1: Women's Club Coxless Pair - Div 1 |
1 | INVC 1 | Moira Macdonald, Nakita Tupoutoa |
2 | WHOC 1 | Emma Napper, Georgia Smith |
1: Women's Open Coxless Pair - Div 2 |
1 | WHOC 1 | Katelyn Froude, Julie Russell |
2 | WHOC 2 | Michaela Townshend, Maiah Hegarty |
2: Men's Under 16 Single Scull - Div 1 |
1 | INVC 2 | Jakob Carson |
3 | INVC 1 | Sam Hurley |
2 | INVC 3 | Zach Mirfin |
2: Men's Under 18 Single Scull - Div 2 |
1 | INVC 1 | Ben Cotter |
2 | INVC 2 | Elliott Mulligan |
3 | INVC 3 | Kahn Maere |
3: Women's Under 16 Coxed Quadruple Sculls - Div 1 |
1 | WHOC 2 | Eilish Davies, Amanda Prouting, Sophie Smith, Holly McMahon, Sarah Eskdale (Cox) |
2 | WHOC 1 | Ciccone Tweedie, Maddie Green, Rachel Froude, Helene O'Neil, Abby MacPherson(Cox) |
3 | WHOC 3 | Katelin Cotter, Natalie Pearce, Poppy McLeay, Caitlin Boyle, Cox TBA |
3: Women's Under 18 Coxed Quadruple Sculls - Div 2 |
1 | INVC 1 | Hannah Lilley, Ariana Mirfin, Tina Wright, Charlotte Whitaker (Tate Mulligan) |
2 | WHOC 1 | Logan Foley, Kate MacPherson, Kate Erskine, Caitlin Fry, Callum O'Connor (cox) |
3 | RIVC 1 | Chloe Gorton, Emma Ronald, Sarah Westenra, Amy Rule, Emma Murphy |
4 | WHOC 2 | Taryn Fletcher, Shania O'Connell-Smith, Andie Telfer, Reeny Souness |
4: Men's Club Coxless Pair - Div 1 |
1 | WHOC 1 | Tim Yaxley, Guy Barnsdale |
2 | INVC 1 | Hamish Thwaites, Max Dawson |
4: Men's Open Coxless Pair - Div 2 |
1 | WHOC 1 | Scott Barnsdale, Josh Hayes |
2 | INVC 1 | Cameron Perkins, Tom Elder |
3 | INVC 2 | Dylan Milford, Scott Radka |
5: Men's Novice Double Sculls - Div 1 |
1 | WHOC 2 | Kaelym Hodge, Adam Jackson |
2 | INVC 1 | Jakob Carson, Zach Mirfin |
3 | INVC 2 | Lachie Thwaites, Merlin Herrick |
4 | WHOC 1 | Cody Natta, Clayton Gerrard |
5 | WHOC 4 | Jack Oosterbroek, Ben Lemin |
6 | WHOC 3 | Jackson Dunn, Caleb Turnbull |
5: Men's Presidents Double Sculls - 1000m |
SCR | INVC 1 | Brett Sutherland, Hamish Minty |
2 | INVC 3 | Grant McKenzie, Julie |
3 | INVC 2 | Dave Galbraith, Geof Gorton |
6: Women's Novice Coxed Quadruple Sculls - Div 1 |
1 | WHOC 1 | Katelin Cotter, Natalie Pearce, Poppy McLeay, Caitlin Boyle, Cox TBA |
2 | WHOC 2 | Sam Nally, Aimee Trotter, Katie Schins, Olivia Fraser, Cody Robertson (cox) |
3 | INVC 1 | Jenna Wilkes, Bree Chilton, Meg Fotheringham, Bailey Yaxley (Andie Wynyard) |
4 | AWRC 1 | Drue Mareangareu, Kiriama Russell, Maria Sutherland, Teagan Bradshaw |
5 | WHOC 3 | Shayla Wood, Molly Stevens, Rebeca Reid, Ella Wylie. Cox TBA |
7: Men's Masters Single Scull |
1 | INVC 1 | Robert Boekhout |
2 | WHOC 1 | Dougal MacDonald |
3 | WTUC | Hans Arnestedt |
4 | AWRC 1 | Ross Philipson |
5 | INVC 2 | Ian Hamilton |
6 | WHOC 2 | Jonathon Turnbull |
