menu menu

rowIT.co.nz

GU15 500m GU15 2000m GU15 Team
RowerSchoolTime RowerSchoolTime SchoolTime
Ashleigh HodgeSt Peters1.42.1 Charlotte StaceyRoto Lakes7.41.0 Tauranga Girls No.17.30.7
Claudia HydeJohn Paul1.43.1 Ashleigh HodgeSt Peters7.41.9 St Peters School7.57.2
Teagan summervilleWai Dio1.45.1 Claudia HydeJohn Paul7.52.9 Tauranga Girls No.28.00.0
Charlotte StaceyRoto Lakes1.45.4 Alice PayneRoto Lakes7.58.8 Tauranga Girls No.38.23.2
Taylor CooneyBethlehem1.47.6 Taylor CooneyBethlehem8.08.7   
Alice PayneRoto Lakes1.48.6 Kristi Kelly-YatesTga Girls8.11.0   
Sarah CooperOtumoetai1.48.9 Stephanie TaylorTga Girls8.24.7   
Kimberly PilbrowOtumoetai1.49.2 Stacey ManaghTga Girls8.31.8   
Georgia WalkerWhaka1.50.1 Morgan BennettTga Girls8.37.2   
Stephanie TaylorTga Girls1.51.9 Madeline OldmanTga Girls8.39.9   
Stacy ManaghTga Girls1.53.6 Teagan AdamsBethlehem8.40.9   
Madeline OldhamTga Girls1.53.8 Saejun OhTga Girls8.54.0   
Kendra AlmaoSt Peters1.56.4 Helen CrouthTga Girls9.21.8   
Morgan BennettTga Girls1.57.0 Diana ClarkeTga Girls9.22.0   
Philippa GlennSt Peters1.57.2 Becky HodgsonTga Girls9.24.2   
Teagan AdamsBethlehem1.58.5 Courtnay MegsonTga Girls9.26.5   
Saeuin OhTga Girls2.00.8 Hannah ArlidgeTga Girls9.26.7   
Courtnay MegsonTga Girls2.01.8       
Diana ClarkeTga Girls2.03.2       
Zara BennettSt Peters2.03.9       
Helen CrouthTga Girls2.06.4       
Hannah ArlidgeTga Girls2.07.9       
Becky HodgsonTga Girls2.08.7       
Emma PrestidgeOtumoetai2.12.6       
 
 
BU15 500m BU15 2000m BU15 Team
RowerSchoolTime RowerSchoolTime SchoolTime
Keegan BoyleWhaka1.31.4 Keegan BoyleWhaka7.02.3 Whakatane High School No.16.16.8
Nathan SyndeTe Kau1.31.6 Liam CollonsonWhaka7.05.4 St Pauls Collegiate No.16.52.7
Liam CollinsonWhaka1.33.3 Lucien NabbsSt Pauls7.13.2 St Peters School6.54.6
Lucien NabbsSt Pauls1.35.6 Hayden AustinWhaka7.13.6 Whakatane High School No.26.54.7
Hayden AustinWhaka1.35.7 Jesse WestermanWhaka7.14.7 Otumoetai No.17.16.2
Jessie WestermanWhaka1.36.1 Elliot FaulknerWhaka7.22.8 St Pauls Collegiate No.27.28.7
Harry MissenWhaka1.38.9 Hamish MahonSt Pauls7.26.9 Otumoetai No.28.05.8
Elliot FaulknerWhaka1.39.2 Harry MissenWhaka7.27.5   
Nick PaceySt Peters1.39.3 Sam HoustonWhaka7.28.6   
Hamish MahonSt Pauls1.39.8 Cameron RoberstonOtumoetai7.32.5   
Grayson CroasdaleSt Pauls1.41.5 Josh MowerWhaka7.45.6   
David ErnestSt Peters1.41.6 Grayson CroasdaleSt Pauls7.49.0   
Sam HoustonWhaka1.42.0 Miles SuttonWhaka7.57.5   
Cameron RobertsonOtumoetai1.42.8 Josh HoultonOtumoetai7.58.9   
Danny UnderwoodSt Peters1.43.8 Miles JonesOtumoetai8.01.1   
Josh MowerWhaka1.44.4 Harry WildeSt Pauls8.05.2   
Harry WildeSt Pauls1.45.7 Alistair BaylySt Pauls8.12.5   
Mohi Hohena 1.46.2 Cole VarneySt Pauls8.14.8   
Jamie MooreOtumoetai1.46.9 Izak EksteenSt Pauls8.16.5   
Mathew DearsleyOtumoetai1.47.0 Logan ZeinertWhaka8.23.2   
Miles SuttonWhaka1.47.4 Joseph CurranSt Pauls8.40.1   
Josh HoultonOtumoetai1.48.9 Samuel AmmonSt Pauls9.02.6   
Tristan BalmOtumoetai1.49.2 Reece PattersonSt Pauls9.09.4   
Miles JonesOtumoetai1.50.1       
Izak EksteenSt Pauls1.50.2       
Ethan InglisOtumoetai1.50.2       
Cole VerneySt Pauls1.50.7       
Alistair BaylySt Pauls1.51.3       
Logan ZeinertWhaka1.52.2       
Callum WebberOtumoetai1.58.6       
Joseph CurranSt Pauls1.58.9       
Regan PhibbsOtumoetai1.59.3       
Jamie RussellOtumoetai1.59.7       
Samuel AmmonSt Pauls2.00.5       
Reece PattersonSt Pauls2.04.6       
Dylan MaloneyOtumoetai2.04.7       
Hunter MulderOtumoetai2.09.4       
 
