- Heat 4: placed 5th (8:28.21)
- Repechage 2: placed 5th (8:00.15)
- Heat 3: placed 3rd (7:33.47)
- Repechage 1: placed 3rd (7:20.01)
- Semi-final 1: placed 6th (7:29.42)
- B Final: placed 2nd (7:36.40)
SHAK
school
Auckland
au
- Heat 4: placed 6th (8:06.82)
- Repechage 2: placed 6th (7:53.40)
SHAK
school
Auckland
au
Josh Purdon (stroke), James Fitz-Gerald, Finn Lawson, George Hyslop, Vedran Ilich, Henry Hyslop, Nathan Collins, Trent Harris + Joshua Kingston (cox)
Coached by: Greg Reid
- Heat 2: placed 3rd (6:21.28)
- Repechage 1: placed 3rd (6:08.78)
- A Final: placed 7th (6:27.22)
SHAK
school
Auckland
au
Coached by: Greg Reid
SHAK
school
Auckland
au
Coached by: Cameron Watson
- Heat 2: placed 4th (7:17.64)
- Repechage 2: placed 4th (7:16.71)
- Semi-final 2: placed 8th (7:29.47)
- B Final: placed 3rd (7:19.04)
SHAK
school
Auckland
au
Theo Wright (stroke), Tim Farrell, Luca Kirwan, Liam Zinzley, Lawerence Foliaki, Cairo Taupo, Hamish McKay, Tanner Butler + Massimo Nicholas (cox)
Coached by: Mike O'Brien
- Heat 1: placed 5th (7:18.68)
- Repechage 1: placed 1st (7:16.36)
- Quarter-final 1: placed 5th (7:22.28)
- C Final: placed 1st (7:16.67)
- Heat 6: placed 4th (7:25.49)
- Quarter-final 3: placed 8th (7:29.04)
- D Final: placed 1st (7:24.91)
- Heat 1: placed 7th (8:09.03)
- Repechage 1: placed 7th (8:10.85)
SHAK
school
Auckland
au
- Heat 3: placed 2nd (7:21.34)
- Semi-final 2: placed 4th (7:27.23)
- A Final: placed 8th (7:20.76)
SHAK
school
Auckland
au
- Heat 2: placed 7th (7:30.83)
- Repechage 2: placed 3rd (7:18.43)
- C Final: placed 2nd (7:34.91)
SHAK
school
Auckland
au
Callum Smidt (stroke), Jared August, Liam Zinzley, Louis O'Brien, Will Yates, Hamish McKay, Dillon Carroll, Tomos Hudgell + Louis Wall (cox)
Coached by: Cameron Watson
- Heat 2: placed 5th (6:34.13)
- Repechage 1: placed 3rd (6:20.84)
- A Final: placed 7th (6:27.35)
SHAK
school
Auckland
au
Coached by: Greg Reid
- Heat 3: placed 4th (6:51.88)
- Repechage 3: placed 1st (6:47.70)
- Semi-final 2: placed 5th (7:11.09)
- B Final: placed 4th (6:53.34)
SHAK
school
Auckland
au
Coached by: Mike O'Brien
- Heat 1: placed 1st (7:06.18)
- Semi-final 1: placed 1st (7:22.62)
- A Final: placed 2nd (6:52.28)
SHAK
school
Auckland
au
Coached by: Mike O'Brien
- Heat 2: placed 3rd (7:23.92)
- Repechage 3: placed 2nd (7:15.41)
- Semi-final 1: placed 5th (7:48.56)
- B Final: placed 2nd (7:15.39)
SHAK
school
Auckland
au
Coached by: Alex Dawson
- Heat 3: placed 5th (7:43.89)
- Repechage 2: placed 5th (7:37.61)
SHAK
school
Auckland
au
Sean Paget (stroke), Henry Lynch, Johnathan Edwards, Tom Newton, George Hyslop, Finn Lawson, Conor Nelson, Nathan Collins + Louis Wall (cox)
Coached by: Greg Reid
- Heat 1: placed 3rd (6:12.82)
- Repechage 1: placed 2nd (6:10.29)
- B Final: placed 1st (6:14.57)