Event 1
B U17 1X
Sponsored by: Twizel Auto & Rex Miller Engineering
STKV
school
Otago
ot
- Heat 5: placed 4th (8:13.54)
- Semi-final 2: placed 8th (8:11.21)
- Heat 4: placed 6th (9:17.61)
- Heat 2: placed 8th (10:30.62)
STKV
school
Otago
ot
Coached by: Shaun Taylor
- Heat 1: placed 5th (7:25.99)
- Repechage 1: placed 7th (8:26.50)
- B Final: placed 1st (7:04.38)
- Heat 3: placed 7th (10:01.67)
- Repechage 1: placed 3rd (8:49.78)
- B Final: placed 5th (8:33.96)
STKV
school
Otago
ot
Katherine Hope (stroke), Julia Fauth, Georgina Wallis, Georgia Haggerty, Tessa Robertson, Tiana Mihaere, Kimberley Allan, Taylor Oakes + Brooke Parsons (cox)
Coached by: Owen Gould
- Heat 2: placed 5th (7:38.14)
- Repechage 2: placed 5th (8:05.69)
- B Final: placed 4th (7:26.53)
STKV
school
Otago
ot
Coached by: Owen Gould
- Heat 2: placed 4th (7:48.65)
- Repechage 2: placed 3rd (8:01.27)
- A Final: placed 7th (7:38.60)
STKV
school
Otago
ot
Coached by: Owen Gould
- Heat 3: result (NRR)
- Heat 6: placed 5th (7:44.26)
- Repechage 2: placed 1st (7:39.13)
- Semi-final 2: placed 6th (7:36.15)
- Heat 2: placed 7th (7:49.37)
- Repechage 2: placed 7th (7:42.34)
- Heat 3: placed 4th (7:32.96)
- Repechage 1: placed 3rd (7:16.18)
- B Final: placed 5th (7:27.09)
Event 35
G U16 4+
Sponsored by: Mackenzie District Council & Twizel Community
STKV
school
Otago
ot
Coached by: Owen Gould
- Heat 3: placed 6th (8:12.38)
- Repechage 1: placed 7th (8:47.68)
Event 35
G U16 4+
Sponsored by: Mackenzie District Council & Twizel Community
STKV
school
Otago
ot
Coached by: Owen Gould
- Heat 1: result (NRR)
- Heat 2: placed 7th (5:23.89)
- Heat 5: placed 6th (4:51.69)
- Repechage 2: placed 4th (8:08.25)
- Semi-final 4: placed 8th (8:25.67)
STKV
school
Otago
ot
Eilee Robinson (stroke), Johannah Kearney, Caitlan Kearney, Loren Haggerty, Katherine Hope, Julia Fauth, Georgina Wallis, Georgia Haggerty + Sophie Moynihan (cox)
Coached by: Owen Gould
- Heat 1: placed 4th (3:43.12)
- Repechage 1: placed 6th (7:07.00)
- B Final: placed 2nd (7:07.56)