2012 Meridian Canterbury Champs


9
11

10: girls under-17 double sculls

finals: girls u17 double sculls

  • 10

heats: girls u17 double sculls

  • 10

heat 1

heats > finals
1st Christchurch Girls High School 1 S.Nelson (s), M.Smith 4:05.30 [4]
2nd Timaru Rowing Club 3 B.Murdoch (s), M.Engelbrecht 4:06.50 [3]
3rd North End Rowing Club 4 G.Stumbles (s), J.Taylor 4:17.50 [1]
4th Wanaka Rowing Club 1 G.Scurr (s), A.Watson-Taylor 4:22.00 [6]
5th Timaru Rowing Club 5 S.Collett (s), A.Murdoch 4:25.30 [7]
6th Avonside Girls High School 1 D.Hammersley (s), K.Walker 4:33.60 [8]
7th Columba College Rowing Club 2 P.Steele (s), P.Morton 4:51.20 [5]
8th Rangi Ruru Girls School 2 J.Blaxall (s), P.Senior 4:51.80 [2]

heat 2

 
1st Timaru Rowing Club 6 C.Rowland (s), K.Shaw 4:06.70 [1]
2nd Columba College Rowing Club 1 C.Williams (s), A.Angland 4:21.70 [3]
3rd Timaru Rowing Club 1 S.Creed (s), E.Weith 4:23.20 [4]
4th Wairau Rowing Club 2 T.Power (s), M.Greenslade 4:27.00 [2]
5th North End Rowing Club 2 A.Palmer (s), C.Grave 4:30.70 [5]
6th Otago Girls High School 2 A.Stuart (s), J.Medlicott 4:36.00 [6]
7th Queens Rowing Club 2 J.Manning (s), L.Crosland 4:56.50 [7]
--- Otago Girls High School 1 C.Buist (s), L.Anderson SCR [8]

heat 3

 
1st Timaru Rowing Club 2 E.Taylor (s), E.Dyke 4:31.90 [4]
2nd Rangi Ruru Girls School 1 O.Luxton (s), A.Darry 4:41.10 [1]
3rd North End Rowing Club 3 C.Dyet (s), F.Guthrie 4:43.10 [2]
4th Nelson Rowing Club 1 L.Cameron (s), M.Cumberpatch 4:46.30 [5]
5th Christchurch Girls High School 2 Z.Pearce (s), J.Bamford 4:48.60 [6]
6th Marian College 1 D.Caffell (s), L.Smith 4:55.90 [7]
7th Avonside Girls High School 2 B.Gledhill (s), T.Pokoati 4:57.30 [3]
8th Wairau Rowing Club 3 T.Porter (s), D.Farrelly 5:22.20 [8]

heat 4

 
1st Wairau Rowing Club 1 N.Hyson (s), P.Barcello 4:39.90 [9]
2nd North End Rowing Club 1 B.Alexander (s), T.McNamara 4:56.80 [8]
3rd Nelson Rowing Club 2 C.Matheson-Watts (s), U.Slonker 4:59.30 [6]
4th Timaru Rowing Club 7 L.Davenport (s), A.Blackler 5:02.60 [5]
5th Oamaru Rowing Club 1 M.Scott (s), N.Grant 5:04.70 [4]
6th Queens Rowing Club 1 G.Baldock (s), T.Lunam 5:35.30 [2]
7th North End Rowing Club 5 E.Smith (s), G.Buchanan 5:38.90 [3]

heat 5

 
1st Ashburton College 1 S.Connolly (s), K.Hazelhurst 4:26.10 [2]
2nd Dunstan Arm Rowing Club 1 R.Coutts (s), I.Grant 4:40.90 [4]
3rd Picton Rowing Club 1 P.Wilson (s), R.Riach 4:42.90 [1]
4th Nelson Rowing Club 3 S.Sullivan (s), V.Palten 5:00.60 [7]
5th Burnside High School 1 J.Phillipson (s), M.Doughty 5:08.50 [8]
6th Dunstan Arm Rowing Club 2 K.Berg (s), N.Biemond 5:48.10 [3]
7th St Margarets College 1 H.Hutchinson (s), H.Mannering 6:06.50 [5]
8th Timaru Rowing Club 8 K.May (s), B.Wilkins 6:42.10 [6]