menu menu

rowIT.co.nz

Race Schedule
entrants | draw | day sheet

Saturday, 4th March 2017

Alpha Time Event   Division
A 08:30 1B Boys U18 coxless pair Race: 1
B   1E Mens masters A-B coxless pair Race: 1
C 08:38 2 Girls N18 coxed four Race: 1
D 08:46 3A Boys U16 single Race: 1
E 08:54 3C Girls U18 coxless pair Race: 1
F   3E Womens masters A-C coxless pair Race: 1
G 09:02 4A Boys U15 coxed octuple Race: 1
H   4B Girls U15 coxed eight Race: 1
I   4C Girls U16 coxed eight Race: 1
J 09:10 5C Boys N18 double sculls Race: 1
K 09:18     Race: 2
L 09:26 7A Boys U18 double sculls Race: 1
M 09:34 7B Boys U17 double sculls Race: 1
N 09:42     Race: 2
O 09:50 9D Girls U18 single Race: 1
P 09:58     Race: 2
Q 10:06 10A Girls U16 coxed four Race: 1
R 10:14 10B Girls U15 coxed four Race: 1
S 10:22 10C Womens masters B coxless four Race: 1
T 10:30 11A Boys U17 coxed four Race: 1
U   11B Boys U18 coxed four Race: 1
V 10:38 12A Boys U16 double sculls Race: 1
W 10:46 12B Boys U15 double sculls Race: 1
X 10:54 13A Boys N18 coxed eight Race: 1
Y   14C Mens masters A-B coxless four Race: 1
Z 11:02 13B Girls U18 coxed eight Race: 1
A   13C Girls U17 coxed eight Race: 1
B 11:03 23B Boys U18 coxed eight Race: 1
C 11:26 16A Boys U15 coxed eight Race: 1
D 11:34 17B Girls U17 coxed four Race: 1
E   17C Girls U18 coxed four Race: 1
F 11:42 18A Boys U18 single Race: 1
G 11:50 18B Boys U17 single Race: 1
H 11:58     Race: 2
I 12:06 20A Boys U16 coxed four Race: 1
J   20B Boys N18 coxed four Race: 1
K 12:14 20D Boys U15 coxed four Race: 1
L 12:22 22A Girls U16 single Race: 1
M 12:30 22B Girls U17 single Race: 1
N 12:38     Race: 2
O   22D Mens masters E single Race: 1
P   22E Mens masters F single Race: 1
Q   29B Womens masters C single Race: 1
R 12:54 24A Girls U15 double sculls Race: 1
S 13:02     Race: 2
T 13:10 24C Girls N18 double sculls Race: 1
U 13:18 24G Mixed masters E-K double sculls Race: 1
V   24H Womens masters C double sculls Race: 1
W   27C Mixed masters C double sculls Race: 1
X 13:26 25A Boys U16 coxed quad sculls Race: 1
Y 13:34 25B Boys U15 coxed quad sculls Race: 1
Z 13:42 27A Girls U17 double sculls Race: 1
A 13:50 27B Girls U16 double sculls Race: 1
B 13:58 28C Mens masters coxless quad sculls Race: 1
C 14:06 28D Boys U18 coxed quad sculls Race: 1
D 14:14 28E Boys U17 coxed quad sculls Race: 1
E 14:24 30B Girls N18 coxed eight Race: 1
F   30C Girls U15 coxed octuple Race: 1
G 14:34 33B Girls U18 double sculls Race: 1
H 14:44 33C Mens masters D double sculls Race: 1
I   33F Mens masters E double sculls Race: 1
J 14:56 34A Girls U15 coxed quad sculls Race: 1
K 15:04     Race: 2
L 15:12 36A Boys U17 coxed eight Race: 1
M   36D Boys U16 coxed eight Race: 1
N 15:20 37A Girls U18 coxed quad sculls Race: 1
O   37B Mixed masters D coxless quad sculls Race: 1
P   37G Womens masters coxless quad sculls Race: 1
Q 15:28 37D Girls U17 coxed quad sculls Race: 1
R 15:36 37E Girls U16 coxed quad sculls Race: 1
Notes

NZRA Users. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

NZSSRA Users. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.

WESS2017 Calendar

February 17
MTWTFSS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 
 

March 17
MTWTFSS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
KeyEntries open
  Entries close
Racing
Reserve day
Results published

WESS2017 Venue

map of New Zealand

Lambton Harbour

North Island Northland Auckland Waikato Bay of Plenty Gisborne Hawkes Bay Taranaki Wanganui/Manawatu Wellington South Island Marlborough Nelson West Coast Canterbury Otago Southland