- Heat 2: placed 7th (9:24:97)
- Repechage 1: placed 4th (9:48:31)
- Heat 2: placed 4th (6:46:78)
- Semi-final 2: placed 4th (6:38:87)
- A Final: placed 7th (6:43:10)
- Heat 3: placed 2nd (6:53:92)
- Semi-final 1: placed 6th (6:46:45)
WELC
club
Wellington
we
Coached by: Laws Lawson
- Heat 1: placed 7th (7:22:82)
- Repechage 2: placed 5th (7:32:64)
- Heat 2: placed 1st (4:23:80)
- Semi-final 2: placed 4th (7:36:98)
- Heat 1: result (SCR)
Event 14
W Snr 2-
Sponsored by: NZ Universities Sports Council
WELC
club
Wellington
we
- Heat 2: placed 7th (8:12:84)
- Repechage 1: placed 3rd (8:07:64)
- A Final: placed 8th (9:28:37)
Event 14
W Snr 2-
Sponsored by: NZ Universities Sports Council
WELC
club
Wellington
we
- Heat 1: placed 8th (8:46:08)
- Repechage 1: placed 7th (8:54:16)
Event 16
W Nov 4+
Sponsored by: Cambridge Timber & Hardware Ltd - Mitre 10
WELC
club
Wellington
we
Coached by: Laws Lawson & Mike Turk
- Heat 2: placed 6th (4:17:00)
- Repechage 2: placed 5th (8:06:69)
Event 16
W Nov 4+
Sponsored by: Cambridge Timber & Hardware Ltd - Mitre 10
WELC
club
Wellington
we
Coached by: Mike Turk & Laws Lawson
- Heat 1: placed 6th (8:22:05)
- Repechage 1: placed 5th (8:17:13)
WELC
club
Wellington
we
Coached by: Tim Wilson
- Heat 1: placed 7th (7:10:06)
- Repechage 2: placed 5th (7:44:68)
- Heat 2: placed 5th (7:02:99)
- Repechage 1: placed 6th (7:03:20)
- A Final: placed 8th (8:16:41)
- Heat 2: placed 2nd (3:06:31)
- Repechage 2: placed 1st (7:01:12)
- A Final: placed 3rd (7:21:77)
WELC
club
Wellington
we
Coached by: McCarthy Terry
- Heat 1: placed 5th (7:08:53)
- Repechage 1: placed 4th (8:01:09)
WELC
club
Wellington
we
Matthew Perry (stroke), Mike Grace, Sam McCarthy, Scott Norman, Mike Turk, Paul Moreno, Mark Brocklehurst, Jerome Chapman + Erin Hill (cox)
- Heat 1: placed 5th (7:38:03)
- Repechage 2: placed 1st (6:59:25)
- Semi-final 2: placed 6th (7:07:10)
- Heat 4: placed 2nd (7:21:43)
- Semi-final 1: placed 8th (7:13:21)
WELC
club
Wellington
we
Matthew Perry (stroke), Mike Grace, Sam McCarthy, Scott Norman, Mike Turk, Paul Moreno, Mark Brocklehurst, Jerome Chapman + Erin Hill (cox)
WELC
club
Wellington
we
Jack Ashby (stroke), Lou Lei, Brad Lawson, Rob Wightman, Daniel Simmons, Dylan Majurey, Sheldon Carr, William Barrett + Katrina Lawrence (cox)
Coached by: Laws Lawson & Terry McCarthy
- Heat 2: placed 8th (7:20:84)
- Repechage 1: placed 7th (7:02:05)
Event 54
M Club 4X-
Sponsored by: The University of Waikato
WELC
club
Wellington
we
- Heat 1: placed 6th (6:52:98)
- Repechage 1: placed 3rd (6:34:09)
- A Final: placed 8th (6:44:59)
Event 54
M Club 4X-
Sponsored by: The University of Waikato
WELC
club
Wellington
we
- Heat 2: placed 3rd (6:39:59)
- Repechage 1: placed 2nd (6:28:60)
- A Final: placed 4th (6:23:06)
- Heat 1: placed 4th (7:03:36)