menu menu

rowIT.co.nz

Race Schedule
entrants | draw | day sheets

Monday, 27th March 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 1 B U17 1X
heat
Race: 1 1-3->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
B 08:04       Race: 2  
C 08:08       Race: 3  
D 08:12       Race: 4  
E 08:16       Race: 5  
F 08:20       Race: 6  
G 08:24       Race: 7  
H 08:28       Race: 8  
I 08:32 2 G U17 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
J 08:36       Race: 2  
K 08:40       Race: 3  
L 08:44       Race: 4  
M 08:48 3 B U15 2X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Rest->Repechage
N 08:52       Race: 2  
O 08:56       Race: 3  
P 09:00       Race: 4  
Q 09:04       Race: 5  
R 09:08 4 G U15 4X+
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
S 09:12       Race: 2  
T 09:16       Race: 3  
U 09:20       Race: 4  
V 09:24       Race: 5  
W 09:28       Race: 6  
X 09:32 5 B U18 2-
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
Y 09:36       Race: 2  
Z 09:40 6 G U18 2X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
A 09:44       Race: 2  
B 09:48       Race: 3  
C 09:52       Race: 4  
D 09:56       Race: 5  
E 10:04 7 B U16 4X+
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
F 10:08       Race: 2  
G 10:12       Race: 3  
H 10:16       Race: 4  
I 10:20 8 G U16 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Repechage
J 10:24       Race: 2  
K 10:28       Race: 3  
L 10:32       Race: 4  
M 10:36       Race: 5  
N 10:40       Race: 6  
O 10:44       Race: 7  
P 10:48 9 B N18 2X
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
Q 10:52       Race: 2  
R 10:56       Race: 3  
S 11:00       Race: 4  
T 11:04 10 G N18 8+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
U 11:08       Race: 2  
V 11:12       Race: 3  
W 11:16 11 B U17 8+
heat
Race: 1 1,2->Final; 3,4,5,6->Repechage
X 11:20       Race: 2  
Y 11:24 12 G U17 4X+
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
Z 11:28       Race: 2  
A 11:32       Race: 3  
B 11:36       Race: 4  
C 11:40       Race: 5  
D 11:44 13 B O15 4+ (L)
heat
Race: 1 All > Final
E 11:48 14 G U15 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
F 11:52       Race: 2  
G 11:56       Race: 3  
H 12:00       Race: 4  
I 12:08 15 B U18 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
J 12:12       Race: 2  
K 12:16       Race: 3  
L 12:20 16 G U18 2-
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
M 12:24       Race: 2  
N 12:28       Race: 3  
O 12:32 17 B U16 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
P 12:36       Race: 2  
Q 12:40       Race: 3  
R 12:44       Race: 4  
S 12:48 18 G U16 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
T 12:52       Race: 2  
U 12:56 19 B N18 8+
heat
Race: 1 All > Final
V 13:00 20 G O15 4+ (L)
heat
Race: 1 All > Final
W 13:04 21 B U17 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
X 13:08       Race: 2  
Y 13:12       Race: 3  
Z 13:16       Race: 4  
A 13:20       Race: 5  
B 13:24       Race: 6  
C 13:28 22 G U17 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
D 13:32       Race: 2  
E 13:36       Race: 3  
F 13:40       Race: 4  
G 13:44       Race: 5  
H 13:48       Race: 6  
I 13:56 23 B U15 8+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
J 14:00       Race: 2  
K 14:04       Race: 3  
L 14:08 24 G N18 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
M 14:12       Race: 2  
N 14:16       Race: 3  
O 14:20       Race: 4  
P 14:24       Race: 5  
Q 14:28       Race: 6  
R 14:32 25 B U18 4+
heat
Race: 1 All > Final
S 14:36 26 G U18 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
T 14:40       Race: 2  
U 14:44       Race: 3  
V 14:48 27 G U16 4X+
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
W 14:52       Race: 2  
X 14:56       Race: 3  
Y 15:00       Race: 4  
Z 15:04       Race: 5  
A 15:08       Race: 6  
B 15:12 28 B U16 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
C 15:16       Race: 2  
D 15:20       Race: 3  
E 15:24       Race: 4  
F 15:28       Race: 5  
G 15:32       Race: 6  
H 15:36       Race: 7  
I 15:44 29 G U18 1X
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
J 15:48       Race: 2  
K 15:52       Race: 3  
L 15:56       Race: 4  
M 16:00       Race: 5  
N 16:04 30 B U18 1X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
O 16:08       Race: 2  
P 16:12       Race: 3  
Q 16:16       Race: 4  
R 16:20       Race: 5  
S 16:24       Race: 6  
T 16:28       Race: 7  
U 16:32 31 G U15 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
V 16:36       Race: 2  
W 16:40       Race: 3  
X 16:44       Race: 4  
Y 16:48       Race: 5  
Z 16:52       Race: 6  
A 16:56       Race: 7  
B 17:00 32 B U15 4X+
heat
Race: 1 1-2->Semi; Rest->Repechage
C 17:04       Race: 2  
D 17:08       Race: 3  
E 17:12       Race: 4  
F 17:16       Race: 5  
G 17:20 33 G U17 8+
heat
Race: 1 1,2->Final; 3,4,5,6->Repechage
H 17:24       Race: 2  

