Day sheet for: all days | Tuesday | Wednesday | Thursday | Friday | Saturday
Day sheet for: all rounds | heats | repechages | semi-finals | finals
Saturday, 20th February 2016 |
||||||||||||
Alpha | Time | Event | Final | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 07:40 | 39 | M Club 4X- final | Race: B | AVNC2 H.Moffett | CURC1 T.Paterson | HKIC1 O.Gruythuysen | CTYC1 D.Hatton | WTUC1 L.Jones | WKOC1 J.Pio | AWGC1 G.Pawson | CLIC1 M.Porteous |
B | 07:45 | 39 | M Club 4X- final | Race: A | NSHC1 C.Everitt | HWB*1 M.Vanderpeet | WELC1 S.Wilkins | OAMC1 M.Taylor | WHAC1 E.Jenkins | AVNC1 A.Wakefield | MERC1 E.Murphy | GIS*1 J.Brott |
C | 08:15 | 43 | W Club 4+ final | Race: A | HWBC1 K.Daly | NSHC1 T.Abel | AVNC1 K.Jordan | PETC1 A.Curtis | WELC1 S.Beveridge | OGU*1 H.Cunliffe | NSHC2 A.Murden | WESC1 G.Taine |
D | 08:30 | 44 | M Snr 2X final | Race: A | WKOC1 M.Parry | WREC1 S.Widger | AWGC1 L.Watts | WHAC1 L.Jenkins | WRAC1 T.Sele | NELC1 O.Stephens | TAWC1 E.Baddeley | AVNC1 I.Robertson |
E | 08:45 | 45 | W Prem 2X (L) final | Race: A | WREC1 T.Nicholas | RPCS1 A.Watson-... | HSUI1 P.Merz | OGUC1 P.Barnsdale | ||||
F | 09:00 | 46 | W Snr 1X final | Race: A | HAMC1 C.MacDonald | AKLC2 L.Melville | TAWC1 R.Kemp | CAMC1 M.Dunham | WKOC1 D.Murphy | AVNC1 M.Ashby | WESC1 A.Robson | UDSC1 N.Chiali |
G | 09:15 | 47 | M Prem 4+ final | Race: A | BLEC1 J.Gasson | NSHC1 M.Brake | WKOC1 T.Jenkins | |||||
H | 09:30 | 48 | W U20 2X final | Race: A | OGUC1 J.Alm-Lequeux | RPCS1 L.Hutchinson | RPCW1 S.Voss | RPCA1 L.Kerr | RPCC1 E.Toa | |||
I | 09:40 | 49 | M Club 4+ final | Race: B | HAMC1 T.Chapman | CTYC1 D.Hatton | WKOC4 D.Abrahams | WELC1 T.Cotter | WTUC1 H.Bewley | CURC1 T.Krielen | AWGC2 J.van Bussel | |
J | 09:45 | 49 | M Club 4+ final | Race: A | WKOC3 B.Haworth | AKLC1 J.Martin | WESC1 E.Koefoed | WKOC1 K.Abrahamson | AVNC1 D.Caldwell | AWGC1 B.Tijsen-Cox | AWGC3 G.Pawson | WKOC2 F.Watson |
K | 10:00 | 50 | M Prem 2X (L) final | Race: A | TGAC2 J.Percy | TGAC1 J.Gilpin | RPCS1 B.Abernethy | RPCA1 J.Guy | TGAC3 N.Perry | |||
L | 10:10 | 51 | W U19 2X final | Race: B | INVC1 M.MacDonald | STAC1 M.Crowley | PORC1 A.Macquarrie | CLIC1 G.Keech | HKIC1 B.Gordon | NSHC21 M.Meiklejohn | WREC1 T.Nicholas | WHOC2 C.Fry |
M | 10:15 | 51 | W U19 2X final | Race: A | DUAC1 M.Turfus | CAMC21 B.MacDonald | NELC1 M.Stephens | TGAC21 R.Frood | CURC1 R.McEwan | HWBC1 J.Turfrey | NSHC2 C.Waite | NELC2 G.Hannen |
N | 10:30 | 52 | M Nov 8+ final | Race: A | HWBC1 C.Buscke | WKOC1 W.Thompson | AKLC11 T.Wright | |||||
O | 10:45 | 53 | M U20 2X final | Race: A | NELC1 J.Castle | RPCW1 A.Palsson | RPCC1 S.Ducray | RPCS1 M.Mesman | RPCA1 J.Kumarich | |||
P | 11:00 | 54 | M U19 4+ final | Race: A | TGAC1 D.Barnard | AWGC1 B.Tijsen-Cox | SPCC1 S.Cox | WKOC1 F.Deller | WHAC1 L.Jenkins | WELC1 J.Graham | OAMC1 J.Scott | WKOC3 B.Haworth |
Q | 11:10 | 55 | M Prem 1X final | Race: B | RPCA3 G.Thomas | CFBC1 T.Graves | RPCW2 T.Cunliff... | RPCW3 J.Earl | RPCA2 L.Hollows | |||
R | 11:15 | 55 | M Prem 1X final | Race: A | RPCW1 A.Ling | RPCC1 R.Manson | RPCS1 J.Storey | RPCA1 M.Drysdale | RPCS3 H.Cohen | RPCC2 K.Manson | ||
