- Heat 1: placed 6th (8:10.66)
- Repechage 2: placed 5th (8:15.26)
- E Final: placed 7th (8:44.70)
- Heat 6: placed 7th (8:38.48)
- Heat 2: placed 3rd (7:41.71)
- Repechage 3: placed 1st (7:58.86)
- Semi-final 2: placed 8th (NTT)
- B Final: placed 1st (7:50.16)
STBD
school
Canterbury
ca
Coached by: Fiona McKay & Ross Lindstrom
- Heat 2: placed 6th (7:29.29)
- Repechage 1: placed 8th (7:24.47)
- Heat 2: placed 7th (9:22.14)
- Repechage 2: placed 8th (8:36.47)
STBD
school
Canterbury
ca
Thomas Arscott (stroke), Benjamin Visser, Alexander Roberts, Oscar Langridge, Benjamin MacGregor, Tom Goodland, Will O'Brien, Quentin Monaghan + Caleb Parsons (cox)
Coached by: Ross Lindstrom
- Heat 1: placed 5th (7:30.18)
- Repechage 1: placed 4th (6:24.28)
- A Final: result (SCR)
STBD
school
Canterbury
ca
Coached by: Fiona McKay
- Heat 1: placed 2nd (7:15.92)
- Repechage 1: placed 2nd (7:15.28)
- Semi-final 2: placed 1st (7:04.13)
- A Final: placed 3rd (6:59.61)
STBD
school
Canterbury
ca
Coached by: Fiona McKay
- Heat 2: placed 3rd (7:29.11)
- Repechage 3: placed 2nd (7:17.57)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:14.52)
- A Final: placed 7th (7:18.86)
STBD
school
Canterbury
ca
Coached by: Hayden Soper
- Heat 3: placed 2nd (7:27.98)
- Repechage 2: placed 2nd (7:15.86)
- Semi-final 2: placed 5th (7:15.22)
- B Final: result (SCR)
- Heat 1: placed 7th (8:05.15)
- Repechage 1: placed 5th (7:37.96)
STBD
school
Canterbury
ca
Coached by: Ross Lindstrom
- Heat 1: placed 3rd (6:55.39)
- Repechage 1: placed 1st (7:01.85)
- A Final: placed 7th (7:09.67)
- Heat 6: placed 6th (7:35.12)
- Repechage 1: placed 4th (7:52.88)
- E Final: placed 1st (8:01.41)
STBD
school
Canterbury
ca
Coached by: Ross Lindstrom
- Heat 2: placed 6th (7:24.26)
- Repechage 1: placed 3rd (7:18.29)
- B Final: placed 4th (7:16.03)
STBD
school
Canterbury
ca
Thomas Arscott (stroke), Benjamin Visser, Benjamin MacGregor, Oscar Langridge, Will O'Brien, Tom Goodland, Matty Barr, Ben Fleming + Caleb Parsons (cox)
Coached by: Fiona McKay & Ross Lindstrom
STBD
school
Canterbury
ca
Lewis Meates (stroke), Samuel Reed, Samuel Fairchild, Jamie Soper, Kaleb Hammond, Sam Turner, Fionn Sullivan, Jackson Kennedy + Edd Goodland (cox)
Coached by: Hayden Soper & Ross Lindstrom
- Heat 3: placed 6th (7:40.23)
- Repechage 1: placed 7th (7:03.99)
STBD
school
Canterbury
ca
Coached by: Hayden Soper
STBD
school
Canterbury
ca
Thomas Arscott (stroke), Benjamin Visser, Alexander Roberts, Norbert Muller, Benjamin MacGregor, Oscar Langridge, Will O'Brien, Quentin Monaghan + Caleb Parsons (cox)
Coached by: Ross Lindstrom
- Heat 2: placed 7th (8:33.73)
- Repechage 1: placed 5th (6:33.10)
- B Final: placed 2nd (6:26.42)