menu menu

rowIT.co.nz

Event 1
G U16 1X
Sponsored by: Tom and Kay Whitton
 
Event 2
W Nov 4X+
Sponsored by: Tuakau College
 
Event 3
M Nov 8+
Sponsored by: Crown Equipment Ltd
 
Event 4
Mx Nov 8+
Event 5
G U18 2X
Sponsored by: Lynette Hickey Calf Rearing
 
Event 8
B U16 1X
Sponsored by: Remack Ltd

Division 1

COMC
club
Auckland au
Crew #1 COMC
Coached by: Micheal Tielemans
MERC
club
Auckland au
Crew #1 MERC
Coached by: Alan Cleaver
HKIC
club
Waikato wk
HAUR
school
Waikato wk
Crew #1 HKIC [HAUR]
Coached by: Martin Simoncelli
TAKA
school
Auckland au
Crew #1 TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Peter Mason & Norman Sharpe

Division 2

MERC
club
Auckland au
Crew #2 MERC
Coached by: Alan Cleaver
TAKA
school
Auckland au
Crew #2 TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
SJHM
school
Waikato wk
WKOC
club
Waikato wk
Crew #1 SJHM [WKOC]
Coached by: Drew Tierney
COMC
club
Auckland au
Crew #2 COMC
Coached by: Micheal Tielemans
HKIC
club
Waikato wk
HAUR
school
Waikato wk
Crew #2 HKIC [HAUR]
Coached by: Martin Simoncelli

Division 3

MERC
club
Auckland au
Crew #3 MERC
Coached by: Alan Cleaver
COMC
club
Auckland au
Crew #3 COMC
Coached by: Micheal Tielemans
HKIC
club
Waikato wk
HAUR
school
Waikato wk
Crew #3 HKIC [HAUR]
Coached by: Martin Simoncelli
HKIC
club
Waikato wk
HAUR
school
Waikato wk
Crew #4 HKIC [HAUR]
Coached by: Martin Simoncelli
 
Event 9
G U17 4+
 
Event 10
B U18 2X
Sponsored by: Ardmore Nurseries

Division 1

MERC
club
Auckland au
Crew #1 MERC
Coached by: Charles Haggie
AKLC
club
Auckland au
SHAK
school
Auckland au
COMC
club
Auckland au
Crew #1 COMC
Coached by: Micheal Tielemans
TAKA
school
Auckland au
Crew #1 TAKA
Coached by: Hannah Hood
HAMC
club
Waikato wk
Crew #31 HAMC
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry

Division 2

MERC
club
Auckland au
Crew #2 MERC
Coached by: Charles Haggie
HKIC
club
Waikato wk
HAUR
school
Waikato wk
Crew #2 HKIC [HAUR]
Coached by: Martin Simoncelli
HKIC
club
Waikato wk
HAUR
school
Waikato wk
Crew #1 HKIC [HAUR]
Coached by: Martin Simoncelli
SKEC
club
Auckland au
Crew #2 SKEC
Tom Mills (stroke), Sam Morrow
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry
SJHM
school
Waikato wk
Crew #1 SJHM
no crew listed
COMC
club
Auckland au
Crew #2 COMC
Coached by: Micheal Tielemans
 
Event 11
M Club 2X
Sponsored by: Crown Equipment Ltd
 
Event 12
G U15 8+
Sponsored by: Tuakau College
 
Event 13
B U15 4X+
Sponsored by: GPS Industrial

Division 1

SJHM
school
Waikato wk
WKOC
club
Waikato wk
Crew #1 SJHM [WKOC]
Coached by: Drew Tierney & Jarod Fleming
HKIC
club
Waikato wk
Crew #1 HKIC
Coached by: Martin Simoncelli
WTMC
club
Auckland au
TAKA
school
Auckland au
Crew #1 TAKA
Coached by: Hannah Hood
AKLC
club
Auckland au
SHAK
school
Auckland au

Division 2

HKIC
club
Waikato wk
Crew #2 HKIC
Coached by: Martin Simoncelli
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
AKLC
club
Auckland au
COMC
club
Auckland au
Crew #1 COMC
Coached by: Logan Walters
AKLC
club
Auckland au
 
Event 14
G U16 2X
Sponsored by: Twomey Construction Ltd
 
Event 15
B U17 1X
Sponsored by: Wintech Racing
 
Event 16
B U16 8+
Sponsored by: Buckland Marine
 
Event 17
G U18 4X+
Sponsored by: Franklin Vets
 
Event 19
B U18 4+
Sponsored by: Wharfe Bros Ltd
Event 20
M Club 4+
Sponsored by: Lynette Hickey Calf Rearing
 
Event 21
B U17 4+

Division 1

HKIC
club
Waikato wk
Crew #1 HKIC
Coached by: Martin Simoncelli
MERC
club
Auckland au
Crew #1 MERC
Coached by: Mike Ruiterman
TAKA
school
Auckland au
Crew #1 TAKA
Coached by: Hannah Hood
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Hamish Ramsay & Geoff Perry

Division 2

WESC
club
Auckland au
COMC
club
Auckland au
Crew #1 COMC
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
WESC
club
Auckland au
HKIC
club
Waikato wk
Crew #2 HKIC
Coached by: Martin Simoncelli
 
Event 24
B U15 8+
Sponsored by: Tuakau Rotary
 
Event 25
G U16 4+
Sponsored by: CTM Architectural
Event 26
B U16 2X
Sponsored by: 08004dogtucker

