- Heat 1: placed 4th (10:08.24)
- Repechage 1: placed 1st (8:57.41)
- Semi-final 4: placed 5th (8:58.06)
- Heat 9: placed 2nd (9:23.74)
- Semi-final 2: placed 3rd (8:57.14)
- B Final: placed 6th (9:11.39)
- Heat 1: placed 7th (11:15.29)
- Repechage 3: placed 6th (9:44.45)
- Heat 3: placed 5th (9:12.76)
- Repechage 2: placed 5th (11:52.57)
- B Final: placed 5th (9:22.72)
WLGC
school
Wellington
we
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
- Heat 4: placed 6th (8:52.41)
WLGC
school
Wellington
we
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
- Heat 5: placed 5th (9:07.98)
- Repechage 1: placed 8th (10:02.95)
- Heat 3: placed 5th (10:09.52)
- Repechage 2: placed 6th (9:34.39)
- Heat 6: placed 7th (10:14.42)
- Heat 6: placed 4th (9:13.00)
- Semi-final 3: placed 8th (9:33.23)
- Heat 5: placed 4th (8:34.22)
- Semi-final 2: placed 7th (9:02.41)
WLGC
school
Wellington
we
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
- Heat 1: placed 4th (7:48.64)
- Repechage 2: placed 4th (9:29.73)
- B Final: placed 3rd (8:11.48)
- Heat 7: placed 2nd (7:49.58)
- Semi-final 2: placed 2nd (8:28.84)
- A Final: placed 6th (8:17.46)
WLGC
school
Wellington
we
Jackie Kiddle (stroke), Lucy McKenzie, Phoebe Christensen, Lillias Henderson, Lucy Saunders, Libby Neilson, Bei Campbell, Emily Mather + Emily Barker (cox)
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
- Heat 1: placed 4th (7:39.62)
- Repechage 2: placed 4th
- B Final: placed 3rd (7:32.02)
WLGC
school
Wellington
we
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
- Heat 3: placed 4th (8:06.95)
- Repechage 1: placed 2nd
- B Final: placed 4th (7:51.39)
WLGC
school
Wellington
we
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
- Heat 3: placed 4th (8:03.23)
- Semi-final 4: placed 9th
WLGC
school
Wellington
we
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
- Heat 5: placed 6th (8:32.67)
- Repechage 2: placed 5th
WLGC
school
Wellington
we
Kate Miller (stroke), Ella Keenan, Samantha Knott, Evangelene Rolinson-Purchase + Clare O'Connor (cox)
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
- Heat 4: placed 5th (8:18.85)
- Repechage 1: placed 9th
Event 38
G U17 4X+
Sponsored by: Combined Services Club
WLGC
school
Wellington
we
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
- Heat 3: placed 4th (8:16.34)
- Repechage 2: placed 5th
- B Final: placed 5th (7:53.25)
Event 38
G U17 4X+
Sponsored by: Combined Services Club
WLGC
school
Wellington
we
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
- Heat 4: placed 6th (8:26.80)