 
GU16 500m GU16 2000m GU16 Team
RowerSchoolTime RowerSchoolTime SchoolTime
Megan VaughnWhaka1.36.6 Megan VaughanWhaka7.26.0 St Peters School No.17.04.9
Christina Douglas 1.42.2 Georgia McDonaldTga Girls7.41.1 Tauranga Girls No.17.08.2
Siale MannWai Dio1.43.5 Morgan DunhamSt Peters7.41.2 Waikato Diocesan7.13.2
Georgia McDonaldSt Peters1.44.0 Daisy AgerTga Girls7.53.7 Rotorua Lakes High School7.28.3
Ariana SmithSt Peters1.44.5 Ahian JenkinsTga Girls7.56.8 Otumoetai College7.39.6
Georgina GlennTga Girls1.45.5 Courtney LeggettTga Girls8.04.5 Bethlehem College7.40.1
Erica SachTga Girls1.46.4 Nicole KeighleyWhaka8.36.1 Tauranga Girls No.27.50.0
Frances HealeyWai Dio1.46.6 Alexandra ComynTga Girls8.36.5 St Peters School No.27.53.7
Morgan McDonaldSt Peters1.47.9 Kelly LyttleTga Girls8.43.0   
Daisy AgerTga Girls1.47.9 Erica SachTga Girls8.51.4   
Ahian JenkinsTga Girls1.48.0       
Souzie BoeremaWai Dio1.48.6       
Annabel WoodSt Peters1.49.0       
Katherine HoneTrident1.49.9       
Jeneva SnodgrassSt Peters1.53.0       
Ashleigh GloverSt Peters1.54.0       
Lucy TravisRoto Lakes1.54.4       
Anna ShearerRoto Lakes1.54.6       
Nicole KeighleyWhaka1.56.3       
Kelly LyttleTga Girls1.57.1       
Erica SachTga Girls1.58.8       
Monique JohnsonOtumoetai2.00.3       
Alexandra ComynTga Girls2.01.1       
Ashley MouldsOtumoetai2.02.0       
 
 
BU16 500m BU16 2000m BU16 Team
RowerSchoolTime RowerSchoolTime SchoolTime
Jaron StroudTe Kau1.26.8 Jason StroudTe Kau6.34.9 Te Kauwhata College6.12.6
Cameron DawsonTe Kau1.29.4 Cameron DawsonTe Kau6.39.6 St Peters6.39.6
Alex MasonSt Pauls1.30.8 Sean PerryRoto Lakes6.55.6 St Pauls Collegiate6.39.6
Sean WattsBethlehem1.31.4 Sean WattsBethlehem6.58.0 Otumoetai College7.07.8
Jacob TaukiriWhaka1.31.8 Alex MasonSt Pauls6.59.4   
Kieran McDonaldSt Peters1.33.3 Kris Reilly-SimmonsAquinas7.04.6   
Kris Reilly-SimmonsAquinas1.35.1 Jacob TaurikiWhakatane7.09.8   
Daniel Burns-MawsonWhaka1.37.1 Daniel Burns-MawsonWhakatane7.13.1   
Liam HuntSt Pauls1.37.3 Philip SettleBethlehem7.27.4   
Christopher MorrisonSt Peters1.38.2 George KostovSt Pauls7.30.1   
James PetersTe Kau1.38.4 Elliot PattonOtumoetai7.47.2   
Alexander MebanSt Pauls1.38.5 Liam HuntSt Pauls7.48.0   
Philip SettleBethlehem1.40.9       
George KostovSt Pauls1.41.1       
Elliot PattonOtumoetai1.41.2       
 
