: placed 1st (7:25.12)
SHIR
school
Canterbury
ca
Devin Pullybank (stroke), Finn Ocheduszko-Brown, Ethan Saywell, Victor Hossbach + Cody Docherty (cox)
Coached by: James Lilley & Tim Osmers
- Heat 1: placed 4th (6:59.83)
- Repechage 3: placed 4th (7:00.42)
- Semi-final 1: placed 8th (7:05.25)
- B Final: placed 5th (6:56.98)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
- Heat 2: placed 4th (7:18.90)
- Repechage 2: placed 2nd (7:22.84)
- B Final: placed 2nd (7:20.69)
SHIR
school
Canterbury
ca
Coached by: Josh Dolan & James Alexander
- Heat 2: placed 7th (8:14.87)
- Repechage 2: placed 7th (8:20.32)
- Heat 3: placed 2nd (8:02.24)
- Quarter-final 2: placed 2nd (8:22.69)
- Semi-final 1: placed 1st (7:46.26)
- A Final: placed 4th (7:52.35)
- Heat 5: placed 1st (8:09.25)
- Quarter-final 1: placed 3rd (8:34.04)
- Semi-final 1: placed 5th (8:01.80)
- B Final: placed 4th (8:05.40)
- Heat 4: placed 5th (8:34.09)
- Repechage 2: placed 3rd (8:35.59)
- Quarter-final 2: placed 8th (9:06.74)
- D Final: placed 7th (8:41.58)