S | 11:30 | 56 | W Snr 4X- final | Race: A | AVNC1 C.Blackford | AKLC1 K.Ward | HAMC1 M.Vaioleti | GISC1 S.Ferkins | INVC1 M.MacDonald | AKLC2 A.Cable | ||
T | 11:45 | 57 | M U22 2X final | Race: A | RPCC2 H.Somerville | RPCW2 M.O'Leary | RPCS1 C.Crampton | RPCW1 J.Parry | RPCC1 S.Ducray | |||
U | 12:00 | 58 | W Nov 8+ final | Race: A | NSHC1 F.Layburn | WKOC1 C.Wynne | PETC1 E.Stevenson | WELC1 C.Weterings | WKOC2 S.Anderson | CAMC21 K.McNicholas | HWBC1 L.Harvey | |
V | 12:15 | 59 | W U20 2- final | Race: A | PORC1 H.Moody | RPCS1 O.Mendonca | RPCS2 L.Glen | RPCC2 J.Gowler | RPCA1 C.Spence | |||
W | 12:25 | 60 | W Prem 1X final | Race: B | RPCW3 J.Edward | RPCC1 E.O'Brien | HWBC1 C.Zeeman | HSUI3 F.Rol | ||||
X | 12:30 | 60 | W Prem 1X final | Race: A | HSUI1 J.Gemlin | RPCS1 E.Macfarlane | RPCA1 E.Twigg | RPCW2 S.Gray | RPCS3 L.Spoors | RPCW1 Z.Stevenson | RPCS2 F.Bourke | |
Y | 12:40 | 61 | M Club 2X final | Race: B | BPCC1 T.McLaren... | WELC2 S.Wilkins | WREC1 S.Olsen | CURC1 T.Paterson | WELC1 T.Cotter | INVC1 B.Cotter | CAMC21 M.Butler | AVNC4 J.Mangels |
Z | 12:45 | 61 | M Club 2X final | Race: A | WESC1 A.Lamont | STAC1 C.Burns | MERC1 E.Murphy | NELC1 R.Flintoft | WHOC1 T.Yaxley | CLIC1 M.Porteous | WHAC1 D.Beukes | AVNC2 H.Moffett |
A | 13:00 | 62 | M Snr 4X- final | Race: A | OAMC1 M.Taylor | CURC1 L.Morris-... | WRA*1 T.Sele | AWGC1 L.Watts | WKOC1 H.Wills | GISC1 J.Brott | WREC1 B.Monaghan | NSHC1 J.Moody |
B | 13:15 | 63 | W U22 2X final | Race: A | RPCW2 S.Voss | RPCW1 H.Osborne | RPCA1 A.Mills | |||||
C | 13:30 | 64 | M U20 2- final | Race: A | RPCA2 J.Aimer | RPCW1 B.Camp | RPCS2 H.Elworthy | RPCS1 G.Howat | RPCA1 F.McSwiney | PORC1 P.Bull | ||
D | 13:45 | 65 | M/W Open 1X (P) final | Race: A | ROTC1 A.Spijkerman | |||||||
E | 13:55 | 66 | W Club 1X final | Race: B | AVNC2 L.Cockroft | NELC1 T.Smith | WHOC1 K.Froude | CURC1 R.McEwan | WTMC1 L.Dobrec | HWBC2 J.Norris | WESC2 E.Jeurissen | CLIC2 G.Keech |
F | 14:00 | 66 | W Club 1X final | Race: A | CLIC1 Z.Winks | BPCC1 N.Baker | HWBC5 J.Turfrey | ASHC1 V.Wall | HKIC1 B.Gordon | AVNC5 M.Ashby | HWBC1 K.Laracy | WESC1 A.Robson |
G | 14:15 | 67 | W Snr 8+ final | Race: A | WHOC1 M.Green | AKLC21 H.Knight | HAMC1 I.Blake | CAMC1 M.Burns | AVNC1 C.Blackford | AKLC22 L.McIlroy... | ||
H | 14:30 | 68 | W U19 4+ final | Race: A | PETC2 A.Pritchard | NSHC1 T.Abel | NELC1 G.Hannen | PETC1 A.Curtis | WKOC1 A.Nesdale | STAC1 M.Malaponti | STAC2 T.Putthapipat | PORC1 S.Parker |
I | 14:45 | 69 | W Prem 8+ final | Race: A | RPCS2 L.Hutchinson | RPCC2 J.Gowler | RPCC1 R.Scown | RPCA1 K.Bevan | RPCS1 E.Dyke | |||
J | 14:55 | 70 | M U19 2X final | Race: B | WREC1 B.Monaghan | CAMC21 O.Anselmi | GISC1 J.Brott | AVNC2 J.Mangels | CLIC2 J.Toa | HKIC1 O.Gruythuysen | CTYC1 E.Costello | CLIC1 M.Porteous |
K | 15:00 | 70 | M U19 2X final | Race: A | WELC1 T.Cotter | WELC3 D.Ward | INVC1 B.Cotter | KICC2 D.Williamson | CTYC2 J.Lopas | WHAC1 L.Jenkins | WELC2 B.Rowan | WHAC2 E.Jenkins |
L | 15:15 | 71 | M Snr 8+ final | Race: A | AWGC2 B.Tijsen-Cox | HWBC1 H.Nash | AWG*1 L.Watts | WKOC1 K.Abrahamson | BLE*1 J.Gasson | AVNC1 D.Caldwell | CURC1 T.Krielen | AKLC1 J.Martin |
M | 15:30 | 72 | M Prem 8+ final | Race: A | RPCC1 R.Wilson | RPCW1 C.Rapley | RPCA1 S.Jones | RPCS1 G.Howat |