menu menu

rowIT.co.nz

Race Schedule
- DRAFT -
entrants | draw | day sheet

The following race schedule is a DRAFT ONLY and subject to change without notice.

Saturday, 10th December 2016

Alpha Time Event   Sponsor Division
A 08:00 1 G U16 1X Tom and Kay Whitton Race: 1
B 08:05       Race: 2
C 08:10 2 W Nov 4X+ Race: 1
D 08:15       Race: 2
E 08:20 3 M Nov 8+ Race: 1
F 08:25 4 Mx Nov 8+ Race: 1
G 08:30 5 G U18 2X Lynette Hickey Calf Rearing Race: 1
H 08:35       Race: 2
I 08:40 6 W Club 2X Race: 1
J 08:45 7 B U17 4X+ Race: 1
K 08:50 8 B U16 1X Race: 1
L 08:55       Race: 2
M 09:00       Race: 3
N 09:05 9 G U17 4+ Race: 1
O 09:10 10 B U18 2X Race: 1
P 09:15       Race: 2
Q 09:20 11 M Club 2X Race: 1
R 09:25 12 G U15 8+ Race: 1
S 09:30 13 B U15 4X+ Race: 1
T 09:35       Race: 2
U 09:40 14 G U16 2X Race: 1
V 09:45       Race: 2
W 09:50 15 B U17 1X Race: 1
X 09:55       Race: 2
Y 10:00 16 B U16 8+ Race: 1
Z 10:05 17 G U18 4X+ Race: 1
A 10:10 18 W Club 4X+ Race: 1
B 10:15 19 B U18 4+ Race: 1
C 10:25 20 M Club 4+ Lynette Hickey Calf Rearing Race: 1
D   21 B U17 4+ Race: 1
E 10:30 22 G U17 8+ Race: 1
F 10:35 23 G U15 4X+ Race: 1
G 10:40       Race: 2
H 10:45 24 B U15 8+ Race: 1
I 10:50 25 G U16 4+ Race: 1
J 10:55 26 B U16 2X 08004dogtucker Race: 1
K 11:00       Race: 2
L 11:05       Race: 3
M 11:10 27 G U18 4+ Mercer Cheese Race: 1
N 11:15 29 B U18 4X+ John Bernasconi Motors Race: 1
O 11:20 30 M Club 4X+ South Auckland Motors Race: 1
P 11:25 31 W Nov 4+ Race: 1
Q 11:30       Race: 2
R 11:35 32 M Nov 4X+ Race: 1
S 11:40       Race: 2
T 11:45 33 G U17 1X Donoghue Properties Race: 1
U 11:50       Race: 2
V 11:55       Race: 3
W 12:40 34 G U16 8+ Race: 1
X 12:45 35 G U15 4+ Pukekohe Timber Race: 1
Y 12:50       Race: 2
Z 12:55 36 B U16 4X+ Race: 1
A 13:00 37 G U17 2X Race: 1
B 13:05       Race: 2
C 13:10 38 B U17 8+ Race: 1
D 13:15 39 B U15 4+ South Auckland Motors Race: 1
E 13:20 40 G U18 1X Race: 1
F 13:25 41 W Club 1X Race: 1
G 13:30 42 B U18 1X Lynette Hickey Calf Rearing Race: 1
H 13:35 43 M Club 1X Race: 1
I 13:40       Race: 2
J 13:50 42 B U18 1X Lynette Hickey Calf Rearing Race: 2
K 13:55 44 W Nov 8+ Irvine Cartage Te Kauwhata Race: 1
L 14:00       Race: 2
M 14:05 45 M Nov 4+ Race: 1
N 14:10       Race: 2
O 14:15 46 G U17 4X+ Race: 1
P 14:20 47 B U17 2X Race: 1
Q 14:25       Race: 2
R 14:30 48 G U16 4X+ Race: 1
S 14:35 49 B U16 4+ Race: 1
T 14:40 50 G U18 8+ Race: 1
U 14:45 52 B U18 8+ Race: 1
V   53 M Club 8+ South Auckland Motors Race: 1
Notes

NZRA Users. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

NZSSRA Users. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.

MERC2016 Calendar

November 16
MTWTFSS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 

December 16
MTWTFSS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
KeyEntries open
  Entries close
Racing
Reserve day
Results published

MERC2016 Venue

map of New Zealand

Mercer

North Island Northland Auckland Waikato Bay of Plenty Gisborne Hawkes Bay Taranaki Wanganui/Manawatu Wellington South Island Marlborough Nelson West Coast Canterbury Otago Southland