Place | Club | Crew | Lane |
1: Masters Mixed Quadruple Sculls | 9:00 a.m. |
1 | INVC 2 | D Galbraith, D Jamieson, G Gorton, Wynita | 7 |
2 | WHOC 1 | J Van Dam, K Allan, P Sinclair, G Dyet | 5 |
3 | INVC 1 | A Murray, I Hamilton, F Price, C North | 6 |
4 | AWRC 1 | K Flutey, R Ryan, S Geary, R Riley | 8 |
5 | WTUC 1 | H Arnestedt, M Maxwell, W Shultze, S Frew | 3 |
6 | RIVC 1 | J Wilson, M Day, Blank | 4 |
7 | INVC 3 | R Cleveland, P Aicken, J Jones, J Roscoe | 2 |
8 | WTUC 2 | A Ruffell, S Wales, D Arnestedt, J Eden | 1 |
2: Boys Under 15 Double Scull | 9:05 a.m. |
1 | WTUC 1 | A Bennington, A Shaw | 4 |
2 | INVC 1 | J Maher, N Hill | 2 |
3 | INVC 2 | J Forde, H van Schaik | 3 |
4 | WTUC 2 | M Foley, C Williams | 1 |
3: Girls Under 16 Coxed Four | 9:17 a.m. |
1 | WHOC 1 | A McLennan, L Comer, K Froude, O Hall, B Bunting (cox) | 3 |
2 | WHOC 4 | M Shepherd, O Capil, B Corkery, T Duncan | 2 |
3 | WHOC 3 | V Hodgkinson, A Jenkins, L Coutts, J Hayes | 5 |
4 | WTUC 1 | G Fleming, O Gloag, C Rotto, R Bain, C Kerr (cox) | 1 |
SCR | WHOC 2 | O Meyer, K McCulloch, C Ferguson, A Coote | 4 |
4: Girls Under 18 Coxed Quadruple Sculls | 9:29 a.m. |
1 | WHOC 2 | B Allan, K Froude, T Young, L Buckeridge, A Lawson (cox) | 3 |
2 | WHOC 1 | N Dyet, L Williams, T Sangster, K Bungard, M Allen (cox) | 2 |
3 | INVC 1 | J Van Rossum, B McCulloch, G Roberts, O Gorton, S Young (cox) | 7 |
4 | WHOC 3 | K Eade, E Shields, I Tait, A Miller | 4 |
5 | WTUC 1 | S Foley, M Stewart, S Graves, G Buchanan | 1 |
6 | INVC 2 | M Prendergast, E Lough, B Forde, C Thomas, G Dunn (cox) | 5 |
SCR | INVC 3 | A Calder, C Calder, H Croswell, H Henderson, M Smith (cox) | 6 |
5: Boys Under 16 Double Scull | 9:41 a.m. |
1 | INVC 1 | H Kerr, W Gorton | 7 |
2 | WTUC 1 | M Eden, T Nesbit | 3 |
3 | WHOC 2 | B Peters, H Hansen | 9 |
4 | WHOC 3 | N Harris, S McLeod | 2 |
5 | INVC 2 | J Maher, N Hill | 4 |
6 | WHOC 1 | D Lovett , B Leeming | 8 |
7 | WHOC 4 | H Stewart, G Barnsdale | 6 |
SCR | WHOC 5 | T Jenkins, J Who | 1 |
SCR | INVC 3 | J Forde, H van Schaik | 5 |
6: Masters Mens Coxed Four | 9:53 a.m. |
1 | XLSO 1 | R Ryan, K Flutey, S Geary, R Riley | 1 |
1 | INVC 1 | A Murray, I Hamilton, F Price, G Gorton | 5 |
2 | RIVC 1 | Day , R Dobson, I Woodward, B Thomson | 4 |
3 | INVC 2 | D Jamieson, R Cleveland, J Jones, P Aicken | 3 |
DNF | WTUC 1 | H Arnestedt, A Ruffell, M Maxwell, J Eden | 2 |
7: Girls Under 16 Single Scull | 10:05 a.m. |
1 | WHOC 1 | A McLennan | 1 |
2 | WHOC 2 | K Dunlevey | 2 |
8: Boys Under 18 Double Scull | 10:17 a.m. |
1 | XLSO 1 | O Behrent, H Cohen | 4 |
1 | INVC 3 | S Shannon, H Kerr | 3 |
2 | WHOC 2 | S Barnsdale, O Todd | 2 |
3 | WTUC 1 | M Eden, T Nesbit | 1 |
SCR | INVC 2 | T Morgan, D Redpath | 5 |
SCR | WHOC 1 | J Lilley | 6 |
9: Boys Under 16 Coxed Four | 10:29 a.m. |
