- Heat 1: result (SCR)
- Heat 7: placed 5th (8:54.11)
- Repechage 1: placed 5th (8:02.52)
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Mike Stanley
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Mike Stanley
- Heat 3: placed 5th (7:27.96)
- Repechage 2: placed 6th (8:13.62)
- B Final: result (SCR)
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Mike Stanley
- Heat 3: placed 6th (7:31.43)
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Chris Cole & Antony Zouch
- Heat 2: placed 3rd (7:14.81)
- Repechage 2: placed 5th (7:42.75)
WTLB
school
Auckland
au
Scott Houston (stroke), Daniel Edwards, Callum Wilcox, Marty Davenport, Haydn Jack, Joshua Brown, Harrison Kay, Brynn Engbers + Matthew Lock (cox)
Coached by: Rob Ansell & Barrie Mabbott
- Heat 2: placed 2nd (7:09.94)
- Repechage 1: placed 1st (7:07.34)
- A Final: placed 2nd (6:51.01)
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Mike Stanley
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Mike Stanley
- Heat 4: placed 5th (7:39.50)
- Repechage 1: placed 6th (7:32.94)
- B Final: placed 4th (7:25.65)
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Mike Stanley
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Mike Stanley
- Heat 3: placed 4th (6:46.70)
- Repechage 1: placed 2nd (8:04.14)
- B Final: result (SCR)
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Chris Cole & Antony Zouch
- Heat 2: placed 1st (7:05.17)
- Semi-final 2: placed 4th (7:24.76)
- B Final: result (SCR)
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Chris Cole & Jordan Stanley
- Heat 5: placed 4th (7:44.06)
- Repechage 2: result (DNS)
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Jordan Stanley & Antony Zouch
- Heat 2: placed 6th (7:35.69)
- Repechage 2: placed 6th
WTLB
school
Auckland
au
Sam Quinn (stroke), Jasper Ballantyne, Jefferson Haldane, Jordan Manihera, Reece Leitch, Dean Burfoot, Ryan Flexman, Thomas Sugden + Oscar Mark (cox)
Coached by: Mike Stanley
- Heat 1: placed 3rd (6:33.75)
- Repechage 1: result (CANCELLED)
- A Final: placed 5th (6:16.51)
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Rob Ansell & Barrie Mabbott
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Rob Ansell & Barrie Mabbott
- Heat 3: placed 3rd (7:34.31)
- Repechage 1: placed 6th
- B Final: placed 8th (7:42.55)
WTLB
school
Auckland
au
Nathaniel Davy (stroke), Michael Brake, Matthew Cole, Max Anstis, Cameron Webster, Hayden Ellis, Max Goodman, Tom Abraham + Jonathan Zouch (cox)
Coached by: Chris Cole & Jordan Stanley
- Heat 2: placed 3rd (6:33.90)
- Repechage 1: placed 1st
- A Final: placed 5th (6:20.83)
- Heat 6: placed 5th (7:48.12)
- Repechage 2: result (NRR)
- Heat 5: placed 7th
WTLB
school
Auckland
au
Sam Quinn (stroke), Hayden Smith, Shaun Houston, Oliver Moss, Finn Howard, Nathan Davenport, James Henry, George Busfield + Kyle Battersby (cox)
Coached by: Mike Stanley
WTLB
school
Auckland
au
Paul Dorey (stroke), Russ Wilcox, Alexander Radley, Jasper Ballantyne, Jefferson Haldane, Jordan Manihera, Reece Leitch, Dean Burfoot + Oscar Mark (cox)
Coached by: Mike Stanley
- Heat 3: placed 4th (6:34.43)
- Repechage 1: placed 2nd (6:37.05)
- B Final: placed 6th (6:28.16)