- Heat 5: placed 4th (8:47.68)
- Semi-final 2: placed 8th (8:53.02)
- Heat 2: placed 3rd (7:14.83)
- Repechage 2: placed 3rd (7:56.87)
- B Final: placed 4th (7:48.32)
SPLH
school
Waikato
wk
- Heat 1: placed 2nd (7:17.25)
- Repechage 1: placed 2nd (8:07.87)
- A Final: placed 5th (7:32.18)
SPLH
school
Waikato
wk
- Heat 3: placed 6th (9:10.50)
SPLH
school
Waikato
wk
- Heat 2: placed 3rd (7:23.95)
- Repechage 2: placed 5th (8:30.77)
- B Final: placed 5th (7:53.95)
- Heat 1: placed 4th (8:51.52)
- Repechage 2: result (SCR)
- Heat 2: placed 4th (8:36.39)
- Repechage 2: result (SCR)
- Heat 2: placed 6th (9:26.47)
- Repechage 2: placed 6th (8:55.71)
- B Final: result (DNS)
SPLH
school
Waikato
wk
Callum Windley (stroke), Alex Hargreaves, James Atherton, Jack Kelly, Tom Schicker, Cameron Rowland, Lucas Martin, Connor Roycroft + James Pickford (cox)
- Heat 2: placed 3rd (7:17.35)
- Repechage 1: placed 4th (7:20.80)
- A Final: placed 4th (6:57.67)
- Heat 1: placed 7th (10:34.51)
- Heat 3: placed 6th (11:49.47)
- Repechage 2: placed 4th (9:32.23)
- Semi-final 4: placed 8th (9:14.48)
- Heat 1: placed 3rd (6:44.39)
- Repechage 1: placed 1st (7:48.00)
- A Final: placed 3rd (7:00.06)
- Heat 1: placed 2nd (7:03.55)
- Semi-final 2: placed 1st (7:15.42)
- A Final: placed 2nd (6:51.80)
SPLH
school
Waikato
wk
Johannes MacPherson (stroke), Theo MacDonell, Jordan Patchell, William Cooper + James Pickford (cox)
- Heat 4: placed 6th (7:41.63)
- Heat 3: placed 5th (7:35.49)
- Repechage 1: placed 8th
- Heat 2: placed 3rd (9:07.85)
- Repechage 2: placed 4th
- Heat 1: placed 2nd (7:16.81)
- Repechage 1: placed 5th
- B Final: placed 3rd (7:27.52)
SPLH
school
Waikato
wk
- Heat 1: placed 3rd (6:32.01)
- Repechage 1: placed 2nd
- B Final: placed 1st (6:27.21)
SPLH
school
Waikato
wk
Callum Windley (stroke), Cameron Rowland, James Atherton, Alex Hargreaves, Tom Schicker, Connor Roycroft, Lucas Martin, David Rooney + Fransois Eksteen (cox)
- Heat 3: placed 4th (6:58.84)
- Repechage 1: placed 4th
- B Final: placed 7th (6:56.62)
SPLH
school
Waikato
wk
- Heat 2: placed 5th (8:17.55)
- Repechage 1: placed 4th
- B Final: placed 3rd (7:40.53)
Event 38
G U17 4X+
Sponsored by: Combined Services Club
SPLH
school
Waikato
wk
- Heat 4: placed 8th (9:06.17)
- Heat 2: placed 6th (8:17.20)
- Repechage 1: placed 6th
- Heat 4: placed 7th (8:55.36)