menu menu

rowIT.co.nz

73
 
Event 77
B U17 4X+
Sponsored by: Oarthentic Oars
80

A Final

GLDW
school
Auckland au
WLCO
school
Wellington we
Crew #1 WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
KICC
club
Auckland au
Crew #3 KICC
Coached by: Nick Lloyd
MACL
school
Auckland au
Crew #1 MACL
Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
WANC
club
Wanganui/Manawatu wa
Crew #1 WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
TGSC
club
Auckland au
Crew #1 TGSC
Coached by: Jack Cantrell & Tom Ferguson
TGAC
club
Bay of Plenty bp

B Final

WKOC
club
Waikato wk
UNWC
club
Wanganui/Manawatu wa
AWGC
club
Wanganui/Manawatu wa
STAC
club
Wellington we
Crew #1 STAC
Coached by: David Carr-Smith
CAMB
school
Waikato wk
Crew #1 CAMB
Coached by: Sandy Stuart
KICC
club
Auckland au
Crew #1 KICC
Coached by: Leith Menzies
AKGC
club
Auckland au
HWBC
club
Hawkes Bay hb
Crew #1 HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh

Heat 1 Progression: 1,2->A Final; 3,4->B Final

WLCO
school
Wellington we
Crew #1 WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
WANC
club
Wanganui/Manawatu wa
Crew #1 WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
CAMB
school
Waikato wk
Crew #1 CAMB
Coached by: Sandy Stuart
HWBC
club
Hawkes Bay hb
Crew #1 HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
ONSL
school
Wellington we
Crew #2 ONSL
Coached by: Jared Cummings & Pat Nichol
AKLC
club
Auckland au
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
WREC
club
Northland nt
Crew #1 WREC
Coached by: Spencer Nichols

Heat 2 Progression: 1,2->A Final; 3,4->B Final

KICC
club
Auckland au
Crew #3 KICC
Coached by: Nick Lloyd
MACL
school
Auckland au
Crew #1 MACL
Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
UNWC
club
Wanganui/Manawatu wa
AWGC
club
Wanganui/Manawatu wa
SKEC
club
Auckland au
Crew #2 SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
WKOC
club
Waikato wk
WLCO
school
Wellington we
Crew #3 WLCO
Coached by: Maurice Maxwell

Heat 3 Progression: 1,2->A Final; 3,4->B Final

GLDW
school
Auckland au
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
WKOC
club
Waikato wk
STAC
club
Wellington we
Crew #1 STAC
Coached by: David Carr-Smith
ONSL
school
Wellington we
Crew #1 ONSL
Coached by: Jared Cummings & Warrick Fowlie
ROTC
club
Bay of Plenty bp
Crew #1 ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Glen Reichardt
KICC
club
Auckland au
Crew #2 KICC
Coached by: Conor Mercer
HKIC
club
Waikato wk

Heat 4 Progression: 1,2->A Final; 3,4->B Final

TGAC
club
Bay of Plenty bp
TGSC
club
Auckland au
Crew #1 TGSC
Coached by: Jack Cantrell & Tom Ferguson
KICC
club
Auckland au
Crew #1 KICC
Coached by: Leith Menzies
AKGC
club
Auckland au
NSHC
club
Auckland au
WTMC
club
Auckland au
GLDW
school
Auckland au
WLCO
school
Wellington we
Crew #2 WLCO
Coached by: Maurice Maxwell
Notes

NZRA Users. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

NZSSRA Users. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.

SPECIAL RESULTS

Filter results