- Heat 1: placed 6th (8:16.52)
- Repechage 3: placed 2nd (7:49.25)
- Quarter-final 2: placed 6th (7:54.43)
- C Final: placed 5th (8:01.74)
- Heat 8: placed 1st (8:09.70)
- Quarter-final 4: placed 1st (7:43.38)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:45.27)
- A Final: placed 4th (7:59.31)
- Heat 2: placed 3rd (8:02.15)
- Quarter-final 3: placed 2nd (7:45.94)
- Semi-final 2: placed 4th (7:48.24)
- A Final: placed 8th (8:17.46)
- Heat 3: placed 7th (8:57.24)
- Heat 2: placed 6th (8:03.18)
- Repechage 3: placed 3rd (7:25.86)
- Semi-final 2: placed 8th (7:55.06)
- B Final: placed 8th (8:14.24)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Heat 4: placed 7th (7:49.55)
- Repechage 3: placed 6th (7:17.19)
SPTW
school
Wellington
we
- Heat 2: placed 8th (8:51.37)
SPTW
school
Wellington
we
- Heat 1: placed 8th (9:44.73)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Heat 3: placed 4th (6:55.88)
- Repechage 1: placed 5th (6:56.29)
- B Final: placed 8th (8:15.26)
SPTW
school
Wellington
we
Matthew Mulitalo (stroke), Dominic Bell, James Fitzgerald, Liam McAree, Connor Wanden, Myles Daily, Liam Todd, Joshua Rowan + Joel de Rose (cox)
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
- Heat 2: placed 3rd (6:48.27)
- Repechage 1: placed 4th (6:48.22)
- A Final: placed 6th (6:57.25)
- Heat 2: placed 1st (7:08.29)
- Quarter-final 2: placed 2nd (7:12.71)
- Semi-final 1: placed 1st (7:05.25)
- A Final: placed 1st (7:03.43)
- Heat 4: placed 6th (8:03.14)
- Repechage 1: placed 5th (7:46.61)
- Heat 1: placed 2nd (7:54.23)
- Quarter-final 4: placed 2nd (7:28.42)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:42.29)
- A Final: placed 8th (7:48.49)
- Heat 4: placed 1st (7:02.34)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:08.59)
- A Final: placed 4th (6:59.25)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Heat 4: placed 7th (7:28.11)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Heat 2: placed 4th (7:31.92)
- Repechage 2: placed 3rd (7:19.62)
- Semi-final 1: placed 6th (7:50.67)
- B Final: placed 6th (7:22.05)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Heat 3: placed 4th (7:36.02)
- Repechage 3: placed 4th (7:24.54)
- Semi-final 1: placed 8th (8:08.72)
- B Final: placed 8th (7:32.00)