menu menu

rowIT.co.nz

RPCA
RPC
Crew #1 RPCA
Ellie Jeurissen (stroke) (WESC), Catherine Layburn (NSHC)
Coached by: James Coote
RPCA
RPC
Crew #2 RPCA
Ella Simanu (stroke) (AKLC), Jemma James (WESC)
Coached by: James Coote
RPCA
RPC
Crew #3 RPCA
Ashlee Rowe (stroke) (NSHC), Holly Fletcher (AVNC)
Coached by: James Coote
RPCA
RPC
Crew #4 RPCA
Charlotte Spence (stroke) (AKLC), Kelsi Walters (AKGC)
Coached by: James Coote
 
Event 8
M Open 2-
Sponsored by: Tui Kiwigarden
RPCA
RPC
Crew #1 RPCA
Matt MacDonald (stroke) (AKGC), Mathew Barry (NSHC)
Coached by: James Coote
 
Event 12
W Open 4X-
Sponsored by: Topline Marketing
RPCA
RPC
Crew #1 RPCA
Alice Grave (stroke) (AKLC), Amy Mills (AKLC), Catherine Layburn (NSHC), Maria Markovich (NSHC)
Coached by: James Coote
 
Event 12
W Open 4X-
Sponsored by: Topline Marketing
RPCA
RPC
Crew #2 RPCA
Lucy Jonas (stroke) (AKLC), Amy Robson (WESC), Charlotte Bray (MERC), Taryn Abel (NSHC)
Coached by: James Coote
 
Event 14
G U17 8+
Sponsored by: You Travel Takapuna
RPCA
RPC
Crew #1 RPCA
Mathew Barry (stroke) (NSHC), Max Cooper (AKGC)
Coached by: James Coote
Boat variation: M Prem 2-
 
Event 23
M Open 1X
RPCA
RPC
Crew #1 RPCA
Coached by: Bruce Jones
 
Event 23
M Open 1X
RPCA
RPC
AKGC
club
Auckland au
Crew #2 RPCA [AKGC]
Max Cooper (AKGC)
Coached by: Bruce Jones
 
Event 23
M Open 1X
RPCA
RPC
SGEC
club
Auckland au
Crew #3 RPCA [SGEC]
Zak Everitt (SGEC)
Coached by: James Coote
 
Event 23
M Open 1X
RPCA
RPC
AKLC
club
Auckland au
Crew #4 RPCA [AKLC]
Coached by: Bruce Jones
 
Event 23
M Open 1X
RPCA
RPC
WESC
club
Auckland au
Crew #5 RPCA [WESC]
Caleb Dallow (WESC)
Coached by: James Coote
 
Event 25
W Open 2X (L)
Sponsored by: Pet & Vet Milford
RPCA
RPC
Crew #1 RPCA
Amy Robson (stroke) (WESC), Taryn Abel (NSHC)
Coached by: James Coote
 
Event 33
W Open 1X
Sponsored by: Tyres Direct Ltd
RPCA
RPC
AKLC
club
Auckland au
Crew #1 RPCA [AKLC]
Amy Mills (AKLC)
Coached by: James Coote
 
Event 33
W Open 1X
Sponsored by: Tyres Direct Ltd
RPCA
RPC
WKOC
club
Waikato wk
Crew #2 RPCA [WKOC]
Lucy Jonas (AKLC)
Coached by: James Coote
 
Event 33
W Open 1X
Sponsored by: Tyres Direct Ltd
RPCA
RPC
WESC
club
Auckland au
Crew #3 RPCA [WESC]
Amy Robson (WESC)
Coached by: James Coote
 
Event 34
M Open 4X-
Sponsored by: Hume Architects Ltd
RPCA
RPC
Crew #1 RPCA
Oliver Maclean (stroke) (NSHC), Max Cooper (AKGC), James Walker (TIMC), Zak Everitt (SGEC)
Coached by: Bruce Jones
 
Event 40
M Open 2X (L)
Sponsored by: TCI Ltd
RPCA
RPC
Crew #1 RPCA
Thomas Duffett (stroke) (AKLC), Caleb Dallow (WESC)
Coached by: Bruce Jones
RPCA
RPC
Crew #1 RPCA
Ella Simanu (stroke) (AKLC), Catherine Layburn (NSHC)
Coached by: James Coote
Boat variation: W Prem 2-
RPCA
RPC
Crew #2 RPCA
Charlotte Spence (stroke) (AKLC), Ashlee Rowe (NSHC)
Coached by: James Coote
Boat variation: W Prem 2-
RPCA
RPC
Crew #3 RPCA
Ellie Jeurissen (stroke) (WESC), Holly Fletcher (AVNC)
Coached by: James Coote
Boat variation: W Prem 2-
 
Event 49
M Open 2X
RPCA
RPC
Crew #1 RPCA
Oliver Maclean (stroke) (NSHC), Zak Everitt (SGEC)
Coached by: Bruce Jones
 
Event 49
M Open 2X
RPCA
RPC
Crew #2 RPCA
Max Cooper (stroke) (AKGC), James Walker (TIMC)
Coached by: Bruce Jones
 
Event 49
M Open 2X
RPCA
RPC
Crew #3 RPCA
Thomas Duffett (stroke) (AKLC), Caleb Dallow (WESC)
Coached by: Bruce Jones
 
Event 52
W Open 2X
Sponsored by: Nesti & Associates
RPCA
RPC
Crew #1 RPCA
Alice Grave (stroke) (AKLC), Amy Mills (AKLC)
Coached by: James Coote
 
Event 52
W Open 2X
Sponsored by: Nesti & Associates
RPCA
RPC
Crew #2 RPCA
Amy Robson (stroke) (WESC), Taryn Abel (NSHC)
Coached by: James Coote
 
Event 52
W Open 2X
Sponsored by: Nesti & Associates
RPCA
RPC
Crew #3 RPCA
Maria Markovich (stroke) (NSHC), Charlotte Bray (MERC)
Coached by: James Coote
 
Event 58
M Open 4-
RPCA
RPC
Crew #1 RPCA
Matt MacDonald (stroke) (AKGC), Mathew Barry (NSHC), Max Cooper (AKGC), Zak Everitt (SGEC)
Coached by: Bruce Jones
 
Event 59
W Open 4-
Sponsored by: S L Racing
RPCA
RPC
Crew #1 RPCA
Ellie Jeurissen (stroke) (WESC), Catherine Layburn (NSHC), Ella Simanu (AKLC), Jemma James (WESC)
Coached by: James Coote
 
Event 59
W Open 4-
Sponsored by: S L Racing
RPCA
RPC
Crew #2 RPCA
Alice Grave (stroke) (AKLC), Kelsi Walters (AKGC), Charlotte Spence (AKLC), Taryn Abel (NSHC)
Coached by: James Coote
 
Event 67C
W Club 8+
RPCA
RPC
Crew #1 RPCA
Alice Grave (stroke) (AKLC), Maria Markovich (NSHC), Charlotte Bray (MERC), Taryn Abel (NSHC)
Coached by: James Coote
Boat variation: W Prem 4X-
 
Event 67C
W Club 8+
RPCA
RPC
Crew #2 RPCA
Charlotte Spence (stroke) (AKLC), Ashlee Rowe (NSHC), Ella Simanu (AKLC), Kelsi Walters (AKGC), Ellie Jeurissen (WESC), Holly Fletcher (AVNC), Amy Mills (AKLC), Jemma James (WESC) + Timothy Zouch (cox) (NSHC)
Coached by: James Coote
Boat variation: W Prem 8+
Notes

NZRA Users. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

NZSSRA Users. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.

Filter results