 
GU17 500m GU17 2000m GU17 Team
RowerSchoolTime RowerSchoolTime SchoolTime
Zoe StephensonTga Girls1.42.4 Kelsea MorrowSt Peters7.39.5 St Peters7.03.6
Sophie DaweBethlehem1.43.0 Zoe StephensonTga Girls7.44.1 Whakatane High7.08.9
Courtney McCainSt Pauls1.44.2 Tyler Da SilvaTrident7.46.8 Tauranga Girls7.14.1
Kelsey MorrowSt Peters1.44.6 Sophie DaweBethlehem7.48.2 John Paul7.18.5
Sophie CraigWhaka1.45.5 Hannah WarrenTga Girls7.55.2 St Peters No.27.28.2
Anna TaylorSt Peters1.45.5 Holly JohnstonBethlehem7.56.0 St Pauls7.32.1
Ashley ProcterBethlehem1.45.7 Courtney McKainSt Pauls7.56.6   
Tyler Da SilvaTrident1.45.9 Rachel WoodTga Girls8.04.2   
Stacey GraingerSt Peters1.45.9 Stephanie BroomfieldSt Pauls8.08.9   
Hannah WarrenTga Girls1.46.5 Ashley ProcterBethlehem8.10.1   
Phoebe ClarkSt Peters1.48.4 Morgan CroasdaleSt Pauls8.22.6   
Karen VerweySt Peters1.48.7 Katrina ClarkeSt Pauls8.36.4   
Rachel WoodTga Girls1.49.4       
Emma GriffthJohn Paul1.50.8       
Morgan CoasdaleSt Pauls1.51.7       
Stephanie BroomfieldSt Pauls1.52.5       
Alesha AdamsSt Peters1.55.4       
Katrina ClarkeSt Pauls1.57.5       
 
 
BU17 500m BU17 2000m BU17 Team
RowerSchoolTime RowerSchoolTime SchoolTime
Duncan HallSt Pauls1.25.5 Duncan HallSt Pauls6.39.0 St Pauls No.16.01.3
Brendon CullumTga Boys1.25.5 Ben ElightRoto Lakes6.39.5 Rotorua Lakes6.11.5
Blair PattersonSt Pauls1.27.4 Brendon CullumTga Boys6.40.4 Whakatane High6.16.1
Shane HydeRoto Boys1.29.9 Shane HydeRoto Boys6.42.2 Aquinas College6.17.8
Kane ThompsonSt Pauls1.30.2 Paul AndersonRoto Lakes6.46.3 Bethlehem College6.31.9
Paul AndersonRoto Lakes1.30.5 Kane ThompsonSt Pauls6.47.5 St Pauls No.36.37.8
Logan AndersonWhaka1.31.0 Blair PattersonSt Pauls6.55.6
Henry ScottBethlehem1.32.8 Henry ScottBethlehem7.06.4
Ben FlightRoto Lakes1.33.8 David KinghamSt Pauls7.11.3
Steven RowlandSt Pauls1.34.2 Steven RowlandSt Pauls7.11.6
David KinghamSt Pauls1.34.5 Logan AndersonWhaka7.14.8
James HinesSt Pauls1.35.4 James HinesSt Pauls7.17.7
Dylan TurnieWhaka1.37.0 Dylan TurnieWhaka7.18.2
Sean LewisBethlehem1.37.8 Sean LewisBethlehem7.22.4
Allan OrmsbySt Pauls1.38.5    
 
 
GU19LW 500m GU19LW 2000m
RowerSchoolTime RowerSchoolTime
Sarah AtkinsonSt Peters1.46.2 Sarah AtkinsonSt Peters8.01.8
Anna ColbyJohn Paul1.50.1 Anna ColbyJohn Paul8.05.0
Lindsay JohnstonOtumoetai1.51.3 Phillippa HydeJohn Paul8.07.2
Lana DavisonTga Girls1.51.7 Lana DavisonTga Girls8.11.2
Philippa HydeJohn Paul1.52.1 Megan CrowleyBethlehem8.27.9
Megan CrowleyBethlehem1.57.0 Michelle LangleyBethlehem8.41.2
Amber MaKenzieBethlehem1.58.2 Amber McKenzieBethlehem8.58.0
Michelle LangleyBethlehem2.00.3    
Sarah LyndonSt Peters2.02.7    
Rebecca McMullinSt Peters2.03.5    
 