1 | WHOC 3 | B Allan, K Froude, T Young, L Buckeridge, A Lawson (cox) | 1 |
2 | WHOC 1 | D Lovett , B Leeming, B Peters , H Hansen | 4 |
3 | WHOC 2 | T Jenkins, S McLeod, N Harris, H Stewart | 2 |
SCR | WTUC 1 | J Bell, D Heald, L Huber, M Foley, C Williams (cox) | 3 |
10: Girls Under 18 Single Scull | 10:41 a.m. |
1 | WHOC 1 | L Owens | 4 |
2 | WHOC 3 | N Dyet | 1 |
3 | WHOC 2 | L Williams | 8 |
4 | WHOC 5 | K Eade | 2 |
5 | INVC 1 | J van Rossum | 7 |
6 | INVC 3 | G Roberts | 5 |
7 | WHOC 4 | T Sangster | 6 |
SCR | INVC 2 | B McCulloch | 3 |
11: Masters Women Double Scull | 10:53 a.m. |
1 | INVC 1 | Wynita, E McKenzie | 1 |
2 | WHOC 1 | J Van Dam, K Allan | 3 |
3 | WTUC 2 | W Shultze, S Wales | 2 |
4 | XLSO 1 | , D Galbraith | 6 |
5 | WTUC 1 | D Arnested, S Frew | 4 |
6 | INVC 2 | C North, J Roscoe | 5 |
12: Boys Under 18 Coxed Four | 11:05 a.m. |
1 | WHOC 1 | O Todd, G Barnsdale, S Barnsdale, T Jenkins | 1 |
SCR | WTUC 1 | J Bell, D Heald, L Huber, M Foley, C Williams (cox) | 3 |
13: Masters Mens Single Scull (Div 1) | 11:17 a.m. |
1 | AWRC 3 | K Flutey | 6 |
2 | INVC 2 | I Hamilton | 4 |
3 | AWRC 1 | S Geary | 2 |
4 | INVC 7 | G Gorton | 3 |
5 | INVC 4 | A Murray | 8 |
6 | INVC 3 | F Price | 7 |
NIP | WHOC 2 | G Dyet | 5 |
SCR | INVC 5 | D Galbraith | 1 |
13: Masters Mens Single Scull (Div 2) | |
1 | WHOC 1 | P Sinclair | 5 |
2 | RIVC 2 | J Wilson | 3 |
3 | WTUC 1 | H Arnestedt | 7 |
4 | INVC 6 | D Jamieson | 2 |
5 | INVC 1 | R Riley | 6 |
6 | RIVC 1 | B Thomson | 4 |
7 | INVC 8 | G Kempton | 1 |
SCR | AWRC 2 | R Ryan | 8 |
14: Girls Under 15 Coxed Quadruple Sculls | 11:29 a.m. |
1 | WHOC 2 | M Shepherd, K Dunlevey, J Hayes, B Corkery | 3 |
2 | WHOC 1 | K Froude, O Meyer, C Ferguson, A Coote, K McCulloch (cox) | 2 |
3 | WTUC 1 | J Howell, H Bain, K Buchanan, A Jamieson | 4 |
4 | INVC 3 | A Calder, C Calder, H Croswell, H Henderson, M Smith (cox) | 7 |
5 | WTUC 2 | G Fleming, O Gloag, C Rotto, C Kerr, R Bain (cox) | 1 |
6 | INVC 1 | K Olsen, G Dunne, S Young, Ayesha, H Kerr (cox) | 5 |
SCR | INVC 2 | M Prendergast, E Lough, C Thomas, B Forde, W Gorton (cox) | 6 |
15: Girls Under 16 Double Sculls | 11:41 a.m. |
1 | WHOC 1 | L Comer, O Hall | 4 |
2 | WTUC 1 | S Foley, G Buchanan | 2 |
3 | WHOC 2 | V Hodgkinson, A Jenkins | 1 |
SCR | WTUC 2 | M Stewart, S Graves | 3 |
SCR | WTUC 1 | A Horsley, C Maxwell | 5 |
16: Girls Under 18 Coxed Four | 11:53 a.m. |
1 | WHOC 1 | B Allan, K Froude, L Buckeridge, T Young, A Lawson (cox) | 3 |
2 | WHOC 2 | K Eade, E Shields, I Tait, A Miller | 1 |
3 | INVC 1 | J van Rossum, B McCulloch, G Roberts, O Gorton, T Eade (cox) | 2 |
17: Boys Under 18 Single Scull | 12:05 p.m. |
1 | INVC 1 | H Cohen | 2 |
2 | WHOC 1 | O Behrent | 5 |
3 | WHOC 2 | J Lilley | 3 |
4 | INVC 4 | S Shannon | 6 |
5 | WHOC 3 | S Barnsdale | 4 |
