NCOG
school
Nelson
ne
Lucy Drummond (stroke), Hannah Starnes, Jade Dallas, Sally Wiffen, Danielle Prestidge, Leigh Osnabrugge, Jessica Henry, Catherine Van Gessel + Amy Whittaker (cox)
Coached by: Kevin Strickland
- Heat 2: placed 1st (7:01:39)
- Semi-final 2: placed 1st (7:03:20)
- A Final: placed 3rd (6:56:55)
NCOG
school
Nelson
ne
Amanda Thompson (stroke), Andrea O'Fee, Stacey Green, Laura Turner, Brittany Fenwick, Kate McGuinness, Dulkara Martig, Hannah Rutherford + Amy Whittaker (cox)
Coached by: Kevin Strickland
- Heat 2: placed 2nd (7:14:13)
- Repechage 2: placed 2nd (7:45:99)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:15:51)
- A Final: placed 3rd (7:11:50)
- Heat 2: placed 3rd (8:41:74)
- Repechage 1: placed 3rd (8:52:12)
- Heat 6: placed 3rd (8:15:70)
- Repechage 5: placed 1st (8:11:75)
- Semi-final 1: placed 3rd (8:03:57)
- B Final: placed 4th (8:14:11)
- Heat 2: placed 4th (9:11:84)
- Repechage 6: placed 3rd (8:54:87)
Event 19
G U15 2X
Sponsored by: Cambridge Timber & Hardware Ltd - Mitre 10
NCOG
school
Nelson
ne
- Heat 9: placed 4th (9:26:72)
- Repechage 7: placed 3rd (8:57:29)
Event 19
G U15 2X
Sponsored by: Cambridge Timber & Hardware Ltd - Mitre 10
NCOG
school
Nelson
ne
- Heat 8: placed 1st (9:02:34)
- Semi-final 2: placed 6th (8:51:30)
- C Final: placed 6th (9:01:51)
- Heat 3: placed 5th (8:48:66)
- Repechage 6: placed 3rd (8:26:09)
NCOG
school
Nelson
ne
Danielle Prestidge (stroke), Hannah Starnes, Stacey Green, Sally Wiffen, Libby De Jong, Andrea O'Fee, Jessica Henry, Catherine Van Gessel + Amy Whittaker (cox)
Coached by: Kevin Strickland
- Heat 2: placed 3rd (7:39:52)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:07:05)
- A Final: placed 3rd (7:41:49)
- Heat 4: placed 2nd (8:19:72)
- Repechage 4: placed 2nd (8:06:09)
- Semi-final 2: placed 5th (7:59:02)
- B Final: placed 4th (8:44:59)
Event 27
G U15 4X+
Sponsored by: Steve & Glenda Saunders The Omnia Group
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: Kevin Strickland
- Heat 6: placed 4th (8:57:88)
- Repechage 4: placed 4th (8:29:83)
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: Kevin Strickland
- Heat 1: placed 1st (7:59:39)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:53:62)
- A Final: placed 5th (8:33:06)
Event 31
G U16 4X+
Sponsored by: Orbit Corporate Travel - Auckland
NCOG
school
Nelson
ne
Catherine Van Gessel (stroke), Annalyse Weir, Jessica Henry, Libby De Jong + Hannah Rutherford (cox)
Coached by: Kevin Strickland
- Heat 1: placed 2nd (7:44:30)
- Repechage 1: placed 2nd (7:50:01)
- Semi-final 3: placed 4th (7:55:72)
- B Final: placed 4th (8:44:15)
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: Kevin Strickland
- Heat 3: placed 4th (7:50:00)
- Repechage 1: placed 3rd (7:58:30)
- Semi-final 2: placed 6th (8:42:29)
- B Final: placed 6th (9:21:95)
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: Kevin Strickland
- Heat 2: placed 4th (8:05:55)
- Repechage 4: placed 4th (8:03:08)
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: Kevin Strickland
- Heat 4: placed 4th (8:31:63)
- Repechage 2: placed 3rd (8:23:78)
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: Kevin Strickland
- Heat 2: placed 5th (8:50:14)
- Repechage 5: placed 1st (8:12:35)
- Semi-final 3: placed 6th (8:39:21)
- C Final: placed 1st (8:59:81)