- Heat 2: placed 1st (7:20.73)
- Semi-final 2: placed 1st (7:42.87)
- A Final: placed 6th (7:45.91)
- Heat 6: placed 3rd (8:34.63)
- Semi-final 4: placed 6th (8:02.15)
- Heat 1: placed 7th (7:50.10)
CBHS
school
Canterbury
ca
- Heat 3: placed 2nd (8:05.50)
- Repechage 1: placed 1st (8:04.86)
- A Final: placed 6th (7:39.47)
CBHS
school
Canterbury
ca
- Heat 4: result (NRR)
- Heat 3: placed 3rd (7:11.83)
- Repechage 2: placed 3rd (7:31.81)
- B Final: placed 3rd (7:09.74)
- Heat 4: placed 5th (7:29.41)
- Repechage 2: placed 3rd (7:36.04)
- Semi-final 2: result (SCR)
- Heat 3: placed 7th (7:37.14)
CBHS
school
Canterbury
ca
Conor Orsbourn (stroke), Daniel Mulder, Campbell Youngman, Jack Brownie, Henry Hooker, George Sproat, Liam Smith, Derek Deans + James Feary (cox)
- Heat 1: placed 3rd (7:29.79)
- Repechage 1: placed 5th (7:22.30)
- A Final: placed 7th (7:08.25)
- Heat 2: placed 5th (7:49.13)
- Repechage 1: placed 5th (7:30.87)
- B Final: placed 6th (7:41.49)
- Heat 3: placed 5th (7:07.49)
- Repechage 2: placed 2nd (8:11.76)
- B Final: placed 2nd (7:25.81)
- Heat 2: placed 4th (7:16.60)
- Repechage 2: placed 4th (8:34.09)
- B Final: placed 3rd (7:32.66)
- Heat 4: placed 3rd (7:19.06)
- Repechage 2: placed 1st
- Semi-final 2: placed 6th (7:58.66)
- B Final: result (SCR)
- Heat 4: placed 7th (8:01.19)
- Heat 3: placed 7th (8:10.95)
- Heat 2: placed 2nd (7:27.50)
- Repechage 2: placed 3rd
- B Final: placed 6th (7:33.07)
CBHS
school
Canterbury
ca
Max Holmes (stroke), Robbie Bonisch, Angus Symon, Daniel Mulder, David Ingham, Harry Bellamy, Campbell Youngman, Conor Orsbourn + James Feary (cox)
- Heat 1: placed 4th (6:34.60)
- Repechage 2: placed 1st
- A Final: placed 8th (6:40.06)
- Heat 2: placed 7th (7:39.49)
- Heat 6: placed 5th (7:45.65)
- Heat 3: placed 2nd (7:58.43)
- Semi-final 1: placed 3rd
- B Final: placed 6th (7:54.31)
CBHS
school
Canterbury
ca
George Adams (stroke), Ezra Ritchie, Sanghyun Lee, Matthew Flanagan, Alex Grogan, Josh Hunter, Oscar Rasmussen, Max Camphens + Jake Kitson (cox)
- Heat 3: placed 3rd (6:33.89)
- Repechage 2: placed 2nd (6:38.53)
- B Final: placed 1st (6:15.45)