menu menu

rowIT.co.nz

WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
  • Heat 2: placed 6th (8:23.89)
  • Heat 2: placed 5th (7:52.10)
  • Heat 1: placed 6th (8:22.35)
 
Event 4
M Nov 4X+
Sponsored by: Rouge Café
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
  • Heat 4: placed 3rd (8:39.41)
 
Event 4
M Nov 4X+
Sponsored by: Rouge Café
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: John Clark-Maxwell & Richard May
 
Event 6
B U15 2X
Sponsored by: Comins Pharmacy
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
  • Heat 2: placed 7th (9:06.75)
 
Event 6
B U15 2X
Sponsored by: Comins Pharmacy
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
  • Heat 1: placed 5th (10:28.49)
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Steph Taylor
WELC
club
Wellington we
Crew #3 WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Steph Taylor
  • Heat 3: placed 8th (11:13.72)
WELC
club
Wellington we
Crew #4 WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
  • Heat 4: placed 7th (10:24.87)
WELC
club
Wellington we
Crew #6 WELC
Coached by: Catherine Duffin & Sheldon Carr
  • Heat 1: placed 5th (9:13.32)
 
Event 10
M Club 4+
Sponsored by: ONYX
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Chris Jones
  • Heat 3: placed 5th (7:27.91)
 
Event 10
M Club 4+
Sponsored by: ONYX
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: Chris Jones
  • Heat 2: placed 4th (8:00.57)
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
  • Heat 2: placed 8th (9:16.95)
 
Event 14
G U16 1X
Sponsored by: Cambridge New World
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
  • Heat 2: placed 8th (11:16.10)
 
Event 19
G U17 4X+
Sponsored by: Rumor
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
  • Heat 1: placed 6th (9:56.66)
WELC
club
Wellington we
Crew #3 WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
  • Heat 2: placed 8th (10:50.20)
 
Event 21
M Nov 2X
Sponsored by: Pure South
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
  • Heat 3: placed 6th (9:33.83)
 
Event 21
M Nov 2X
Sponsored by: Pure South
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: John Clark-Maxwell & Richard May
  • Heat 1: placed 6th (9:54.73)
 
Event 22
B U18 4X+
Sponsored by: rowingimages.com
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
  • Heat 2: placed 6th (8:06.40)
 
Event 23
M Club 2-
Sponsored by: Air Force Careers
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Chris Jones
  • Heat 2: placed 6th (8:41.76)
 
Event 23
M Club 2-
Sponsored by: Air Force Careers
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: Chris Jones
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Steph Taylor
  • Heat 5: placed 7th (9:41.09)
WELC
club
Wellington we
Crew #3 WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Steph Taylor
  • Heat 2: placed 8th (10:00.83)
  • Heat 1: placed 7th (9:09.27)
  • Heat 3: placed 7th (9:35.76)
WELC
club
Wellington we
Crew #6 WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
  • Heat 4: placed 5th (9:23.68)
 
Event 30
B U17 2X
Sponsored by: Kazdezign
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
  • Heat 4: placed 7th (9:06.04)
 
Event 30
B U17 2X
Sponsored by: Kazdezign
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
  • Heat 6: placed 6th (8:13.11)
 
Event 31
G U17 1X
Sponsored by: Oarthentic Oars
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Kim O'Neill
  • Heat 4: placed 8th (11:33.39)
  • Heat 2: placed 6th (8:25.30)
 
Event 37
G U16 4X+
Sponsored by: Rumor
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Catherine Duffin & Sheldon Carr
  • Heat 5: placed 4th (9:32.83)
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
  • Heat 1: placed 7th (8:29.70)
 
Event 41
G U18 1X
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint
 
Event 43
B U18 1X
Sponsored by: Army Careers
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Chris Jones & Michael Berry
  • Heat 5: placed 5th (9:29.48)
 
Event 43
B U18 1X
Sponsored by: Army Careers
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
  • Heat 3: placed 6th (10:46.86)
 
Event 44
W Club 2-
Sponsored by: Cambridge New World
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Joe O'Neill
 
Event 46
G U15 2X
Sponsored by: ONYX
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
  • Heat 4: placed 5th (10:23.15)
  • Heat 2: placed 7th (9:12.98)
 
Event 54
B U17 4+
Sponsored by: Mitre 10
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
  • Heat 1: placed 6th (9:50.64)
 
Event 54
B U17 4+
Sponsored by: Mitre 10
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
  • Heat 2: placed 5th (8:34.56)
 
Event 55
G U16 4+
Sponsored by: Rouge Café
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Catherine Duffin & Sheldon Carr
  • Heat 2: placed 6th (8:46.58)
 
Event 55
G U16 4+
Sponsored by: Rouge Café
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
  • Heat 1: placed 6th (8:58.19)
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
  • Heat 3: placed 6th (7:45.84)
  • Heat 2: placed 1st (7:20.58)
  • Heat 2: placed 7th (8:26.01)
  • Heat 2: placed 6th (9:35.25)
 
Event 66
B U15 4+
Sponsored by: Cambridge New World
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
  • Heat 2: placed 8th (9:01.25)
 
Event 67
G U17 2X
Sponsored by: Pure South
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
 
Event 67
G U17 2X
Sponsored by: Pure South
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
  • Heat 5: placed 7th (9:47.13)
  • Heat 2: placed 7th (9:47.99)
 
Event 68
W Nov 4+
Sponsored by: rowingimages.com
WELC
club
Wellington we
Crew #4 WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
  • Heat 3: placed 6th (9:25.93)
 
Event 70
B U17 4X+
Sponsored by: Espresso to Go
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
  • Heat 2: placed 6th (7:38.66)
 
Event 70
B U17 4X+
Sponsored by: Espresso to Go
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: Ceri Armit & Lua Tuiomanufili
  • Heat 3: placed 5th (8:04.21)
  • Heat 2: placed 4th (9:37.28)
 
Event 74
M Nov 4+
Sponsored by: ONYX
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: John Clark-Maxwell & Richard May
 
Event 74
M Nov 4+
Sponsored by: ONYX
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: John Clark-Maxwell & Richard May
  • Heat 4: placed 6th (8:45.73)
 
Event 74
M Nov 4+
Sponsored by: ONYX
WELC
club
Wellington we
Crew #3 WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Ceri Armit
 
Event 76
G U16 2X
Sponsored by: Health 2000 Cambridge
WELC
club
Wellington we
Crew #2 WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint & Catherine Duffin
  • Heat 6: placed 7th (9:23.24)
 
Event 76
G U16 2X
Sponsored by: Health 2000 Cambridge
WELC
club
Wellington we
Crew #3 WELC
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
  • Heat 3: placed 8th (9:36.42)
 
Event 78
W Club 1X
Sponsored by: Kebabelicious
WELC
club
Wellington we
Crew #1 WELC
Coached by: Rachel Gamble Flint
  • Heat 4: placed 6th (8:37.37)
  • Heat 3: placed 8th (8:38.20)

SPECIAL RESULTS

Filter results