Tuesday, 28th March 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 34 B U17 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
B 08:04       Race: 2  
C 08:08       Race: 3  
D 08:12       Race: 4  
E 08:16 35 G O15 2X (L)
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
F 08:20       Race: 2  
G 08:24 36 B O15 2X (L)
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
H 08:28       Race: 2  
I 08:32       Race: 3  
J 08:36       Race: 4  
K 08:40 37 G U16 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
L 08:44       Race: 2  
M 08:48       Race: 3  
N 08:52       Race: 4  
O 08:56 38 B U16 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
P 09:00       Race: 2  
Q 09:04 39 G U18 4X+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
R 09:08       Race: 2  
S 09:12       Race: 3  
T 09:16       Race: 4  
U 09:20 40 B U18 2X
heat
Race: 1 1->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
V 09:24       Race: 2  
W 09:28       Race: 3  
X 09:32       Race: 4  
Y 09:34       Race: 5  
Z 09:36 41 G U15 8+
heat
Race: 1 1,2->Final; 3,4,5,6->Repechage
A 09:40       Race: 2  
B 09:44 42 B U15 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
C 09:48       Race: 2  
D 09:52       Race: 3  
E 09:56       Race: 4  
F 10:00 43 G U17 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
G 10:04       Race: 2  
H 10:08       Race: 3  
I 10:12       Race: 4  
J 10:16       Race: 5  
K 10:20       Race: 6  
L 10:24       Race: 7  
M 10:28 44 B U17 4X+
heat
Race: 1 1-2->Semi; Last Eliminated; Rest->Reps
N 10:32       Race: 2  
O 10:36       Race: 3  
P 10:40       Race: 4  
Q 10:44       Race: 5  
R 10:48 45 G N18 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
S 10:52       Race: 2  
T 10:56       Race: 3  
U 11:00       Race: 4  
V 11:04 46 B N18 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; Rest->Repechage
W 11:08       Race: 2  
X 11:12       Race: 3  
Y 11:16       Race: 4  
Z 11:20 47 G U15 8X+
heat
Race: 1 1,2->Final; 3,4,5,6->Repechage
A 11:24       Race: 2  
B 11:28 48 G U16 2X
heat
Race: 1 1-4->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
C 11:32       Race: 2  
D 11:36       Race: 3  
E 11:40       Race: 4  
F 11:44       Race: 5  
G 11:48       Race: 6  
H 11:52       Race: 7  
I 11:56 49 B U16 1X
heat
Race: 1 1-3->Quarter; Last Eliminated; Rest->Reps
J 12:00       Race: 2  
K 12:04       Race: 3  
L 12:08       Race: 4  
M 12:12       Race: 5  
N 12:16       Race: 6  
O 12:20       Race: 7  
P 12:24       Race: 8  
Q 12:28 50 B U15 8X+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
R 12:32       Race: 2  
S 12:36 51 G U18 8+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
T 12:40       Race: 2  
U 12:44       Race: 3  
V 12:48 52 B U18 8+
heat
Race: 1 1,2->A Final; Rest->Repechage
W 12:52       Race: 2  
X 12:56       Race: 3  
Y 13:20 1 B U17 1X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter; 3,4->E Final; 5,6->F Final
Z 13:24       Race: 2  
A 13:28       Race: 3  
B 13:32       Race: 4  
C 13:36 2 G U17 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
D 13:40       Race: 2  
E 13:44       Race: 3  
F 13:48 3 B U15 2X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
G 13:52       Race: 2  
H 13:56       Race: 3  
I 14:00 4 G U15 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
J 14:04       Race: 2  
K 14:08 5 B U18 2-
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
L 14:12       Race: 2  
M 14:16 6 G U18 2X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
N 14:20       Race: 2  
O 14:24       Race: 3  
P 14:28 7 B U16 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
Q 14:32       Race: 2  
R 14:36       Race: 3  
S 14:40 8 G U16 1X
repechage
Race: 1 1->Quarter-Final; 2,3->E Final
T 14:44       Race: 2  
U 14:48       Race: 3  
V 14:52 9 B N18 2X
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
W 14:56       Race: 2  
X 15:00       Race: 3  
Y 15:04 10 G N18 8+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
Z 15:08       Race: 2  
A 15:12 11 B U17 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
B 15:16 12 G U17 4X+
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
C 15:20       Race: 2  
D 15:24       Race: 3  
E 15:28 14 G U15 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
F 15:32       Race: 2  
G 15:36       Race: 3  
H 15:40 15 B U18 4X+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
I 15:44       Race: 2  
J 15:48 16 G U18 2-
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
K 15:52       Race: 2  
L 15:56 17 B U16 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
M 16:00       Race: 2  
N 16:04       Race: 3  
O 16:08 18 G U16 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
P 16:12       Race: 2  
Q 16:16 21 B U17 2X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
R 16:20       Race: 2  
S 16:24 22 G U17 1X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
T 16:28       Race: 2  
U 16:32 23 B U15 8+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
V 16:36       Race: 2  
W 16:40 24 G N18 2X
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
X 16:44       Race: 2  
Y 16:48 26 G U18 4+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
Z 16:52       Race: 2  
A 16:56 27 G U16 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Quarter-Final; Rest->Eliminated
B 17:00       Race: 2  
C 17:04 28 B U16 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; 3-6->E Final
D 17:08       Race: 2  
E 17:12 29 G U18 1X
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
F 17:16       Race: 2  
G 17:20       Race: 3  
H 17:24 30 B U18 1X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; Rest->Eliminated
I 17:28       Race: 2  
J 17:36 31 G U15 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; Rest->Eliminated
K 17:40       Race: 2  
L 17:44 32 B U15 4X+
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
M 17:48       Race: 2  
N 17:52       Race: 3  

