- Heat 4: placed 6th (9:21.36)
- Repechage 1: placed 4th (8:39.86)
- Heat 4: placed 2nd (8:21.13)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:27.06)
- A Final: placed 7th (7:29.10)
- Heat 5: placed 2nd (8:26.23)
- Semi-final 1: placed 5th (7:35.93)
- B Final: placed 2nd (7:30.70)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Steve Menzies & Noel Hendl
- Heat 3: placed 3rd (7:35.05)
- Repechage 3: placed 1st (7:11.09)
- Semi-final 2: placed 3rd (6:49.28)
- A Final: placed 7th (6:49.87)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Steve Menzies & Noel Hendl
- Heat 1: placed 5th (7:42.09)
- Repechage 2: placed 2nd (7:06.06)
- Semi-final 1: placed 6th (6:55.54)
- B Final: placed 8th (7:03.62)
- Heat 6: placed 2nd (8:45.61)
- Quarter-final 4: placed 4th (7:27.99)
- Semi-final 2: placed 8th (7:40.91)
- B Final: placed 8th (7:38.25)
HAMB
school
Waikato
wk
Theo Krielen (stroke), Caleb Loomans, James Parton, Sam Macky, Tom Bell, Finn Maunsell, Cade Fleming, David McCaffrey + Ben McPherson (cox)
Coached by: Bruce Holden & Don Baron
- Heat 1: placed 2nd (6:54.18)
- Repechage 1: placed 1st (6:07.78)
- A Final: placed 2nd (6:07.93)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Steve Menzies & Noel Hendl
- Heat 2: placed 1st (7:51.82)
- Semi-final 1: placed 1st (6:46.84)
- A Final: placed 1st (6:50.21)
- Heat 4: placed 3rd (8:03.29)
- Repechage 2: placed 1st (7:04.38)
- Semi-final 2: placed 1st (6:46.31)
- A Final: placed 2nd (6:52.09)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Steve Menzies & Noel Hendl
- Heat 3: placed 3rd (8:22.05)
- Repechage 1: placed 4th (7:33.84)
- Semi-final 2: placed 8th (7:24.83)
- B Final: placed 3rd (7:09.94)
- Heat 7: placed 3rd (8:33.69)
- Quarter-final 4: placed 5th (7:12.72)
- C Final: placed 3rd (7:12.17)
HAMB
school
Waikato
wk
Josh Gaylor (stroke), Connor Loomans, Alex Parton, Lucas Clarke, Patrick McCurran, Matthew Handford, Kobi Abrahamson, Jack Clough + Hayden Shaw (cox)
Coached by: Glenn Ross & Jack Donaldson
- Heat 3: placed 1st (7:11.55)
- Semi-final 2: placed 1st (6:16.77)
- A Final: placed 1st (6:22.58)
HAMB
school
Waikato
wk
Cameron Steedman (stroke), Sam Pene, Tim Irvine, Ruben Houghton, Hadleigh Morgan, Cameron Carter, Marc Burkhart, Sam Alsemgeest + Jamie Hepworth (cox)
Coached by: Glenn Ross
- Heat 1: placed 1st (7:24.94)
- Semi-final 1: placed 3rd (6:26.95)
- A Final: placed 4th (6:34.16)
HAMB
school
Waikato
wk
Finley Deller (stroke), Kane Brook, Adam Hollobon, Ben Woolerton, Jake Clarke, Nick Gaylor, Johan Pio, Cameron Gribbon + Mason Helm (cox)
Coached by: Glenn Ross
- Heat 4: placed 3rd (7:49.35)
- Repechage 2: placed 3rd (7:02.36)
- Semi-final 1: placed 8th (6:44.20)
- B Final: placed 2nd (6:44.24)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Bruce Holden
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Robin Clarke
- Heat 4: placed 3rd (7:48.94)
- Repechage 1: placed 1st (7:50.10)
- Semi-final 1: placed 2nd (6:59.26)
- A Final: placed 3rd (6:51.77)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Robin Clarke
- Heat 1: placed 5th (8:06.27)
- Repechage 2: placed 1st (7:48.42)
- Semi-final 2: placed 6th (6:57.09)
- B Final: placed 2nd (6:59.63)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Robin Clarke
- Heat 5: placed 3rd (8:07.34)
- Repechage 2: placed 2nd (7:50.56)
- Semi-final 1: placed 7th (7:20.30)
- B Final: placed 6th (7:12.14)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Robin Clarke
- Heat 2: placed 4th (8:17.09)
- Repechage 1: placed 8th (8:35.80)
HAMB
school
Waikato
wk
Matthew Thompson (stroke), Jack Curphey, Ben Goodson, Thomas Bedford, Thomas Williams, Henry Fullerton-Smith, Marcus Bolli, Lachlan Foote + Hayden Shaw (cox)
Coached by: Steve Menzies & Noel Hendl
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Jack Donaldson
- Heat 4: placed 1st (7:42.99)
- Semi-final 2: placed 1st (6:52.32)
- A Final: placed 1st (7:02.47)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross
- Heat 5: placed 1st (7:41.68)
- Semi-final 2: placed 3rd (6:59.74)
- A Final: placed 2nd (7:07.85)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross
- Heat 3: placed 3rd (7:56.19)
- Repechage 3: placed 1st (7:12.34)
- Semi-final 2: placed 4th (6:59.94)
- A Final: placed 8th (7:18.99)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Don Baron
- Heat 1: placed 1st (7:32.76)
- Semi-final 1: placed 1st (6:26.33)
- A Final: placed 2nd (6:37.35)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Don Baron
- Heat 3: placed 4th (7:48.18)
- Repechage 3: placed 3rd (7:01.99)
- Semi-final 2: placed 7th (6:49.50)
- B Final: placed 7th (7:01.35)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Don Baron
- Heat 1: placed 2nd (7:50.18)
- Repechage 1: placed 1st (6:55.01)
- Semi-final 1: placed 3rd (6:47.19)
- A Final: placed 4th (6:54.11)
HAMB
school
Waikato
wk
Ryan Rasmussen (stroke), Alex Bardoul, Tom Healey, Sam Macky, Drikus Conradie, Caleb Loomans, Isaac Algar, Jarrod Gwynne + Ben McPherson (cox)
Coached by: Bruce Holden