7 | AWRC 2 | Frank Dean |
8 | RIVC 1 | John Wilson |
8: Men's Under 16 Double Sculls - Div 1 |
1 | INVC 2 | Sam Hurley, Hamish Thwaites |
2 | INVC 1 | Lachie Thwaites, Xavier Wright |
8: Men's Under 18 Double Sculls - Div 2 |
1 | INVC 3 | Ben Cotter, Kahn Maere |
2 | INVC 1 | Rowan Haveron, Noah Knol |
3 | INVC 2 | Riley Chilton, Scott Pulley |
9: Women's Club Coxless Quadruple Sculls - Div 1 |
1 | INVC 1 | Moira Macdonald, Nakita Tupoutoa, Ariana Mirfin, Hannah Lilley |
2 | WHOC 1 | Maiah Hegarty, Georgia Smith, Emma Napper, Brooke O'Connor |
9: Women's Open Coxless Quadruple Sculls - Div 2 |
1 | WHOC 1 | Katelyn Froude, Julie Russell, Michaela Townshend, Penny Barnsdale |
2 | INVC 1 | Tina Wright, Charlotte Whitaker, Nicole Chalmers, Lynn Grace |
10: Men's Club Single Scull |
1 | WHOC 1 | Scott Barnsdale |
2 | INVC 3 | Cameron Perkins |
3 | WHOC 2 | Guy Barnsdale |
4 | INVC 1 | Elliott Mulligan |
5 | INVC 2 | Scott Radka |
6 | WHOC 3 | Jonathon Turnbull |
11: Men's Open Double Sculls |
1 | WHOC 1 | Josh Hayes, Tim Yaxley |
2 | INVC 1 | Dylan Milford, Thomas Elder |
3 | INVC 2 | Joseph Findley, Hamish Fox |
12: Men's Masters Coxed/Coxless Quad - Div 1 |
1 | WHOC 1 | John O'Connor, Dougal Macdonald, Russell Jenkins, Peter Sinclair |
2 | INVC 1 | Alister Murray, Ian Hamilton, Robert Boekhout, Bill Potter |
3 | RIVC 1 | John Wilson, Lloyd Blakie, Jessie Blakie, Jocelyn Dobson |
SCR | INVC 3 | Bill Potter, Hans Arnestedt, Geof Gorton, Mike Holsted |
SCR | AWRC 1 | Ross Philipson, Steven Sargent, Frank Dean, Rex Ryan |
12: Women's Masters Coxed/Coxless Quad - Div 2 |
1 | INVC 1 | Melanie Ryding, Julie Dyer, Iris Taplin, Dot Arnestedt |
2 | AWRC 1 | Erin Rikliti, Elaine Colhoun, Missy Russell, TBA |
3 | INVC 3 | Grant McKenzie, Hamish Minty, Abbey Jefferies, Lynnette Williams |
DNS | INVC 2 | Christine North, Gill Kirkland, Abby Jefferies, TBA |
13: Women's Under 16 Single Scull - Div 1 |
1 | WHOC 1 | Caitlin Fry |
2 | INVC 1 | Anita Osborne |
3 | INVC 2 | Melissa Bennet |
4 | RIVC 1 | Emma Ronald |
5 | RIVC 2 | Amy Rule |
6 | WHOC 4 | Natalie Pearce |
7 | WHOC 2 | Poppy McLeay |
8 | WHOC 3 | Shayla Wood |
13: Women's Under 18 Single Scull - Div 2 |
1 | INVC 1 | Ariana Mirfin |
2 | INVC 2 | Hannah Lilley |
3 | WHOC 1 | Kate MacPherson |
4 | WHOC 2 | Reeny Souness |
5 | RIVC 1 | Chloe Gorton |
14: Women's Club Double Sculls |
1 | WHOC 1 | Georgia Smith, Maiah Hegarty |
2 | INVC 1 | Moira Macdonald, Nakita Tupoutoa |
15: Men's Novice Coxed Quadruple Sculls |
1 | INVC 1 | Jakob Carson, Zach Mirfin, Lachie Thwaites, Xavier Wright (Casey Thwaites) |
2 | WHOC 1 | Cody Natta, Adam Jackson, Clayton Gerrard, Kaelym Hodge - Callum O'Connor (cox) |
