menu menu

rowIT.co.nz

Race Schedule
entrants | draw | day sheet

This regatta provides for recognition of more than one class within an event. You can swap to an expanded version of the schedule, which shows the various classes. Because an event can cover several classes the event class listed here is a 'common denominator' class.


Saturday, 22nd October 2016

Alpha Time Event   Sponsor Division
A 07:50 1 B U18 8+
heat
The Cassin Family - in memory of Margaret Cassin Race: 1
B 07:55 2 G U16 2X
division
Race: 1
C 08:00       Race: 2
D 08:05       Race: 3
E 08:10 3 B U17 4+
division
The Bride Family - in memory of Jan Bride Race: 1
F 08:15       Race: 2
G 08:20 4 W Open 2-
division
Race: 1
H 08:25 5 W Nov 4X+
division
Graeme Hughes Panelbeaters Race: 1
I 08:30       Race: 2
J 08:35       Race: 3
K 08:40 6 G U17 1X
division
Race: 1
L 08:45       Race: 2
M 08:50 7 W Club 2-
division
Race: 1
N 08:55       Race: 2
O 09:00 8 M Open 2-
division
Race: 1
P 09:05 9 B U16 2X
division
Race: 1
Q 09:10       Race: 2
R 09:15       Race: 3
S 09:20 10 G U16 4+
division
Race: 1
T 09:25       Race: 2
U 09:30 11 M Club 2-
division
Race: 1
V 09:35       Race: 2
W 09:40       Race: 3
X 09:45 12 W Open 4X-
division
Race: 1
Y 09:50 13 B U15 4X+
division
Race: 1
Z 09:55       Race: 2
A 10:00 14 G U17 8+
division
Race: 1
B 10:05 15 G U15 8+
division
Race: 1
C 10:10       Race: 2
D 10:15 16 B U18 4X+
division
Race: 1
E 10:20 17 M Club 4X-
division
Race: 1
F 10:25 18 B U17 1X
division
Race: 1
G 10:30       Race: 2
H 10:35       Race: 3
I 10:40 19 G U18 1X
division
Dunford Bradford Limited Race: 1
J 10:45       Race: 2
K 10:50 20 W Club 1X
division
Race: 1
L 10:55       Race: 2
M 11:00 21 Mst 2X
division
Race: 1
N 11:05 22 B U16 4X+
division
Race: 1
O 11:10       Race: 2
P 11:15       Race: 3
Q 11:20 23 M Open 1X
division
Race: 1
R 11:25       Race: 2
S 11:30 24 B U15 8+
division
Race: 1
T 11:35       Race: 2
U 11:40 25 W Open 2X (L)
division
Race: 1
V 11:45 26 W Nov 4+
division
Race: 1
W 11:50       Race: 2
X 11:55 27 B U17 4X+
division
Race: 1
Y 12:00       Race: 2
Z 12:05 28 G U16 8+
division
Race: 1
A 12:10 29 B U18 4+
division
Race: 1
B 12:15       Race: 2
C 12:20 30 M Club 4+
division
Race: 1
D 12:25 31 G U18 4+
division
Race: 1
E 12:30       Race: 2
F 12:35 32 W Club 4+
division
Race: 1
G 13:00 33 W Open 1X
division
Race: 1
H 13:05 34 M Open 4X-
division
Race: 1
I 13:10 35 G U17 2X
division
Race: 1
J 13:15       Race: 2
K 13:20       Race: 3
L 13:25       Race: 4
M 13:30 36 M Nov 4+
division
Race: 1
N 13:35       Race: 2
O 13:40       Race: 3
P 13:45 37 B U16 4+
division
Race: 1
Q 13:50       Race: 2
R 13:55 38 Mst 1X
division
Race: 1
S 14:00 39 G U15 4X+
division
Race: 1
T 14:05       Race: 2
U 14:10 40 M Open 2X (L)
division
Race: 1
V 14:15 41 - - CANCELLED - - Citywide Engineering Ltd Race: 1
W 14:20       Race: 2
X 14:25       Race: 3
Y 14:30 42 - - CANCELLED - - Race: 1
Z 14:35       Race: 2
A 14:40 43 - - CANCELLED - - Race: 1
B 14:45       Race: 2
C 14:50 44 - - CANCELLED - - Race: 1
D 14:55       Race: 2
E 15:00       Race: 3
F 15:05 45 - - CANCELLED - - Race: 1
G 15:10       Race: 2
H 15:15 46 - - CANCELLED - - Citywide Engineering Ltd Race: 1
I 15:20       Race: 2
J 15:25 47 - - CANCELLED - - Race: 1
K 15:30       Race: 2
L 15:35 48 - - CANCELLED - - Race: 1
M 15:40       Race: 2
N 15:45       Race: 3
O 15:50 49 - - CANCELLED - - Race: 1
P 15:55 50 - - CANCELLED - - Race: 1
Q 16:00       Race: 2
R 16:05 51 - - CANCELLED - - Race: 1
S 16:10 52 - - CANCELLED - - Race: 1
T 16:15 53 - - CANCELLED - - Race: 1
U 16:20       Race: 2
V 16:25 54 - - CANCELLED - - Race: 1
W 16:30       Race: 2
X 16:35 55 - - CANCELLED - - Race: 1
Y 16:40 56 - - CANCELLED - - Solar Outdoor Lighting Ltd Race: 1
Z 16:45 57 - - CANCELLED - - Race: 1
A 16:50 58 - - CANCELLED - - Race: 1
B 16:55 59 - - CANCELLED - - Race: 1
C 17:00 60 - - CANCELLED - - Race: 1
D 17:05       Race: 2
E 17:10 61 - - CANCELLED - - Race: 1
F 17:15       Race: 2
G 17:20 62 - - CANCELLED - - Race: 1
H 17:25       Race: 2
I 17:30 63 - - CANCELLED - - Race: 1
J 17:35       Race: 2
K 17:40       Race: 3
L 17:45       Race: 4
M 17:50 64 - - CANCELLED - - Race: 1
N 17:55       Race: 2
O 18:00 65 - - CANCELLED - - Race: 1
P 18:05       Race: 2
Q 18:10 66 - - CANCELLED - - Race: 1
R 18:15 67 - - CANCELLED - - Race: 1
S 18:20 68 - - CANCELLED - - Race: 1
T 18:25 69 - - CANCELLED - - Race: 1
U 18:30 70 - - CANCELLED - - The Cassin Family - in memory of Margaret Cassin Race: A
Notes

NZRA Users. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

NZSSRA Users. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.

PUPT2016 Calendar

September 16
MTWTFSS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
 

October 16
MTWTFSS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
KeyEntries open
  Entries close
Racing
Reserve day
Results published

PUPT2016 Venue

map of New Zealand

Lake Pupuke

North Island Northland Auckland Waikato Bay of Plenty Gisborne Hawkes Bay Taranaki Wanganui/Manawatu Wellington South Island Marlborough Nelson West Coast Canterbury Otago Southland