6 | INVC 3 | D Redpath | 7 |
SCR | INVC 2 | T Morgan | 1 |
18: Boys Under 15 Coxed Quadruple Sculls | 12:17 p.m. |
1 | INVC 1 | J Maher, N Hill, H van Schaik, J Forde | 1 |
2 | WTUC 1 | A Benington, A Shaw, C Williams, M Foley | 2 |
19: Masters Mens Double (Div 1) | 12:29 p.m. |
1 | AWRC 1 | R Ryan, K Flutey | 6 |
2 | XLSO 2 | S Geary, R Riley | 1 |
2 | RIVC 2 | I Woodward, R Dobson | 2 |
3 | INVC 1 | D Jamieson, P Aicken | 4 |
5 | WHOC 1 | J Van Dam, K Allan | 7 |
6 | WTUC 2 | M Maxwell, Novice | 5 |
SCR | INVC 5 | D Galbraith, P Sinclair | 3 |
19: Masters Mens Double (Div 2) | |
1 | INVC 2 | A Murray, I Hamilton | 3 |
2 | INVC 3 | G Gorton, F Price | 5 |
3 | WHOC 2 | J O'Connor, G Dyet | 4 |
4 | XLSO 1 | P Sinclair, D Galbraith | 6 |
5 | WTUC 1 | H Arnestedt, J eden | 2 |
6 | RIVC 1 | J Wilson, B Thomson | 7 |
7 | INVC 4 | R Cleveland, J Jones | 1 |
20: Boys Under 16 Single Scull | 12:41 p.m. |
1 | INVC 1 | H Kerr | 4 |
2 | WHOC 4 | T Jenkins | 3 |
3 | WHOC 2 | O Todd | 6 |
4 | INVC 2 | W Gorton | 7 |
5 | WHOC 1 | D Lovett | 8 |
6 | WHOC 3 | B Leeming | 2 |
7 | WHOC 5 | B Peters | 5 |
Crash | WHOC 6 | G Barnsdale | 1 |
SCR | RIVC 1 | J Dedunsky | 9 |
21: Boys Under 18 Coxed Quadruple Sculls | 12:53 p.m. |
1 | WTUC 1 | A Benington, M Eden, T Nesbit, A Shaw | 1 |
1 | XLSO 1 | O Behrent, H Cohen, J Lilley, L Owen | 3 |
2 | WTUC 2 | J Bell, D Heald, C Williams, M Foley | 4 |
SCR | INVC 2 | S Shannon, tba, T Morgan, D Redpath, N Hill (cox) | 2 |
22: Girls Under 15 Double Sculls (Div 1) | 1:05 p.m. |
1 | WHOC 4 | M Shepherd, K Dunlevey | 2 |
2 | WHOC 1 | K Froude, A Coote | 6 |
3 | WHOC 2 | K McCulloch, C Ferguson | 5 |
4 | INVC 2 | S Young, C Thomas | 1 |
5 | INVC 1 | M Prendergast, E Lough | 3 |
6 | INVC 3 | K Olsen, G Dunne | 4 |
22: Girls Under 15 Double Sculls (Div 2) | 1:05 p.m. |
1 | WTUC 2 | J Howell, H Bain | 1 |
2 | WTUC 3 | A Jamieson, K Buchanan | 4 |
3 | WHOC 3 | B Corkery, O Capil | 3 |
4 | INVC 4 | A Calder, C Calder | 6 |
DNF | WTUC 1 | A Horsley, C Maxwell | 5 |
SCR | INVC 5 | H Henderson, H Croswell | 2 |
23: Masters Men's Coxless Pair | 1:17 p.m. |
1 | AWRC 1 | R Ryan, K Flutey | 3 |
2 | XLSO 1 | P Sinclair, D Galbraith | 6 |
3 | INVC 1 | A Murray, I Hamilton | 5 |
4 | INVC 2 | F Price, R Cleveland | 1 |
5 | WHOC 1 | J Van Dam, K Allan | 4 |
SCR | INVC 3 | D Galbraith, P Sinclair | 2 |
SCR | AWRC 2 | S Geary, ? | 7 |
24: Masters Women Single Scull | 1:29 p.m. |
1 | INVC 2 | Wynita | 3 |
2 | INVC 1 | E McKenzie | 1 |
3 | INVC 3 | C North | 2 |
25: Girls Under 18 Double Scull | 1:41 p.m. |
1 | INVC 1 | B McCulloch, G Roberts | 1 |
2 | WHOC 1 | N Dyet, L Williams | 6 |
3 | WHOC 5 | K Eade, E Shields | 4 |
4 | WHOC 2 | T Sangster, K Bungard | 7 |
5 | WHOC 6 | I Tait, A Miller | 2 |
DNF | WHOC 3 | J Klaws, A Jenkins | 3 |
SCR | WHOC 4 | L Owen, A Other | 5 |