3 | WHOC 2 | Jackson Dunn, Caleb Turnbull, Ben Lemin, Jack Oosterbroek - Cody Robertson (cox) |
16: Women's Open Single Scull |
1 | WHOC 3 | Michaela Townshend |
2 | WHOC 1 | Katelyn Froude |
3 | WHOC 2 | Julie Russell |
SCR | INVC 1 | Nicole Chalmers |
SCR | WHOC 4 | Penny Barnsdale |
17: Men's Club Coxless Quadruple Sculls - Div 1 |
1 | INVC 1 | Rowan Haveron, Noah Knol, Joe Findley, Scott Pulley |
2 | INVC 2 | Ian Hamilton, Geof Gorton, Alister Murray, Robert Boekhout |
17: Mens Open Coxless Quadruple Sculls - Div 2 |
1 | WHOC 1 | Josh Hayes, Scott Barnsdale, Guy Barnsdale, Tim Yaxley |
2 | INVC 1 | Dylan Milford, Cameron Perkins, Thomas Elder, Elliott Mulligan |
18: Women's Novice Double Sculls - Race 1 |
1 | WHOC 1 | Aimee Trotter, Sam Nally |
2 | WHOC 2 | Katie Schins, Olivia Fraser |
3 | WHOC 3 | Katie Quinn, Jessica Quinn |
4 | INVC 2 | Andie Wynyard, Brittany Dodds |
SCR | AWRC 2 | Maria Sutherland,Teagan Bradshaw |
18: Women's Novice Double Sculls - Race 2 |
1 | AWRC 1 | Drue Mareangareu,Kiriama Russell |
2 | INVC 3 | Meg Fotheringham, Bailey Yaxley |
3 | WHOC 4 | Shayla Wood, Claudia Gilkison |
4 | WHOC 5 | Molly Stevens, Rebecca Reid |
SCR | INVC 1 | Jenna Wilkes, Bree Chilton |
18: Women's Presidents Double Sculls - 1000M |
1 | INVC 2 | Lynette Williams, Julie Dyer. |
2 | INVC 1 | Abby Jefferies, Dave Galbraith |
19: Women's Masters Single Scull |
1 | INVC 3 | Lynn Grace |
2 | INVC 2 | Iris Taplin |
3 | INVC 1 | Melanie Ryding |
SCR | AWRC 2 | Missy Russell |
SCR | AWRC 1 | Erin Rikiti |
20: Men's Under 16 Coxed Quadruple Sculls - Div 1 |
1 | INVC 1 | Levi Dick, Max Dawson, Sam Hurley, Hamish Thwaites (Jess Hale) |
2 | INVC 2 | Jakob Carson, Zach Mirfin, Lachie Thwaites, Xavier Wright (Casey Thwaites) |
20: Men's Under 18 Coxed Quadruple Sculls - Div 2 |
1 | INVC 1 | Kahn Maere, Ben Cotter, Scott Radka, Riley Chilton (Tate Mulligan) |
21: Women's Under 16 Double Sculls - Div 1 |
1 | WHOC 1 | Ciccone Tweedie, Maddie Green |
2 | INVC 1 | Anita Osborne, Melissa Bennet |
3 | WHOC 2 | Rachel Froude, Helene O'Neill |
4 | RIVC 1 | Sarah Westenra, Amy Rule |
5 | WHOC 3 | Caitlin Boyle Katelin Cotter |
6 | RIVC 1 | Cece Blake, Emma Ronald |
7 | WHOC 4 | Natalie Pearce Poppy McLeay |
21: Women's Under 18 Double Sculls - Div 2 |
1 | WHOC 1 | Brooke O'Connor, Kate Erskine |
2 | WHOC 2 | Kate MacPherson, Caitlin Fry |
3 | WHOC 3 | Reeny Souness, Andie Telfer |
22: Women's Club Coxed Four - Div 1 |
1 | WHOC 1 | Georgia Smith, Emma Napper, Maiah Hegarty, Logan Foley, Callum O'Connor (cox) |
2 | INVC 1 | Tina Wright, Charlotte Whitaker, Nicole Chalmers, Lynn Grace (Merlin Herrick) |
22: Women's Open Coxless Four - Div 2 |
