Day sheet for: all days | Friday | Saturday | Sunday
Day sheet for: all rounds | heats | repechages | semi-finals | finals
Saturday, 8th February 2014 |
||||||||||
Alpha | Time | Event | Semi-final | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
S | 13:40 | 4 | M Nov 4X+ semi-final | Race: 1 | HAMC31 H.Chand | NSHC1 K.Simmonds | ROTC1 J.Hopkins | WKOC2 E.Mossop | WTMC1 B.Spring | TGAC1 J.Einarsson |
T | 13:45 | 4 | M Nov 4X+ semi-final | Race: 2 | WESC1 W.Leizerowicz | WKOC3 H.Goodall | WKOC1 G.Banks | WKOC4 C.Muntz | CAMC1 D.Hobbs | AKLC1 A.Gattsche |
U | 13:50 | 6 | W Nov 2X semi-final | Race: 1 | CAMC1 J.Evans | NSHC1 G.Fletcher | WESC1 L.Grew | BPCC1 H.Wanhill | NSHC2 D.Kumar | BPCC2 E.Wallis |
V | 13:55 | 6 | W Nov 2X semi-final | Race: 2 | HWBC5 H.Stone | HWBC3 E.Harvey | WREC1 H.Martin | TGAC1 U.Blank | HWBC1 K.Parker | HWBC2 J.Norris |
W | 14:00 | 12 | M U20 1X semi-final | Race: 1 | HWBC1 T.Gregory... | AKGC1 H.Barker | RPCA1 J.Moody | RPCW3 B.van Dalen | WESC2 B.Watkinson | CLIC1 C.Porteous |
X | 14:05 | 12 | M U20 1X semi-final | Race: 2 | RPCW1 P.Byllemos | CLIC2 J.Fitzsimons | RPCW2 C.Rogerson | TGAC1 J.Parry | CAMC31 B.Kirsop | GISC1 J.Brott |
Y | 14:30 | 18 | W Club 2X semi-final | Race: 1 | HWBC3 K.Laracy | HKIC1 G.Speedy | BPCC2 C.Rennie | PORC1 G.Giacon | HWBC1 L.Coventry | TGAC1 E.Rothery |
Z | 14:35 | 18 | W Club 2X semi-final | Race: 2 | WKOC1 H.Nixon | AKLC1 C.Chapman | BPCC1 R.van der... | AWGC1 G.Nugent-... | HWBC2 J.Turfrey | COMC2 E.McAllister |
A | 14:40 | 21 | M Club 2X semi-final | Race: 1 | WREC2 J.Ackers | COMC1 C.Smith | WKOC5 L.Herder | AKLC1 T.Wilson | WREC1 S.Widger | WKOC1 T.Krielen |
B | 14:45 | 21 | M Club 2X semi-final | Race: 2 | AWGC2 T.Monaghan | WESC2 L.Sayegh | AWGC1 M.O'Leary | WHAC1 R.MacGregor | HWBC1 T.Gregory... | HKIC1 P.Davenport |
F | 15:25 | 31 | W Club 4X- semi-final | Race: 1 | BPC*1 R.van der... | AKLC1 T.Lopeti | AWG*1 G.Nugent-... | BPCC2 C.Rennie | WKOC1 A.Stead | WESC1 A.Robson |
G | 15:30 | 31 | W Club 4X- semi-final | Race: 2 | HWBC1 G.Meates | CAMC21 M.Minnett | GISC1 S.Ferkins | AKLC2 L.Melville | NSHC1 O.White-P... | HWBC3 J.Turfrey |
H | 15:35 | 35 | M Club 4X- semi-final | Race: 1 | WKOC1 D.McCaffrey | COM*1 C.Smith | AWGC1 M.O'Leary | TGAC1 J.Parry | CAMC21 J.Atkinson | NSHC1 D.Burfoot |
I | 15:40 | 35 | M Club 4X- semi-final | Race: 2 | WESC1 E.Rhodes | WREC1 S.Beazley | WHAC1 R.MacGregor | MERC1 Z.Butters | AKLC1 M.Newton | BPCC1 C.O'Conner |
J | 16:15 | 38 | W Nov 4+ semi-final | Race: 1 | WKOC3 O.Bell | AKLC21 Z.Mills | WKOC1 A.Wilshier | WESC1 E.Reid | HWBC1 M.Airey | NSHC1 A.Lotter |
K | 16:20 | 38 | W Nov 4+ semi-final | Race: 2 | WESC11 R.Meldrum | AKLC1 N.MacPherson | WKOC2 Z.White | GISC1 B.Hindmarsh | CAMC21 J.Rangi | HAMC1 K.Murrell |
L | 16:25 | 42 | W U19 2X semi-final | Race: 1 | ROTC1 S.Tamblin | AKLC1 T.Lopeti | PORC1 G.Giacon | HWBC1 H.Bailey | CAMC2 E.Browne | SPCC1 Z.Lapwood |
M | 16:30 | 42 | W U19 2X semi-final | Race: 2 | CAMC1 J.MacFie | CAMC31 K.Geritsen | ROTC2 O.Ashby | CAMC21 J.Brougham | BPCC1 C.Rennie | CAMC22 M.Minnett |
N | 16:35 | 47 | M U19 2X semi-final | Race: 1 | WHAC4 E.Jenkins | WHAC2 L.Jenkins | SPCC1 J.Ingham | WHAC3 M.Butler | TGAC1 D.by De Ley | COMC2 L.Shanks |
O | 16:40 | 47 | M U19 2X semi-final | Race: 2 | TAWC1 J.Reynolds | CAMC21 J.Meyer | WHAC1 R.MacGregor | WKOC1 L.Herder | COMC1 N.Linford | CAMC31 J.Ross |
P | 16:45 | 51 | M Nov 4+ semi-final | Race: 1 | WKOC4 C.Muntz | SPCC1 S.Porritt | WKOC3 E.Mossop | WKOC2 S.Brogden | TGAC1 B.Redpath | HWBC2 J.Black |
Q | 16:50 | 51 | M Nov 4+ semi-final | Race: 2 | HWBC1 V.Beck | AKLC1 S.Alderson | WKOC1 G.Banks | SPCC2 R.Chick | WESC1 W.Leizerowicz | HAMC1 J.Robertson |
R | 17:15 | 54 | W Club 1X semi-final | Race: 1 | MERC1 B.Wallace | WELC1 J.Barclay | PORC1 I.Giacon | HWBC1 A.Quirk | CAMC1 J.MacFie | WKOC2 A.Stead |
S | 17:20 | 54 | W Club 1X semi-final | Race: 2 | TAWC1 L.Ellery | WESC2 A.Robson | WKOC1 G.Allen | WESC1 J.Ellis | BPCC3 Z.D'Ath | CLIC1 E.Toa |
T | 17:25 | 55 | M Club 1X semi-final | Race: 1 | AKLC2 D.Waddell | AKGC1 H.Barker | COMC1 C.Smith | TGAC3 J.Parry | ROTC1 M.Cooper | WESC1 E.Rhodes |
U | 17:30 | 55 | M Club 1X semi-final | Race: 2 | WREC2 A.Lovell | CAMC1 J.Wedlake | CLIC1 C.Porteous | WREC1 S.Widger | WKOC2 S.McVerry | HWBC2 T.Gregory... |