Wednesday, 29th March 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 33 G U17 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
B 08:04 34 B U17 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
C 08:08       Race: 2  
D 08:12       Race: 3  
E 08:16 35 G O15 2X (L)
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
F 08:20       Race: 2  
G 08:24 36 B O15 2X (L)
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
H 08:28       Race: 2  
I 08:32       Race: 3  
J 08:36 37 G U16 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
K 08:40       Race: 2  
L 08:44       Race: 3  
M 08:48 38 B U16 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
N 08:52       Race: 2  
O 08:56 39 G U18 4X+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
P 09:00       Race: 2  
Q 09:04       Race: 3  
R 09:08 40 B U18 2X
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
S 09:12       Race: 2  
T 09:16       Race: 3  
U 09:20 41 G U15 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
V 09:28 42 B U15 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
W 09:32       Race: 2  
X 09:36       Race: 3  
Y 09:40 43 G U17 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; Rest->Eliminated
Z 09:44       Race: 2  
A 09:48 44 B U17 4X+
repechage
Race: 1 1-2->Semi-Final; 3-4->C Final
B 09:52       Race: 2  
C 09:56       Race: 3  
D 10:00 45 G N18 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
E 10:04       Race: 2  
F 10:08       Race: 3  
G 10:12 46 B N18 4+
repechage
Race: 1 1-4->Semi-Final; Rest->Eliminated
H 10:16       Race: 2  
I 10:20       Race: 3  
J 10:24 47 G U15 8X+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated
K 10:28 48 G U16 2X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter-Final; 3-6->E Final
L 10:32       Race: 2  
M 10:36 49 B U16 1X
repechage
Race: 1 1,2->Quarter; 3,4->E Final; 5,6->F Final
N 10:40       Race: 2  
O 10:44       Race: 3  
P 10:48       Race: 4  
Q 10:52 51 G U18 8+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
R 10:56       Race: 2  
S 11:00 52 B U18 8+
repechage
Race: 1 1->A Final; 2-5->B Final
T 11:04       Race: 2  
U 11:08 50 B U15 8X+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
V 11:12       Race: 2  
W 11:35 1 B U17 1X
final
Race: F  
X 11:40       Race: E  
Y 11:45 1 B U17 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
Z 11:50       Race: 2  
A 11:55       Race: 3  
B 12:00       Race: 4  
C 12:05 4 G U15 4X+
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
D 12:10       Race: 2  
E 12:15       Race: 3  
F 12:20       Race: 4  
G 12:35 8 G U16 1X
final
Race: E  
H 12:40 8 G U16 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
I 12:45       Race: 2  
J 12:50       Race: 3  
K 12:55       Race: 4  
L 13:00 21 B U17 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
M 13:05       Race: 2  
N 13:10       Race: 3  
O 13:15       Race: 4  
P 13:35 22 G U17 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
Q 13:40       Race: 2  
R 13:45       Race: 3  
S 13:50       Race: 4  
T 13:55 24 G N18 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
U 14:00       Race: 2  
V 14:05       Race: 3  
W 14:10       Race: 4  
X 14:15 27 G U16 4X+
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
Y 14:20       Race: 2  
Z 14:25       Race: 3  
A 14:30       Race: 4  
B 14:40 28 B U16 2X
final
Race: E  
C 14:45 28 B U16 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
D 14:50       Race: 2  
E 14:55       Race: 3  
F 15:00       Race: 4  
G 15:15 30 B U18 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
H 15:20       Race: 2  
I 15:25       Race: 3  
J 15:30       Race: 4  
K 15:35 31 G U15 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
L 15:40       Race: 2  
M 15:45       Race: 3  
N 15:50       Race: 4  
O 16:05 43 G U17 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
P 16:10       Race: 2  
Q 16:15       Race: 3  
R 16:20       Race: 4  
S 16:25 49 B U16 1X
final
Race: F  
T 16:30       Race: E  
U 16:35 49 B U16 1X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
V 16:40       Race: 2  
W 16:45       Race: 3  
X 16:50       Race: 4  
Y 16:55 48 G U16 2X
final
Race: E  
Z 17:00 48 G U16 2X
quarter-final
Race: 1 1-4->Semi; 5,6->FC; Rest->FD
A 17:05       Race: 2  
B 17:10       Race: 3  
C 17:15       Race: 4  

