- Heat 4: placed 2nd (7:14:13)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:13:75)
- A Final: placed 7th (7:16:88)
- Heat 3: placed 2nd (7:23:68)
- Semi-final 1: placed 7th (7:39:45)
- B Final: placed 6th (7:41:39)
- Heat 2: placed 3rd (8:00:65)
- Repechage 1: placed 2nd (8:18:18)
- A Final: placed 2nd (7:51:75)
- Heat 1: placed 7th (7:23:25)
- Repechage 2: placed 3rd (7:37:86)
- A Final: placed 4th (7:06:82)
HAUR
school
Waikato
wk
Coached by: Luke O'Neil
HAUR
school
Waikato
wk
Coached by: Luke O'Neil
- Heat 2: placed 4th (8:00:05)
- Repechage 2: placed 3rd (7:57:97)
- B Final: placed 8th (9:09:27)
HAUR
school
Waikato
wk
Jamie Morehu (stroke), Theresa Speedy, Tara Nikitin, Barbara Jones, Victoria Berkers, Georgia Prescot, Christie Tucker, Kayla Leonard + Phillipa Howe (cox)
Coached by: Martin Simoncelli & Anthony Berkers
- Heat 1: placed 3rd (7:14:03)
- Repechage 1: placed 2nd (7:27:59)
- A Final: placed 4th (7:34:40)
HAUR
school
Waikato
wk
Coached by: Troy Hoogeveen
- Heat 3: placed 2nd
- Semi-final 2: placed 4th (7:46:50)
- A Final: placed 5th (8:32:46)
HAUR
school
Waikato
wk
Coached by: Martin Simoncelli & Anthony Berkers
- Heat 2: placed 4th (8:47:23)
- Repechage 1: placed 2nd (8:23:67)
- Semi-final 2: placed 8th (8:33:01)
- B Final: placed 7th (9:28:59)
- Heat 4: placed 1st (7:42:10)
- Semi-final 4: placed 2nd (7:31:98)
- A Final: placed 6th (8:00:44)
- Heat 1: placed 4th (8:07:19)
- Semi-final 2: placed 4th (7:52:25)
- B Final: placed 6th (8:22:68)
- Heat 2: placed 2nd (7:46:48)
- Semi-final 1: placed 1st (7:22:04)
- A Final: placed 4th (7:52:69)
- Heat 5: placed 2nd (8:07:35)
- Semi-final 3: placed 4th (7:57:31)
- B Final: placed 7th (8:36:57)
HAUR
school
Waikato
wk
Coby Morehu (stroke), Roselle Magon, Nicola Post, Jaimee Hoogeveen, Caitlin Wiseman, Samantha Leonard, Nikki Edwards, Jessica McCormack + Clay Reed (cox)
Coached by: Luke O'Neil
- Heat 1: placed 6th (7:15:13)
- Repechage 1: placed 2nd (7:01:12)
- A Final: placed 6th (7:26:38)
HAUR
school
Waikato
wk
Coached by: Troy Hoogeveen
- Heat 1: placed 3rd (7:19:47)
- Repechage 1: placed 2nd (6:50:95)
- A Final: placed 6th (7:20:12)
HAUR
school
Waikato
wk
Coached by: Martin Simoncelli & Anthony Berkers
- Heat 5: result (NRR)
- Repechage 1: placed 1st (7:53:68)
- Semi-final 1: placed 4th (8:03:14)
- A Final: placed 8th (8:33:72)
HAUR
school
Waikato
wk
Coached by: Martin Simoncelli & Anthony Berkers
- Heat 1: placed 4th (8:37:46)
- Repechage 1: placed 7th (8:26:53)
HAUR
school
Waikato
wk
Coached by: Luke O'Neil
- Heat 3: placed 1st (7:54:28)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:40:28)
- A Final: placed 7th (8:04:45)
HAUR
school
Waikato
wk
Coached by: Luke O'Neil
- Heat 5: placed 5th (8:34:76)
- Repechage 1: placed 7th (8:09:39)
- Heat 3: placed 2nd (7:36:16)
- Semi-final 2: placed 2nd (6:50:53)
- A Final: placed 2nd (6:55:35)
- Heat 4: placed 6th (8:46:41)
HAUR
school
Waikato
wk
Coached by: Martin Simoncelli & Anthony Berkers
- Heat 2: placed 2nd (8:12:74)
- Semi-final 1: placed 5th (7:54:94)
- B Final: placed 1st (7:58:95)
HAUR
school
Waikato
wk
Coached by: Martin Simoncelli & Anthony Berkers
- Heat 5: placed 6th (8:44:26)