- Heat 2: placed 2nd (8:03:38)
- Repechage 2: placed 1st (8:17:95)
- A Final: placed 4th (8:09:27)
Event 7
G U16 4+
Sponsored by: Rigtec Engineering Ltd/Tekapo Services Ltd
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Steve Krielen & Genevieve Armstrong
- Heat 1: placed 4th (8:03:29)
- Repechage 1: placed 2nd (8:08:40)
- Semi-final 2: placed 8th (8:12:80)
- B Final: placed 7th (8:22:96)
WKDS
school
Waikato
wk
Isobel Dingwall (stroke), Emilie Watts, Clare Gatenby, Rosanna Carr, Ashleigh McLean, Brittany Webb, Siale Mann, Suzy Spear + Melita McMaster (cox)
Coached by: Gary Roberts
- Heat 1: placed 5th (7:17:32)
- Repechage 2: placed 2nd (7:13:42)
- A Final: result (SCR)
Event 10
G U18 4+ (L)
Sponsored by: Martelli McKegg, Lawyers
WKDS
school
Waikato
wk
Rebecca Atkinson (stroke), Souzie Boerema, Renee Letcher, Claudia Campbell + Rebecca O'Sullivan (cox)
Coached by: Steve Krielen & Genevieve Armstrong
- Heat 2: placed 4th (8:06:15)
- Repechage 2: placed 4th (8:13:01)
WKDS
school
Waikato
wk
Gabby Gatland (stroke), Abby Mans, Lucy Wilshier, Sarah Allen, Tierney Baron, Miriam Morgan, Silvana Krielen, Allie Cameron + Laura Campbell (cox)
Coached by: Harry Boerema
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Gary Roberts
WKDS
school
Waikato
wk
Tegan Summerville (stroke), Emma Lunniss, Siale Mann, Suzy Spear, Souzie Boerema, Rebecca Atkinson, Frances Healey, Renee Letcher + Grace Bell (cox)
Coached by: Steve Krielen & Genevieve Armstrong
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Steve Krielen & Genevieve Armstrong
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Chloe Boerema
- Heat 3: placed 5th (8:10:37)
- Repechage 2: placed 8th (8:30:04)
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Gary Roberts
Event 31
G U16 4X+
Sponsored by: Armstrong Alpine Realty / High Country Services
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Steve Krielen & Genevieve Armstrong
- Heat 3: placed 6th (8:18:01)
- Repechage 2: result (SCR)
Event 35
G N18 4+
Sponsored by: Hawarden Garage and Transport/High Country Salmon
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Nicky Coles & Julie Chatwin
Event 35
G N18 4+
Sponsored by: Hawarden Garage and Transport/High Country Salmon
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Julie Chatwin & Nicky Coles
- Heat 4: placed 5th (8:18:19)
- Repechage 1: placed 6th (8:10:60)
- B Final: placed 4th (8:01:21)
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Harry Boerema
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Harry Boerema
- Heat 1: placed 3rd (9:48:47)
- Repechage 2: placed 2nd (7:49:06)
- A Final: placed 6th (7:47:09)
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Chloe Boerema
- Heat 2: placed 7th (9:20:13)
WKDS
school
Waikato
wk
Emilie Watts (stroke), Isobel Dingwall, Clare Gatenby, Sarah Keene, Ashleigh McLean, Rosanna Carr, Siale Mann, Suzy Spear + Melita McMaster (cox)
Coached by: Gary Roberts
- Heat 1: placed 3rd (7:37:09)
- Repechage 1: placed 3rd (6:59:97)
- A Final: placed 4th (6:49:03)