Thursday, 30th March 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:00 1 B U17 1X
final
Race: D  
B 08:05       Race: C  
C 08:10 1 B U17 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
D 08:15       Race: 2  
E 08:20 2 G U17 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
F 08:25       Race: 2  
G 08:30 3 B U15 2X
final
Race: C  
H 08:35 3 B U15 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
I 08:40       Race: 2  
J 08:45 4 G U15 4X+
final
Race: D  
K 08:50       Race: C  
L 08:55 4 G U15 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
M 09:00       Race: 2  
N 09:05 6 G U18 2X
final
Race: C  
O 09:10 6 G U18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
P 09:15       Race: 2  
Q 09:20 7 B U16 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
R 09:25       Race: 2  
S 09:30 8 G U16 1X
final
Race: D  
T 09:35       Race: C  
U 09:40 8 G U16 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
V 09:45       Race: 2  
W 09:50 9 B N18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
X 09:55       Race: 2  
Y 10:05 12 G U17 4X+
final
Race: C  
Z 10:10 12 G U17 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
A 10:15       Race: 2  
B 10:30 14 G U15 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
C 10:35       Race: 2  
D 10:40 17 B U16 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
E 10:45       Race: 2  
F 10:50 21 B U17 2X
final
Race: D  
G 10:55       Race: C  
H 11:00 21 B U17 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
I 11:05       Race: 2  
J 11:20 22 G U17 1X
final
Race: D  
K 11:25       Race: C  
L 11:30 22 G U17 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
M 11:35       Race: 2  
N 11:40 24 G N18 2X
final
Race: D  
O 11:45       Race: C  
P 11:50 24 G N18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Q 11:55       Race: 2  
R 12:05 27 G U16 4X+
final
Race: D  
S 12:10       Race: C  
T 12:15 27 G U16 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
U 12:20       Race: 2  
V 12:25 28 B U16 2X
final
Race: D  
W 12:30       Race: C  
X 12:35 28 B U16 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Y 12:40       Race: 2  
Z 12:45 29 G U18 1X
final
Race: C  
A 12:50 29 G U18 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
B 12:55       Race: 2  
C 13:00 30 B U18 1X
final
Race: D  
D 13:05       Race: C  
E 13:10 30 B U18 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
F 13:15       Race: 2  
G 13:20 31 G U15 2X
final
Race: D  
H 13:25       Race: C  
I 13:30 31 G U15 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
J 13:35       Race: 2  
K 13:40 32 B U15 4X+
final
Race: C  
L 13:45 32 B U15 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
M 13:50       Race: 2  
N 13:55 34 B U17 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
O 14:00       Race: 2  
P 14:05 36 B O15 2X (L)
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Q 14:10       Race: 2  
R 14:15 37 G U16 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
S 14:20       Race: 2  
T 14:25 39 G U18 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
U 14:30       Race: 2  
V 14:55 40 B U18 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
W 15:00       Race: 2  
X 15:05 42 B U15 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
Y 15:10       Race: 2  
Z 15:25 43 G U17 2X
final
Race: D  
A 15:30       Race: C  
B 15:35 43 G U17 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
C 15:40       Race: 2  
D 15:45 44 B U17 4X+
final
Race: C  
E 15:50 44 B U17 4X+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
F 15:55       Race: 2  
G 16:00 45 G N18 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
H 16:05       Race: 2  
I 16:10 46 B N18 4+
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
J 16:15       Race: 2  
K 16:25 48 G U16 2X
final
Race: D  
L 16:30       Race: C  
M 16:35 48 G U16 2X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
N 16:40       Race: 2  
O 16:45 49 B U16 1X
final
Race: D  
P 16:50       Race: C  
Q 16:55 49 B U16 1X
semi-final
Race: 1 1-4->A Final; Rest->B Final
R 17:00       Race: 2  

