- Heat 2: placed 6th (8:20.63)
- Repechage 2: placed 5th (7:55.00)
- Heat 2: placed 7th (9:26.91)
- Repechage 1: placed 6th (8:47.49)
- Heat 2: placed 6th (6:58.87)
- Repechage 1: placed 2nd (6:58.59)
- Semi-final 2: placed 5th (7:03.25)
- Heat 3: placed 4th (7:47.66)
- Semi-final 2: placed 5th (8:00.54)
- Heat 2: placed 4th (7:33.45)
- Semi-final 1: placed 4th (7:42.66)
WELC
club
Wellington
we
Lindsay Carlyle (stroke), Elyse Cowling, Francie Morrow, Rebecca Perrot, Rhiannon Lewis, Wanda Gust, Amy Barbara, Caitlin Frew + Susan Gillespie (cox)
Coached by: Caitlin Frew
- Heat 2: placed 5th (9:05.51)
- Repechage 1: placed 3rd (7:36.49)
- A Final: placed 8th (7:41.42)
WELC
club
Wellington
we
Hamish Journeaux (stroke), Tam Irvine, Griffin Hunt, Greg Bryce, Mike Herder, Rob McDonald, Paul Rainier, John Chapman + Liam Sweeney (cox)
- Heat 1: placed 4th (7:38.48)
- Semi-final 2: placed 6th (7:33.34)
- Heat 2: placed 5th
- Repechage 1: placed 1st (6:22.96)
- A Final: placed 8th (6:43.41)
WELC
club
Wellington
we
Coached by: Christine Phillips
- Heat 1: placed 4th (8:06.22)
- Repechage 1: placed 3rd (7:56.28)
- A Final: placed 7th (8:18.63)
WELC
club
Wellington
we
Coached by: Caitlin Frew
- Heat 2: placed 4th (8:23.98)
- Repechage 1: placed 7th (8:21.83)
WELC
club
Wellington
we
Charley Bates (stroke), Hannah Bryce, Rebecca Langtry, Sarah Clare, Laura James, Catherine Duffin, Shelley Mackey, Amy Robson + Lauren McAndrew (cox)
- Heat 1: placed 4th (7:17.11)
- Repechage 1: placed 5th (7:20.86)
- A Final: placed 8th (7:25.21)
WELC
club
Wellington
we
Lindsay Carlyle (stroke), Elyse Cowling, Francie Morrow, Wanda Gust, Rhiannon Lewis, Christine Phillips, Vanessa Haigh, Marion Leydon + Susan Gillespie (cox)
Coached by: Marion Leydon
- Heat 2: placed 4th (8:20.64)
- Repechage 1: placed 7th (8:16.31)
WELC
club
Wellington
we
Hamish Journeaux (stroke), Tam Irvine, Griffin Hunt, Greg Bryce, Mike Herder, Rob McDonald, Paul Rainier, John Chapman + Liam Sweeney (cox)
- Heat 2: result (SCR)
- Heat 1: placed 4th (7:19.23)
- Repechage 1: placed 2nd (7:29.38)
- Heat 2: placed 2nd (7:21.93)
- Repechage 2: placed 2nd (7:38.22)
- Heat 5: placed 5th (8:03.29)
- Repechage 8: placed 1st (7:43.96)
- Semi-final 1: placed 7th (7:41.21)
- Heat 4: placed 1st (7:29.85)
- Semi-final 2: placed 2nd (7:21.32)
- A Final: placed 8th (7:58.97)