- Heat 1: placed 1st (7:40.47)
- Semi-final 1: placed 1st (7:25.50)
- A Final: placed 1st (7:29.09)
- Heat 1: placed 1st (7:21.94)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:11.34)
- A Final: placed 4th (7:17.68)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Braden Kempthorne & Don Baron
- Heat 3: placed 1st (6:58.59)
- Semi-final 2: placed 4th (7:00.34)
- A Final: placed 5th (7:07.40)
HAMB
school
Waikato
wk
Deavon Abrahams (stroke), Matthew Lochore-Halpin, Matthew Cranefield, Jamie Lander + Cameron West (cox)
Coached by: Braden Kempthorne & Don Baron
- Heat 4: placed 5th (7:11.02)
- Repechage 3: placed 2nd (6:54.72)
- Semi-final 1: placed 6th (7:10.27)
- B Final: placed 3rd (7:10.24)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Braden Kempthorne & Don Baron
- Heat 1: placed 7th (7:31.93)
- Repechage 3: placed 7th (7:19.55)
HAMB
school
Waikato
wk
- Heat 4: placed 3rd (7:40.66)
- Repechage 2: placed 1st (7:22.95)
- Semi-final 1: placed 5th (7:37.37)
- B Final: placed 1st (7:44.98)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Don Baron
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Don Baron
- Heat 1: placed 6th (6:53.97)
- Repechage 2: placed 2nd (6:45.04)
- B Final: placed 5th (6:56.98)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Braden Kempthorne & Bruce Holden
- Heat 4: placed 1st (6:56.09)
- Semi-final 2: placed 1st (6:57.71)
- A Final: placed 2nd (6:57.95)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Braden Kempthorne
- Heat 4: placed 6th (7:39.01)
- Repechage 2: placed 6th (7:32.92)
HAMB
school
Waikato
wk
George Gann (stroke), Matthew Humphrey, Roberto Cerezo, Simeon Kahuroa, Caleb Akapita, Ben Needham, Andrew Isaac, Jacob Houghton + Joel Dowden (cox)
Coached by: Jacob Prier
- Heat 2: placed 2nd (6:41.03)
- Repechage 1: placed 2nd (6:34.02)
- A Final: placed 5th (6:47.07)
Event 23
B U15 8+
Sponsored by: High Country Auto / Armstrong Realty
HAMB
school
Waikato
wk
William Thompson (stroke), Nathan Healey, Lachlan Robertson, Luke Taylor, Harry Yates, Hayden Smith, Ali Henderson, Ben Blaikie + Matthew Deller (cox)
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke, Braden Kempthorne
Event 23
B U15 8+
Sponsored by: High Country Auto / Armstrong Realty
HAMB
school
Waikato
wk
Tomas McCaffrey (stroke), Jacob Houghton, Max Nasmith, Cody Limbrick, Caleb Akapita, Joshua Hilton, Sam Cook, Ned Pene + Jakeb Stent (cox)
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke, Braden Kempthorne
- Heat 2: placed 3rd (6:48.63)
- Repechage 1: placed 3rd (6:39.92)
- A Final: placed 7th (6:47.56)
HAMB
school
Waikato
wk
Kobi Abrahamson (stroke), Lucas Clarke, Ruben Houghton, Matthew Handford + Thomas Karaitiana-Hay (cox)
Coached by: Bruce Holden
- Heat 4: placed 7th (8:28.30)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke
- Heat 1: placed 2nd (6:54.55)
- Repechage 1: placed 1st (7:03.71)
- Semi-final 1: placed 1st (7:05.23)
- A Final: placed 1st (6:50.46)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke
- Heat 3: placed 1st (6:57.65)
- Semi-final 2: placed 1st (7:15.84)
- A Final: placed 3rd (6:54.59)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke
- Heat 2: placed 4th (7:15.28)
- Repechage 2: placed 5th (7:23.77)
HAMB
school
Waikato
wk
Flynn Watson (stroke), Cameron Mailer, Campbell Crouch, Mark Christopher, Matthew Lochore-Halpin, Ryan Campbell, Benjamin Haworth, Harry Dawson + Mitchell Kay (cox)
Coached by: Braden Kempthorne & Bruce Holden
- Heat 1: placed 2nd (6:17.78)
- Repechage 1: placed 1st (6:11.09)
- A Final: placed 2nd (6:12.49)
HAMB
school
Waikato
wk
Deavon Abrahams (stroke), Christopher Roberts, Matthew Cranefield, Nate Raffan, Luke Stynes, Jamie Lander, Tyson Lowry, Joseph Tomic + Jordan Tengu (cox)
Coached by: Braden Kempthorne & Bruce Holden
- Heat 1: placed 6th (6:36.81)
- Repechage 1: placed 5th (6:29.16)
- Heat 5: placed 7th (7:38.40)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke, Braden Kempthorne
- Heat 1: placed 1st (7:03.16)
- Semi-final 1: placed 1st (7:14.79)
- A Final: placed 1st (7:08.16)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke, Braden Kempthorne
- Heat 2: placed 6th (7:48.07)
- Repechage 3: placed 4th (7:40.57)
- Semi-final 1: placed 7th (7:52.92)
- B Final: placed 8th (7:46.96)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke, Braden Kempthorne
- Heat 3: result (SCR)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Jacob Prier
- Heat 2: placed 2nd (7:21.30)
- Repechage 1: placed 2nd (7:18.57)
- Semi-final 2: placed 7th (7:55.66)
- B Final: placed 3rd (7:15.92)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Jacob Prier
- Heat 4: placed 5th (7:38.91)
- Repechage 3: placed 6th (7:37.24)
HAMB
school
Waikato
wk
William Thompson (stroke), Luke Taylor, Lachlan Robertson, Nathan Healey, Harry Yates, Hayden Smith, Ali Henderson, Ben Blaikie + Thomas Karaitiana-Hay (cox)
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke, Braden Kempthorne
HAMB
school
Waikato
wk
Jacob Houghton (stroke), Tomas McCaffrey, Max Nasmith, Caleb Akapita, Joshua Hilton, Cody Limbrick, Sam Cook, Ned Pene + Jakeb Stent (cox)
Coached by: Glenn Ross & Robin Clarke, Braden Kempthorne
- Heat 1: placed 2nd (6:32.21)
- Repechage 1: placed 3rd (6:35.34)
- A Final: placed 4th (6:33.32)
HAMB
school
Waikato
wk
Kobi Abrahamson (stroke), James Keeling, Ruben Houghton, Lucas Clarke, Cameron Steedman, Matthew Handford, Johan Pio, Finley Deller + Matthew Deller (cox)
Coached by: Bruce Holden & Don Baron