Friday, 31st March 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:23 1 B U17 1X
final
Race: B  
B 08:30       Race: A  
C 08:43 2 G U17 4+
final
Race: B  
D 08:50       Race: A  
E 09:03 3 B U15 2X
final
Race: B  
F 09:10       Race: A  
G 09:23 4 G U15 4X+
final
Race: B  
H 09:30       Race: A  
I 09:50 5 B U18 2-
final
Race: A  
J 10:03 6 G U18 2X
final
Race: B  
K 10:10       Race: A  
L 10:23 7 B U16 4X+
final
Race: B  
M 10:30       Race: A  
N 10:43 8 G U16 1X
final
Race: B  
O 10:50       Race: A  
P 11:03 9 B N18 2X
final
Race: B  
Q 11:10       Race: A  
R 11:23 10 G N18 8+
final
Race: B  
S 11:30       Race: A  
T 11:50 11 B U17 8+
final
Race: A  
U 12:03 12 G U17 4X+
final
Race: B  
V 12:10       Race: A  
W 12:30 13 B O15 4+ (L)
final
Race: A  
X 12:43 14 G U15 4+
final
Race: B  
Y 12:50       Race: A  
Z 13:03 15 B U18 4X+
final
Race: B  
A 13:10       Race: A  
B 13:23 16 G U18 2-
final
Race: B  
C 13:30       Race: A  
D 13:43 17 B U16 4+
final
Race: B  
E 13:50       Race: A  
F 14:10 18 G U16 8+
final
Race: A  
G 14:30 19 B N18 8+
final
Race: A  
H 14:50 20 G O15 4+ (L)
final
Race: A  
I 15:03 21 B U17 2X
final
Race: B  
J 15:10       Race: A  
K 15:23 22 G U17 1X
final
Race: B  
L 15:30       Race: A  
M 15:43 23 B U15 8+
final
Race: B  
N 15:50       Race: A  
O 16:03 24 G N18 2X
final
Race: B  
P 16:10       Race: A  
Q 16:30 25 B U18 4+
final
Race: A  
R 16:43 26 G U18 4+
final
Race: B  
S 16:50       Race: A  

