- Heat 1: placed 5th (7:50.69)
- Repechage 2: placed 3rd (7:39.65)
- C Final: placed 5th (8:06.80)
- Heat 5: placed 6th (7:43.05)
- Repechage 1: placed 4th (7:35.86)
- C Final: placed 1st (7:53.05)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
- Heat 1: placed 7th (7:35.41)
- Repechage 3: placed 6th (7:44.48)
- Heat 3: placed 8th (9:30.62)
- Heat 1: placed 8th (9:07.22)
- Heat 3: placed 6th (8:07.50)
- Repechage 2: placed 2nd (7:26.32)
- Quarter-final 4: placed 7th (7:25.22)
- D Final: placed 4th (7:37.04)
- Heat 4: placed 6th (8:12.04)
- Repechage 1: placed 3rd (7:35.08)
- Quarter-final 2: placed 8th (7:45.68)
- D Final: placed 6th (7:39.91)
SPTW
school
Wellington
we
Lucas Carroll (stroke), Xavier Bell, Patrick Topp, Arie Magasiva, Ronan Brennan, Jacob Franklin, Joel Lemalu, Ethan Wildash-Chan + Burn Crang (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Heat 1: placed 4th
- Repechage 2: placed 5th (6:57.94)
- B Final: placed 6th (7:03.34)
- Heat 7: placed 6th (7:41.19)
- Repechage 2: placed 4th (7:42.47)
- E Final: placed 4th (8:35.09)
- Heat 2: placed 6th (8:21.57)
- Repechage 1: placed 6th (8:42.75)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Heat 3: placed 5th (7:33.07)
- Repechage 1: placed 5th (7:19.53)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Heat 2: placed 6th (7:48.66)
- Repechage 1: placed 8th (7:46.69)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
- Heat 3: placed 3rd (7:02.87)
- Repechage 1: placed 3rd (7:05.87)
- Semi-final 1: placed 7th (7:27.40)
- B Final: placed 4th (6:57.94)
- Heat 1: placed 5th (7:26.27)
- Repechage 1: placed 6th (7:41.26)
- Heat 2: placed 7th (7:35.49)
- Repechage 1: placed 7th (8:09.20)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Heat 1: placed 7th (7:52.12)
- Repechage 3: placed 7th (8:06.45)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Heat 4: placed 6th (7:46.73)
- Repechage 2: placed 7th (8:04.22)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
- Heat 1: placed 8th (8:01.48)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
- Repechage 1: placed 8th (7:56.30)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
- Heat 1: placed 7th (7:21.03)
- Repechage 1: placed 8th (7:56.30)
SPTW
school
Wellington
we
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Heat 3: placed 5th (7:21.96)
- Repechage 2: placed 4th (7:38.80)
- Semi-final 2: placed 8th (7:45.23)
- B Final: placed 4th (7:46.40)
SPTW
school
Wellington
we
Lucas Carroll (stroke), Callum Fleming, Joshua Haddon, Joel Lemalu, Jacob Franklin, Jack Rixontaylor, Ethan Wildash-Chan, Xavier Bell + Burn Crang (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
- Heat 1: placed 7th
- Repechage 2: placed 6th (7:23.74)