- Heat 1: placed 8th (9:36:66)
- Heat 6: placed 6th (9:13:49)
- Heat 3: placed 1st (8:56:84)
- Semi-final 3: placed 3rd (8:54:05)
- B Final: placed 4th (8:51:80)
- Heat 2: placed 3rd (8:07:82)
- Repechage 1: placed 2nd (8:10:38)
- A Final: result (SCR)
NCOG
school
Nelson
ne
Jaclyn Fenwick (stroke), Kirsty Thompson, Robyn Munro, Christina Wratten, Natalie Stuart, Emma Stuart, Olivia Bird, Chelsea Martin + Juliet Whittaker (cox)
Coached by: Ian Weenink
Event 10
G U18 4+ (L)
Sponsored by: Martelli McKegg, Lawyers
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: Tim Babbage
NCOG
school
Nelson
ne
Brook Nikora (stroke), Giovanna Martin, McKenzie Orange, Courtney Wouters, Sophie Stuart, Jessica Bowers, Lisa Thwaites, Georgia Wright + Meg Fraser (cox)
Coached by: NELC
- Heat 1: placed 4th (7:36:71)
- Repechage 1: placed 7th (7:45:83)
Event 18
G U18 1X
Sponsored by: National Bank Limited/Hunters Café and Bar
NCOG
school
Nelson
ne
- Heat 5: placed 6th (9:31:83)
- Repechage 2: placed 6th (9:22:32)
NCOG
school
Nelson
ne
- Heat 3: placed 2nd (8:19:61)
- Semi-final 2: placed 5th (8:16:92)
NCOG
school
Nelson
ne
- Heat 6: placed 3rd (8:31:80)
- Semi-final 2: placed 6th (8:30:21)
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: Ian Weenink
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: Ian Weenink
- Heat 1: placed 3rd (7:35:06)
- Repechage 1: result (SCR)
- Heat 5: placed 1st (7:50:83)
- Semi-final 3: placed 1st (7:52:08)
- A Final: placed 3rd (7:56:48)
- Heat 3: placed 2nd (7:56:43)
- Semi-final 4: placed 5th (8:00:16)
NCOG
school
Nelson
ne
Giovanna Martin (stroke), Holly Fry, Courtney Wouters, Brook Nikora, Jessica Bowers, McKenzie Orange, Georgia Wright, Sophie Stuart + Meg Fraser (cox)
Coached by: NELC
- Heat 1: placed 5th (7:31:54)
- Repechage 1: placed 5th (7:48:57)
- B Final: placed 5th (7:40:06)
- Heat 5: placed 1st (7:40:50)
- Semi-final 1: placed 1st (7:48:57)
- A Final: placed 2nd (7:51:54)
- Heat 2: placed 5th (8:26:75)
- Repechage 1: placed 5th (8:25:42)
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: NELC
- Heat 3: placed 6th (8:15:20)
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: Ian Weenink
- Heat 1: placed 2nd (7:31:98)
- Repechage 1: placed 1st (7:42:09)
- A Final: result (SCR)
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: Tim Babbage
- Heat 3: placed 4th (7:47:14)
- Repechage 2: placed 6th (7:59:06)
- B Final: placed 2nd (8:01:43)
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: Ian Weenink
Event 35
G N18 4+
Sponsored by: Hawarden Garage and Transport/High Country Salmon
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: NELC
- Heat 3: placed 2nd (8:15:32)
- Repechage 1: placed 7th (8:16:31)
Event 35
G N18 4+
Sponsored by: Hawarden Garage and Transport/High Country Salmon
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: NELC
- Heat 4: placed 6th (8:56:75)
Event 38
G U17 4X+
Sponsored by: Combined Services Club
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: Tim Babbage
NCOG
school
Nelson
ne
Coached by: NELC
- Heat 4: placed 3rd (8:46:69)
- Repechage 2: placed 8th (8:42:12)
NCOG
school
Nelson
ne
Jaclyn Fenwick (stroke), Olivia Timpson, Robyn Munro, Kirsty Thompson, Olivia Bird, Christina Wratten, Natalie Stuart, Lucy Conway + Juliet Whittaker (cox)
Coached by: Ian Weenink
- Heat 2: placed 2nd (6:57:16)
- Repechage 1: placed 1st (6:51:62)
- A Final: placed 3rd (6:45:90)