Saturday, 1st April 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 08:23 27 G U16 4X+
final
Race: B  
B 08:30       Race: A  
C 08:43 28 B U16 2X
final
Race: B  
D 08:50       Race: A  
E 09:03 29 G U18 1X
final
Race: B  
F 09:10       Race: A  
G 09:23 30 B U18 1X
final
Race: B  
H 09:30       Race: A  
I 09:43 31 G U15 2X
final
Race: B  
J 09:50       Race: A  
K 10:03 32 B U15 4X+
final
Race: B  
L 10:10       Race: A  
M 10:30 33 G U17 8+
final
Race: A  
N 10:43 34 B U17 4+
final
Race: B  
O 10:50       Race: A  
P 11:10 35 G O15 2X (L)
final
Race: A  
Q 11:23 36 B O15 2X (L)
final
Race: B  
R 11:30       Race: A  
S 11:43 37 G U16 4+
final
Race: B  
T 11:50       Race: A  
U 12:10 38 B U16 8+
final
Race: A  
V 12:23 39 G U18 4X+
final
Race: B  
W 12:30       Race: A  
X 12:43 40 B U18 2X
final
Race: B  
Y 12:50       Race: A  
Z 13:10 41 G U15 8+
final
Race: A  
A 13:23 42 B U15 4+
final
Race: B  
B 13:30       Race: A  
C 13:43 43 G U17 2X
final
Race: B  
D 13:50       Race: A  
E 14:03 44 B U17 4X+
final
Race: B  
F 14:10       Race: A  
G 14:23 45 G N18 4+
final
Race: B  
H 14:30       Race: A  
I 14:43 46 B N18 4+
final
Race: B  
J 14:50       Race: A  
K 15:10 47 G U15 8X+
final
Race: A  
L 15:23 48 G U16 2X
final
Race: B  
M 15:30       Race: A  
N 15:43 49 B U16 1X
final
Race: B  
O 15:50       Race: A  
P 16:10 50 B U15 8X+
final
Race: A  
Q 16:23 51 G U18 8+
final
Race: B  
R 16:30       Race: A  
S 16:43 52 B U18 8+
final
Race: B  
T 16:50       Race: A  
Notes

NZRA Users. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

NZSSRA Users. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.

MADS2017 Calendar

February 17
MTWTFSS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 
 

March 17
MTWTFSS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 

April 17
MTWTFSS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
KeyEntries open
  Entries close
Racing
Reserve day
Results published

MADS2017 Venue

map of New Zealand

Lake Karapiro

North Island Northland Auckland Waikato Bay of Plenty Gisborne Hawkes Bay Taranaki Wanganui/Manawatu Wellington South Island Marlborough Nelson West Coast Canterbury Otago Southland