OTUM
school
Bay of Plenty
bp
Jacqueline van der Velden (stroke), Lauren Dance, Zoe Stevenson, Courtney Dyer + Hannah Ouellet (cox)
Coached by: Laura Bonney & Kimberley Pilbrow
- Heat 5: placed 3rd (8:51.87)
- Quarter-final 1: placed 5th (7:49.39)
- C Final: placed 1st (7:51.12)
- Heat 4: placed 3rd (8:50.26)
- Repechage 1: placed 2nd (8:06.93)
- Semi-final 2: placed 7th (7:52.16)
- B Final: placed 4th (7:45.64)
- Heat 6: placed 4th (10:30.40)
- Quarter-final 4: placed 6th (8:49.31)
- C Final: placed 2nd (8:48.98)
- Heat 3: placed 6th (11:11.89)
- Repechage 2: placed 5th (9:50.52)
- Heat 4: placed 5th (11:00.74)
- Repechage 2: placed 3rd (9:40.21)
- Quarter-final 2: placed 7th (9:05.75)
- D Final: placed 3rd (9:02.41)
- Heat 6: placed 4th (8:51.99)
- Quarter-final 2: placed 7th (7:30.97)
- D Final: placed 6th (7:49.83)
- Heat 4: placed 6th (9:16.00)
- Repechage 1: placed 7th (8:06.41)
- Heat 3: placed 4th (10:54.27)
- Quarter-final 1: placed 4th (8:25.48)
- Semi-final 2: placed 7th (8:41.28)
- B Final: placed 6th (8:55.82)
- Heat 2: placed 8th (11:12.58)
OTUM
school
Bay of Plenty
bp
Coached by: Kimberley Pilbrow & Laura Bonney
- Heat 2: placed 3rd (9:19.02)
- Quarter-final 2: placed 5th (7:37.51)
- C Final: placed 4th (7:44.51)
- Heat 3: placed 2nd (8:47.64)
- Quarter-final 2: placed 4th (7:13.70)
- Semi-final 1: placed 8th (7:24.00)
- B Final: placed 5th (7:18.97)
- Heat 5: placed 2nd (9:50.89)
- Semi-final 1: placed 6th (8:21.76)
- B Final: placed 5th (8:28.41)
OTUM
school
Bay of Plenty
bp
Coached by: Kimberley Pilbrow & Laura Bonney
- Heat 3: placed 2nd (9:15.81)
- Quarter-final 3: placed 4th (8:03.07)
- Semi-final 2: placed 5th (8:12.03)
- B Final: placed 3rd (8:03.69)
- Heat 1: placed 6th (10:14.10)
- Repechage 3: placed 4th (9:36.46)
- E Final: result (NRR)
- Heat 4: placed 8th (11:09.10)
- Heat 8: placed 3rd (8:45.86)
- Quarter-final 2: placed 7th (8:06.77)
- D Final: placed 4th (8:15.10)
OTUM
school
Bay of Plenty
bp
Coached by: Laura Bonney & Kimberley Pilbrow
- Heat 3: placed 7th (10:19.22)
- Repechage 3: placed 6th (8:36.58)
- F Final: placed 7th (8:37.49)
- Heat 1: placed 3rd (8:33.21)
- Quarter-final 2: placed 7th (8:12.75)
- D Final: placed 1st (7:52.21)
- Heat 7: placed 3rd (9:03.93)
- Quarter-final 4: placed 8th (8:29.41)
- D Final: placed 4th (7:58.74)