1 | WHOC 1 | Katelyn Froude, Julie Russell, Michaela Townshend, Penny Barnsdale |
2 | INVC 1 | Moira Macdonald, Nakita Tupoutoa, Hannah Lilley, Ariana Mirfin |
23: Men's Eight Novice - Div 1 |
1 | WHOC 1 | Jackson Dunn, Caleb Turnbull, Jake Haywood, Jack Oosterbroek, Cody Natta, Clayton Gerrard, Adam Jackson, Kaelym Hodge - Cody Robertson (cox) |
24: Men's Open Single Scull |
1 | WHOC 1 | Tim Yaxley |
2 | INVC 1 | Thomas Elder |
3 | INVC 2 | Dylan Milford |
4 | INVC 3 | Cameron Perkins |
25: Men's Club Double Sculls |
1 | WHOC 1 | Scott Barnsdale, Guy Barnsdale |
2 | INVC 1 | Elliott Mulligan, Scott Radka |
3 | INVC 2 | Kahn Maere, Ben Cotter |
26: Women's Novice Coxed Four - Div 1 |
1 | WHOC 3 | Ella Wylie, Molly Stevens, Rebecca Reid, Claudia Gilkison - Shayla Wood (cox) |
2 | WHOC 1 | Katelin Cotter, Natalie Pearce, Poppy McLeay, Caitlin Boyle, Cox TBA |
3 | WHOC 2 | Aimee Trotter, Sam Nally, Katie Quinn, Jessica Quinn - Katie Schins (cox) |
5 | INVC 1 | Andie Wynyard, Brittany Dodds, Jenna Wilkes, Bailey Yaxley (Bree Chilton) |
4 | AWRC 1 | Drue Mareangareu, Kiriama Russel, Maria Sutherland, Teagan Bradshaw |
26: Mixed Presidents Coxed Four - 1000m |
1 | INVC 3 | Melanie Ryding, Christine North, Ian Hamilton, Robert Boekhout |
2 | AWRC 1 | Erin Rikiti, Elain Colhoun, Ross Philipson, Frank Dean |
3 | INVC 1 | Julie Dyer, Iris Taplin, Bill Potter, Alister Murray |
4 | INVC 2 | Grant McKenzie, Hamish Minty, Brett Sutherland, Abby Jefferies |
27: Women's Club Single Sculls |
1 | WHOC 1 | Emma Napper |
2 | INVC 1 | Meg Fotheringham |
3 | INVC 2 | Melissa Bennett |
28: Women's Open Double Sculls |
1 | WHOC 1 | Katelyn Froude, Julie Russell |
2 | WHOC 2 | Michaela Townshend, Penny Barnsdale |
3 | INVC 1 | Moira Macdonald, Nakita Tupoutoa |
29: Women's Under 16 Four - Div 1 |
1 | WHOC 1 | Holly McMahon, Maddie Green, Rachel Froude, Helene O'Neill |
29: Women's Under 18 Four - Div 2 |
1 | INVC 1 | Tina Wright, Charlotte Whitaker, Ariana Mirfin, Hannah Lilley (Casey Thwaites) |
2 | WHOC 1 | Taryn Fletcher, Brooke O'Connor, Kate MacPherson, Kate Erskine |
3 | WHOC 2 | Andie Telfer, Caitlin Fry, Shania O'Connell-Smith, Reeny Souness |
SCR | RIVC 1 | Chloe Gorton, Emma Ronald, Sarah Westenra, Amy Rule, Emma Murphy |
30: Men's Club Coxed Four - Div 1 |
1 | WHOC 1 | Josh Hayes, Scott Barnsdale, Guy Barnsdale, Tim Yaxley, Callum O'Connor(cox) |
2 | INVC 2 | Dylan Milford, Thomas Elder, Cameron Perkins, Kahn Maere (Tate Mulligan) |
3 | INVC 1 | Levi Dick, Max Dawson, Sam Hurley, Hamish Thwaites (Jess Hale) |
30: Men's Open Coxless Four - Div 2 |
1 | INVC 2 | Rowan Haveron, Noah Knol, Riley Chilton, Scott Pulley |