 
BU19LW 500m BU19LW 2000m
RowerSchoolTime RowerSchoolTime
Kane O'DounellSt Peters1.27.0 Kane O'DonnellSt Peters6.37.4
Jeremy AustinWhaka1.28.9 Jeremy AustinWhaka6.37.7
Shane HydeRoto Boys1.30.2 Hamish FosterWhaka6.40.0
Hamish FosterWhaka1.31.4 Curtis RapleyBethlehem6.51.5
Aaron WesterWhaka1.31.7 Aaron WesterWhaka6.51.6
Trent EbermayerRoto Boys1.32.8 Adam LingAquinas6.58.0
Adam LingAquinas1.34.0 Steven BlackwellWhaka6.59.8
Peter BridgewaterAquinas1.35.4 Scott EvansSt Peters7.00.2
Jonathon BonifaceBethlehem1.36.5 Peter BridgewaterAquinas7.01.9
Steven BlackwellWhaka1.37.0 Matthew BridgewaterAquinas7.10.4
George WilkensSt Pauls1.37.8 Matthew EnsorRoto Lakes7.14.1
Bradley O'SullivanSt Pauls1.38.4 Jonathon Boniface 7.27.0
Matthew BridgewaterAquinas1.40.5 Bradley O'SullivanSt Pauls7.27.3
Christopher SmolkaSt Pauls1.40.9 Christopher SmolkaSt Pauls7.37.6
Thomas ShawSt Pauls1.42.2 Thomas ShawSt Pauls7.40.9   
Bevan HenstockSt Pauls1.43.3 Bevan DenstockSt Pauls7.58.4   
Mark DavidSt Pauls1.47.6 Mark DavidSt Pauls8.08.2   
 
 
GU19 500m GU19 2000m GU19 Team
RowerSchoolTime RowerSchoolTime SchoolTime
Regan BarklaTrident1.38.2 Regan BarklaTrident7.15.3 Trident High School7.03.1
Ashleigh FinlaySt Peters1.40.8 Emma BallBethlehem7.26.0 St Peters7.06.0
Abbe BanksSt Peters1.43.9 Abbe BanksSt Peters7.31.4 Tauranga Girls College7.08.1
Lauren WylieTga Girls1.44.7 Lauren WylieTga Girls7.42.9   
Emma BallBethlehem1.45.5 Birte KirschsteinTga Girls8.11.7   
Birte KirschteinTga Girls1.47.6       
Megan GlennSt Peters1.52.8       
          
 
BU19 500m BU19 2000m BU19 Team
RowerSchoolTime RowerSchoolTime SchoolTime
Harry SimperinghamRoto Boys1.23.4 Harry SimperinghamRoto Boys6.23.9 Rotorua Boys5.55.2
Jonathon NabbsSt`Pauls1.26.4 Jonathon NabbsSt Pauls6.36.3 Whakatane High6.02.6
Cody Ryan-BatesRoto Boys1.26.4 Cody Ryan-BatesRoto Boys6.41.8 St Pauls No.16.12.3
Taikata KingiRoto Boys1.26.5 Taikata KingiRoto Boys6.50.9 St Peters6.19.0
Luke MulliganSt`Pauls1,28,6 Geoff HowesRoto Boys6.51.8 St Pauls No.26.53.8
Nicholas DaweBethlehem1.30.9 Luke MulliganSt Pauls6.54.0   
Alex JansenRoto Boys1.32.6 Alex JansonRoto Boys6.58.1   
Hamish McMichaelSt`Pauls1.34.8 Hamish McMichaelSt Pauls7.00.0   
Blake RobinsonSt`Pauls1.37.2 Blake RobinsonSt Pauls7.04.2   
 
        Mixed Open Team
          
        SchoolTime
        St Pauls No.1 
        Rotorua Lakes 
        St Pauls No.2 
Notes

NZRA Users. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

NZSSRA Users. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.

NZSI2007 Calendar

October 07
MTWTFSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
KeyEntries open
  Entries close
Racing
Reserve day
Results published

NZSI2007 Venue

map of New Zealand

North Island Northland Auckland Waikato Bay of Plenty Gisborne Hawkes Bay Taranaki Wanganui/Manawatu Wellington South Island Marlborough Nelson West Coast Canterbury Otago Southland