Division 1

TAKA
school
Auckland au
Crew #1 TAKA
Coached by: Jacqui Van Dam
COMC
club
Auckland au
Crew #1 COMC
Coached by: Micheal Tielemans
MERC
club
Auckland au
Crew #1 MERC
Coached by: Alan Cleaver
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Peter Mason & Norman Sharpe
SJHM
school
Waikato wk
WKOC
club
Waikato wk
Crew #1 SJHM [WKOC]
Coached by: Drew Tierney & Jarod Fleming

Division 2

AKLC
club
Auckland au
SHAK
school
Auckland au
HKIC
club
Waikato wk
HAUR
school
Waikato wk
Crew #1 HKIC [HAUR]
Coached by: Martin Simoncelli
SJHM
school
Waikato wk
WKOC
club
Waikato wk
Crew #2 SJHM [WKOC]
Coached by: Drew Tierney & Jarod Fleming
HKIC
club
Waikato wk
HAUR
school
Waikato wk
Crew #2 HKIC [HAUR]
Coached by: Martin Simoncelli
AKLC
club
Auckland au
SHAK
school
Auckland au

Division 3

SJHM
school
Waikato wk
WKOC
club
Waikato wk
Crew #3 SJHM [WKOC]
Coached by: Drew Tierney & Jarod Fleming
HKIC
club
Waikato wk
HAUR
school
Waikato wk
Crew #3 HKIC [HAUR]
Coached by: Martin Simoncelli
COMC
club
Auckland au
Crew #2 COMC
Coached by: Micheal Tielemans
Event 27
G U18 4+
Sponsored by: Mercer Cheese
Event 29
B U18 4X+
Sponsored by: John Bernasconi Motors
 
Event 31
W Nov 4+

Division 1

HOWI
school
Auckland au
AKLC
club
Auckland au
AKLC
club
Auckland au
EGGS
school
Auckland au
Crew #21 AKLC [EGGS]
Coached by: Paul Westbury
COMC
club
Auckland au
Crew #1 COMC
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
TAKA
school
Auckland au
Crew #1 TAKA
Coached by: Hannah Hood
NSHC
club
Auckland au

Division 2

MERC
club
Auckland au
Crew #1 MERC
Coached by: Mike Ruiterman
WESC
club
Auckland au
WESC
club
Auckland au
MERC
club
Auckland au
Crew #2 MERC
Coached by: Brett Henry
MERC
club
Auckland au
Crew #3 MERC
Coached by: Brett Henry
 
Event 32
M Nov 4X+
Sponsored by: Hinemoa Produce Ltd

Division 1

NSHC
club
Auckland au
Crew #1 NSHC
Coached by: Chris Brake
WTMC
club
Auckland au
SJHM
school
Waikato wk
WKOC
club
Waikato wk
Crew #1 SJHM [WKOC]
Coached by: Drew Tierney & Jarod Fleming
COMC
club
Auckland au
Crew #1 COMC
Coached by: Logan Walters
AKLC
club
Auckland au
SHAK
school
Auckland au

Division 2

AKLC
club
Auckland au
HKIC
club
Waikato wk
Crew #1 HKIC
Coached by: Martin Simoncelli
AKLC
club
Auckland au
SHAK
school
Auckland au
HAMC
club
Waikato wk
Event 33
G U17 1X
Sponsored by: Donoghue Properties
 
Event 34
G U16 8+
Event 35
G U15 4+
Sponsored by: Pukekohe Timber
 
Event 37
G U17 2X
Sponsored by: Crown Equipment Ltd
 
Event 38
B U17 8+
Sponsored by: Wintech Racing
Event 39
B U15 4+
Sponsored by: South Auckland Motors
 
Event 41
W Club 1X
Sponsored by: Cascade
Event 42
B U18 1X
Sponsored by: Lynette Hickey Calf Rearing
Event 44
W Nov 8+
Sponsored by: Irvine Cartage Te Kauwhata

Division 1

WESC
club
Auckland au
HOWI
school
Auckland au
MERC
club
Auckland au
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Hamish Ramsay & Geoff Perry
HKIC
club
Waikato wk

Division 2

AKLC
club
Auckland au
EGGS
school
Auckland au
MERC
club
Auckland au
AKLC
club
Auckland au
EGGS
school
Auckland au
AKLC
club
Auckland au
EGGS
school
Auckland au
 
Event 45
M Nov 4+
Sponsored by: Taylor Fascia Ltd

Division 1

NSHC
club
Auckland au
HOWI
school
Auckland au
AKLC
club
Auckland au
SJHM
school
Waikato wk
WKOC
club
Waikato wk
Crew #1 SJHM [WKOC]
Coached by: Drew Tierney & Jarod Fleming
WTMC
club
Auckland au
HAMC
club
Waikato wk

Division 2

AKLC
club
Auckland au
AKLC
club
Auckland au
SHAK
school
Auckland au
HOWI
school
Auckland au
AKLC
club
Auckland au
COMC
club
Auckland au
Crew #1 COMC
Coached by: Logan Walters
 
Event 47
B U17 2X
Sponsored by: Challenge, Pukekohe
 
Event 48
G U16 4X+
Sponsored by: TDM Construction
 
Event 49
B U16 4+
Sponsored by: Franklin Longrun Ltd
 
Event 50
G U18 8+
 
Event 52
B U18 8+
Sponsored by: Crown Equipment Ltd
Event 53
M Club 8+
Sponsored by: South Auckland Motors

SPECIAL RESULTS

Filter results