- Heat 5: placed 1st (8:10.88)
- Quarter-final 3: placed 1st (7:43.67)
- Semi-final 1: placed 4th (7:46.22)
- A Final: placed 7th (8:05.63)
- Heat 1: placed 5th (8:16.03)
- Repechage 4: placed 4th (7:55.46)
- E Final: placed 2nd (7:56.66)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
- Heat 1: placed 1st (7:56.68)
- Semi-final 1: placed 1st (7:46.67)
- A Final: placed 1st (7:51.94)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Janey Wackrow
- Heat 4: placed 2nd (8:12.26)
- Semi-final 1: placed 4th (7:59.62)
- A Final: placed 5th (8:07.74)
- Heat 5: placed 1st (7:56.77)
- Quarter-final 1: placed 3rd (7:56.09)
- Semi-final 1: placed 4th (8:01.29)
- A Final: placed 7th (8:11.99)
- Heat 6: placed 3rd (8:10.47)
- Quarter-final 1: placed 5th (8:10.76)
- C Final: placed 2nd (8:11.74)
STPC
school
Waikato
wk
- Heat 3: placed 1st (7:38.06)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:37.34)
- A Final: placed 3rd (7:34.95)
STPC
school
Waikato
wk
Caroline Sherratt (stroke), Leticia Haines, India Hassall, Jordan Hitchcock, Alexandra Porritt, Molly Bradley, Shannon Fleming, Keeli McNicholas + Isla Neil (cox)
Coached by: Robin Crooks
STPC
school
Waikato
wk
Benjamin Johnson (stroke), Samuel Mason, Samuel Williams, Sam Livingston, Angus Hayward, Reuben van Dalen, Joshua Storey, Jacob Smyth + Harrison Lynch (cox)
Coached by: Josh Wedlake
- Heat 1: placed 4th (6:23.22)
- Repechage 1: placed 2nd (6:06.17)
- A Final: placed 6th (6:23.96)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Norm Charlton
- Heat 2: placed 1st (7:32.94)
- Semi-final 1: placed 1st (7:40.41)
- A Final: placed 2nd (7:29.07)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Norm Charlton
- Heat 3: placed 4th (7:49.38)
- Repechage 3: placed 4th (7:40.80)
- Semi-final 1: placed 8th (8:19.86)
- B Final: placed 7th (8:02.47)
STPC
school
Waikato
wk
Amy Butler (stroke), Morgan Brown, Briana Perry, Brooke Kilmister, Caitlin Burns, Caiti Walworth, Hannah Smyth, Katie Bell + Katelyn Williamson (cox)
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
- Heat 4: placed 1st (7:09.56)
- Quarter-final 4: placed 1st (7:03.37)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:08.72)
- A Final: placed 5th (7:08.70)
STPC
school
Waikato
wk
- Heat 2: placed 3rd (8:26.28)
- Repechage 2: placed 2nd (8:10.86)
- Semi-final 1: placed 5th (8:06.83)
- B Final: result (SCR)
STPC
school
Waikato
wk
- Heat 1: placed 2nd (8:15.15)
- Semi-final 2: placed 1st (7:57.02)
- A Final: placed 8th (8:23.06)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
- Heat 3: placed 1st (7:45.53)
- Semi-final 1: placed 1st (7:46.90)
- A Final: placed 3rd (7:32.11)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
- Heat 2: placed 3rd (7:56.12)
- Repechage 2: placed 1st (7:46.97)
- Semi-final 2: placed 4th (7:57.49)
- A Final: placed 8th (7:51.06)
- Heat 3: placed 1st (7:15.85)
- Quarter-final 3: placed 1st (7:05.61)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:06.21)
- A Final: placed 2nd (7:06.36)
- Heat 3: placed 6th (8:20.17)
- Repechage 2: placed 5th (8:16.79)
- E Final: placed 5th (8:05.69)
- Heat 2: placed 1st (8:07.22)
- Quarter-final 2: placed 1st (7:53.15)
- Semi-final 2: placed 1st (8:15.76)
- A Final: placed 2nd (8:04.75)
- Heat 3: placed 1st (8:13.68)
- Quarter-final 3: placed 1st (8:04.88)
- Semi-final 1: placed 2nd (8:29.53)
- A Final: placed 4th (8:12.33)
STPC
school
Waikato
wk
- Heat 1: placed 3rd (8:21.96)
- Repechage 2: placed 2nd (8:20.85)
- Semi-final 2: placed 6th (8:39.32)
- B Final: placed 4th (8:19.09)
STPC
school
Waikato
wk
- Heat 4: placed 1st (7:03.09)
- Semi-final 2: placed 1st (7:15.04)
- A Final: placed 2nd (6:57.21)
STPC
school
Waikato
wk
- Heat 1: placed 5th (7:28.53)
- Repechage 2: placed 5th (7:25.55)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
- Heat 3: placed 1st (7:39.59)
- Semi-final 2: placed 1st (7:44.32)
- A Final: placed 1st (7:25.58)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Norm Charlton
- Heat 2: placed 1st (7:27.91)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:36.97)
- A Final: placed 4th (7:19.79)
- Heat 3: placed 5th (7:21.02)
- Repechage 1: placed 5th (7:09.35)
- Heat 2: placed 1st (7:52.51)
- Semi-final 1: placed 2nd (8:05.68)
- A Final: placed 1st (7:40.86)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
- Heat 3: placed 2nd (6:37.62)
- Repechage 2: placed 1st (6:41.14)
- Semi-final 1: placed 1st (6:50.65)
- A Final: placed 3rd (6:32.92)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Josh Wedlake & Duncan Grant
- Heat 1: placed 1st (6:47.34)
- Semi-final 1: placed 4th (6:59.47)
- A Final: placed 6th (6:44.60)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Robin Crooks
- Heat 1: placed 1st (7:41.93)
- Semi-final 1: placed 2nd (8:13.12)
- A Final: placed 1st (7:36.81)
STPC
school
Waikato
wk
Coached by: Robin Crooks
- Heat 4: placed 5th (8:24.50)
- Repechage 3: placed 3rd (8:13.43)
- Semi-final 2: placed 8th (9:00.35)
- B Final: placed 6th (8:13.19)
STPC
school
Waikato
wk
Ruby Butler (stroke), Morgan Brown, Clare Milne, Rebecca Leigh, Georgia Storey, Liberty Jack, Laura Bell, Keelee Hoskin + Brooke Houston (cox)
Coached by: Janey Wackrow & Ellie Dowse
- Heat 2: placed 1st (8:07.13)
- Quarter-final 1: placed 4th (8:03.92)
- Semi-final 2: placed 5th (8:20.19)
- B Final: placed 5th (8:07.90)
- Heat 2: placed 1st (7:53.02)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:53.19)
- A Final: placed 4th (7:44.17)
STPC
school
Waikato
wk
Mikala Burns (stroke), Bayley MacDonald, Jasmine Brake, Brooke Kilmister, Camilla Cochrane, Georgia Grenfell, Briana Perry, Claire Hume + Lauren Gibb (cox)
Coached by: Norm Charlton
- Heat 1: placed 3rd (7:01.76)
- Repechage 1: placed 1st (6:56.36)
- A Final: placed 4th (7:01.06)