- Heat 6: placed 1st (7:32.10)
- Quarter-final 3: placed 2nd (7:40.58)
- Semi-final 2: placed 5th (7:53.53)
- B Final: placed 1st (8:04.06)
- Heat 7: placed 6th (8:02.15)
- Repechage 2: placed 5th (7:56.05)
- F Final: placed 1st (8:01.09)
- Heat 1: placed 2nd (6:58.07)
- Repechage 1: placed 3rd (7:11.37)
- Semi-final 1: placed 7th (7:14.20)
- B Final: placed 4th (6:54.48)
- Heat 4: placed 7th (7:41.53)
- Heat 2: placed 7th (7:47.34)
- Heat 1: placed 4th (7:52.33)
- Repechage 3: placed 3rd (7:09.10)
- Semi-final 2: placed 6th (7:19.65)
- B Final: placed 4th (7:12.38)
- Heat 3: placed 3rd (8:00.02)
- Repechage 1: placed 4th (7:22.18)
- Semi-final 2: placed 7th (7:29.23)
- B Final: placed 8th (7:27.62)
- Heat 1: placed 5th (8:57.75)
- Repechage 1: placed 7th (8:13.33)
- Heat 4: placed 2nd (7:31.32)
- Quarter-final 2: placed 3rd (7:13.61)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:12.05)
- A Final: placed 7th (7:06.89)
WTLB
school
Auckland
au
Bowen de Gouw (stroke), Nicolas Garner, Aubrey Sima, Matthias Wong, Geoffrey Patten, Sam Logan, Max Ranson, Oliver Eliot + Scott Cosslett (cox)
- Heat 2: placed 5th
- Repechage 2: placed 3rd (6:42.82)
- B Final: placed 3rd (6:55.30)
WTLB
school
Auckland
au
Corbin Harkness (stroke), Matthew Archer, Kalib Patterson, James Harding, Elijah Tanu, Tane Gregerson, Kyran Henderson, Calum Harvey + Raith Fullam (cox)
- Heat 1: placed 5th
- Repechage 1: placed 5th (7:33.28)
- B Final: placed 8th (7:19.62)
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Jordan Stanley & Mike Stanley
- Heat 3: placed 7th (8:34.76)
- Heat 5: placed 1st (7:52.68)
- Quarter-final 1: placed 8th (11:05.96)
- D Final: result (SCR)
- Heat 7: placed 4th (8:06.79)
- Quarter-final 1: placed 4th (8:48.10)
- Semi-final 2: placed 8th (8:18.70)
- B Final: placed 8th (7:52.58)
WTLB
school
Auckland
au
- Heat 2: placed 4th (7:31.18)
- Repechage 1: placed 6th (7:25.85)
WTLB
school
Auckland
au
- Heat 5: placed 6th (7:42.70)
- Repechage 1: placed 7th (7:34.12)
WTLB
school
Auckland
au
Coached by: Jordan Stanley & Mike Stanley
- Heat 2: placed 2nd (6:44.15)
- Repechage 1: placed 2nd (6:51.44)
- Semi-final 2: placed 1st (6:52.94)
- A Final: placed 4th (6:35.97)
- Heat 4: placed 5th (7:45.61)
- Repechage 3: result (SCR)
- Heat 1: placed 7th (7:50.22)
- Repechage 3: placed 7th (7:59.83)
WTLB
school
Auckland
au
Brahm Erdmann (stroke), Samuel Shotter, Jayden Tabani-Ivi, Oscar Andrew, Kiardyn Hatch, Sam Lecocq, Mitchell Hohaia, Oscar Dorbeck + Callum Jarvis (cox)
- Heat 2: placed 4th (6:31.29)
- Repechage 2: placed 3rd (6:40.57)
- A Final: placed 8th (6:29.29)
WTLB
school
Auckland
au
Ben Fullam (stroke), Zachary Knight, Ian Qiu, Felix-Foxx Burnell, Nelson Pinder, Reece Walthew, Lucas Rawlings, Callum Booth + Awni Barmada (cox)
- Heat 1: placed 7th (7:25.94)
- Repechage 2: placed 6th (7:40.44)
- Heat 3: placed 6th (7:06.23)
- Repechage 1: result (SCR)
- Heat 3: placed 2nd (7:09.91)
- Repechage 2: placed 3rd (7:37.10)
- Semi-final 1: placed 6th (7:36.65)
- B Final: placed 4th (7:34.57)
- Heat 1: placed 5th (7:19.79)
- Repechage 1: placed 4th (7:41.83)
- Semi-final 2: placed 7th (7:43.51)
- B Final: placed 6th (7:39.08)
- Heat 2: placed 6th (7:31.76)
- Repechage 3: placed 6th (7:57.60)
- Heat 5: placed 7th (6:58.47)
WTLB
school
Auckland
au
Bowen de Gouw (stroke), Nicolas Garner, Harrison Goodall, Jared Barry, Matthias Wong, Oscar Dorbeck, Aubrey Sima, Blake McGlashan + Samuel Rickard (cox)
- Heat 1: placed 6th
- Repechage 1: placed 5th (7:01.16)
WTLB
school
Auckland
au
Max Brown (stroke), Ben Jury, Baxter Holgate-Simpson, Samuel Jones, Angus Shotter, Blake Bradshaw, Jacob Jones, Hunter Pethers-Boak + Gene Offwood (cox)
Coached by: Jordan Stanley & Mike Stanley