menu menu

rowIT.co.nz

 
Event 1
B U17 1X
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
  • Heat 1: placed 5th (8:42.69)
 
Event 2
G U17 4+
Sponsored by: Rouge Café
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
  • Heat 3: placed 4th (8:27.75)
  • Heat 4: placed 5th (9:32.03)
  • Heat 6: placed 6th (9:29.56)
 
Event 10
B U18 2-
Sponsored by: Kazdezign
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry
  • Heat 2: placed 6th (7:47.47)
 
Event 10
B U18 2-
Sponsored by: Kazdezign
SKEC
club
Auckland au
Crew #2 SKEC
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Peter Mason
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
  • Heat 1: placed 5th (9:31.44)
  • Heat 2: placed 7th (10:21.68)
 
Event 28
B U16 4+
Sponsored by: Comins Pharmacy
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Peter Mason
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
  • Heat 5: placed 6th (8:45.47)
 
Event 39
B U18 4+
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry
 
Event 39
B U18 4+
SKEC
club
Auckland au
Crew #2 SKEC
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry
 
Event 40
G U18 4+
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
  • Heat 1: placed 7th (8:33.75)
  • Heat 3: placed 6th (9:19.94)
 
Event 41
G U16 4X+
Sponsored by: rowingimages.com
SKEC
club
Auckland au
Crew #2 SKEC
Coached by: Jacqueline Chang
  • Heat 5: placed 5th (9:26.15)
 
Event 43
B U16 2X
Sponsored by: Pure South
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Geoff Perry
  • Heat 5: placed 7th (8:52.90)
 
Event 43
B U16 2X
Sponsored by: Pure South
SKEC
club
Auckland au
Crew #2 SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Peter Mason
  • Heat 4: placed 7th (9:25.28)
 
Event 50
G U15 2X
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Hamish Ramsay
  • Heat 5: placed 6th (11:04.41)
 
Event 51
B U15 4X+
Sponsored by: Footloose
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
  • Heat 2: placed 6th (9:01.34)
 
Event 51
B U15 4X+
Sponsored by: Footloose
SKEC
club
Auckland au
Crew #2 SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
  • Heat 4: placed 7th (9:16.16)
 
Event 58
B U17 4+
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
 
Event 58
B U17 4+
SKEC
club
Auckland au
Crew #2 SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
  • Heat 2: placed 7th (8:13.90)
  • Heat 3: placed 5th (9:17.53)
 
Event 59
G U16 4+
Sponsored by: Cambridge Sportsworld
SKEC
club
Auckland au
Crew #2 SKEC
Coached by: Jacqueline Chang
  • Heat 2: placed 7th (10:08.69)
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
SKEC
club
Auckland au
Crew #2 SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
  • Heat 2: placed 4th (7:54.69)
SKEC
club
Auckland au
Crew #3 SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
  • Heat 1: placed 5th (8:02.93)
 
Event 77
B U17 4X+
Sponsored by: Oarthentic Oars
SKEC
club
Auckland au
Crew #1 SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
 
Event 77
B U17 4X+
Sponsored by: Oarthentic Oars
SKEC
club
Auckland au
Crew #2 SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
  • Heat 2: placed 5th (7:10.57)
  • Heat 1: placed 5th (7:12.13)
Notes

NZRA Users. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

NZSSRA Users. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.

SPECIAL RESULTS

Filter results