menu menu

rowIT.co.nz

A Final

gold medal
TIMC
club
Canterbury ca
Crew #1 TIMC
Coached by: Brian Stephenson
silver medal
OTAC
club
Otago ot
Crew #4 OTAC
Coached by: Pete Benny
bronze medal
OAMC
club
Otago ot
Crew #1 OAMC
Coached by: Owen Gould
 
TIMC
club
Canterbury ca
Crew #4 TIMC
Coached by: Brian Smith & Kylee Corboy
 
STAN
school
Canterbury ca
Crew #1 STAN
Coached by: George Keys
 
NELC
club
Nelson ne
 
STAN
school
Canterbury ca
Crew #2 STAN
Coached by: George Keys
 
NOEC
club
Otago ot
Crew #1 NOEC
Coached by: Kelvin Maker

B Final

 
TIMC
club
Canterbury ca
Crew #3 TIMC
Coached by: Brian Stephenson
 
TIMC
club
Canterbury ca
Crew #2 TIMC
Coached by: Brian Stephenson
 
BLEC
club
Marlborough ma
Crew #1 BLEC
Coached by: Dave Williamson & Sean O'Neill
 
NELC
club
Nelson ne
 
TIMC
club
Canterbury ca
Crew #6 TIMC
Coached by: Brian Smith & Kylee Corboy
 
NELC
club
Nelson ne
 
NELC
club
Nelson ne
 
AVNC
club
Canterbury ca

Heat 1 Progression: 1,2->A Final; 3,4->B Final

NELC
club
Nelson ne
STAN
school
Canterbury ca
Crew #2 STAN
Coached by: George Keys
BLEC
club
Marlborough ma
Crew #1 BLEC
Coached by: Dave Williamson & Sean O'Neill
TIMC
club
Canterbury ca
Crew #3 TIMC
Coached by: Brian Stephenson
STBD
school
Canterbury ca
Crew #1 STBD
Coached by: Fiona McKay & Eddie Sullivan, Hayden Soper
CURC
club
Canterbury ca
Crew #1 CURC
Coached by: Armin Svoboda
OTAC
club
Otago ot
Crew #6 OTAC
Coached by: John Parnell
CBHS
school
Canterbury ca
Crew #2 CBHS
Coached by: Logan Keys

Heat 2 Progression: 1,2->A Final; 3,4->B Final

OTAC
club
Otago ot
Crew #4 OTAC
Coached by: Pete Benny
TIMC
club
Canterbury ca
Crew #4 TIMC
Coached by: Brian Smith & Kylee Corboy
AVNC
club
Canterbury ca
NELC
club
Nelson ne
OAMC
club
Otago ot
Crew #2 OAMC
Coached by: Owen Gould
NOEC
club
Otago ot
Crew #2 NOEC
Coached by: Jamie McKenzie
OTAC
club
Otago ot
Crew #3 OTAC
Coached by: John Parnell

Heat 3 Progression: 1,2->A Final; 3,4->B Final

TIMC
club
Canterbury ca
Crew #1 TIMC
Coached by: Brian Stephenson
OAMC
club
Otago ot
Crew #1 OAMC
Coached by: Owen Gould
NELC
club
Nelson ne
TIMC
club
Canterbury ca
Crew #2 TIMC
Coached by: Brian Stephenson
CBHS
school
Canterbury ca
Crew #1 CBHS
Coached by: Logan Keys
AVNC
club
Canterbury ca
Crew #11 AVNC
Coached by: Tim Osmers
STCC
school
Canterbury ca
Crew #1 STCC
Coached by: Daniel Ryan
OTAC
club
Otago ot
Crew #2 OTAC
Coached by: John Parnell

Heat 4 Progression: 1,2->A Final; 3,4->B Final

NOEC
club
Otago ot
Crew #1 NOEC
Coached by: Kelvin Maker
STAN
school
Canterbury ca
Crew #1 STAN
Coached by: George Keys
TIMC
club
Canterbury ca
Crew #6 TIMC
Coached by: Brian Smith & Kylee Corboy
NELC
club
Nelson ne
STCC
school
Canterbury ca
Crew #2 STCC
Coached by: Daniel Ryan
OTAC
club
Otago ot
Crew #5 OTAC
Coached by: Pete Benny
TIMC
club
Canterbury ca
Crew #5 TIMC
Coached by: Brian Smith & Jamie Vou
Notes

NZRA Users. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

NZSSRA Users. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.

SPECIAL RESULTS

Filter results