2 | INVC 1 | Ben Cotter, Hamish Fox, Joseph Findley, Scott Radka |
31: Women's Eight Novice |
1 | WHOC 1 | Caitlin Boyle, Katelin Cotter, Shayla Wood, Natalie Pearce, Rebecca Reid, Ella Wylie, Claudia Gilkison, Molly Stevens. Cox Poppy McLeay |
SCR | WHOC 2 | Aimee Trotter, Sam Nally, Katie Schins, Olivia Fraser, Katie Quinn, Jessica Quinn, SGHS, SGHS - Cody Robertson (cox) |
32: Men's Masters Double Sculls |
1 | WHOC 1 | Dougal MacDonald, Johnathan Turnbull |
2 | AWRC 1 | Ross Philipson,Frank Dean |
3 | INVC 3 | Hans Arnestedt, Geof Gorton |
4 | RIVC 1 | John Wilson, Lloyd Blakie |
5 | INVC 2 | Alister Murray, Ian Hamilton |
6 | INVC 1 | Robert Boekhout, Robin Wilks |
NRR | INVC 4 | Bill Potter, Mike Holsted |
33: Men's Under 16 Four - Div 1 |
1 | INVC 1 | Levi Dick, Max Dawson, Sam Hurley, Hamish Thwaites (Jess Hale) |
2 | INVC 2 | Jakob Carson, Zach Mirfin, Xavier Wright, Lachie Thwaites (Casey Thwaites) |
33: Men's Under 18 Four - Div 2 |
1 | INVC 1 | Dylan Milford, Thomas Elder, Cameron Perkins, Kahn Maere (Tate Mulligan) |
34: Women's Eight Club - Div 1 |
1 | WHOC 2 | Ciccone Tweedie, Amanda Prouting, Maddie Green, Rachel Froude, Helene O'Neil, Holly McMahon, Katie Machen, Eilish Davies. (Abby MacPherson Cox) |
2 | INVC 1 | Moira Macdonald, Nakita Tupoutoa, Ariana Mirfin, Hannah Lilley, Charlotte Whitaker, Tina Wright, Lynn Grace, Nicole Chalmers (Katrina Allan) |
3 | WHOC 1 | Taryn Fletcher, Brooke O'Connor, Kate MacPherson, Shania O'Connell-Smith, Andie Telfer, Caitlin Fry, Reeny Souness , Kate Erskine, TBA(cox) |
34: Women's Eight Open - Div 2 |
1 | WHOC 1 | Katelyn Froude, Julie Russell, Michaela Townshend, Georgia Smith, Emma Napper, Maiah Hegarty, Logan Foley, Penny Barnsdale, Callum O'Connor (cox) |
35: Women's Masters Double Sculls |
1 | AWRC 1 | Erin Rikiti, Elaine Colhoun |
2 | INVC 1 | Julie Dyer, Iris Taplin |
DNS | WTUC 1 | Dot Arnestedt, Gill Kingston |
26: Men's Novice Coxed Four |
1 | INVC 1 | Jakob Carson, Zach Mirfin, Xavier Wright, Lachie Thwaites (Casey Thwaites) |
2 | WHOC 1 | Cody Natta, Adam Jackson, Clayton Gerrard, Kaelym Hodge - Callum O'Connor (cox) |
3 | WHOC 2 | Jackson Dunn, Jake Haywood, Ben Lemin, Jack Oosterbroek - Sam Nally (cox) |
37: Men's Club Eight - Div 1 |
1 | INVC 1 | Levi Dick, Dylan Milford, Thomas Elder, Cameron Perkins, Kahn Maere, Max Dawson, Hamish Thwaites, Sam Hurley (Jess Hale) |
37: Men's Open Eight - Div 2 |
1 | WHOC 1 | Josh Hayes, Tim Yaxley, Guy Barnsdale, Scott Barnsdale, Dougal MacDonald, John O'Connor, Jonathon Turnbull, Peter Sinclair, Callum O'Connor (cox) |
2 | INVC 1 | Rowan Haveron, Noah Knol, Riley Chilton, Scott Pulley, Scott Radka, Joseph Findley, Hamish Fox, Ben Cotter (Tate Mulligan) |