- Heat 2: placed 4th (7:56:87)
- Semi-final 3: placed 8th (8:12:57)
- Heat 2: result (SCR)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Dave Thompson & Bruce Holden
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Dave Thompson & Bruce Holden
- Heat 1: placed 6th (7:58:79)
- Repechage 2: placed 6th (7:40:24)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Dave Thompson
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Dave Thompson
- Heat 3: placed 5th (7:24:85)
- Repechage 1: result (DNS)
- Heat 1: placed 3rd (7:19:62)
- Repechage 2: placed 1st (7:20:12)
- A Final: placed 3rd (7:24:63)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Dave Thompson & Bruce Holden
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Dave Thompson
- Heat 4: placed 6th (7:35:72)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Dave Thompson
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Dave Thompson
- Heat 1: placed 5th (7:24:07)
- Repechage 2: placed 2nd (7:25:89)
- A Final: placed 8th (7:44:12)
HAMB
school
Waikato
wk
Samuel Thompson (stroke), Tayler Jacobs, Russell Schaare, Kira Wetere, Adam Burn, Alex Suttie, Braden Kempthorne, Campbell Hutchings + Matt Cameron (cox)
Coached by: Glenn Ross & Dave Thompson
Event 16
B U18 4+ (L)
Sponsored by: Dunedin Regatta Club Inc / Doughboy Bakery
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Dave Thompson & Bruce Holden
- Heat 1: placed 2nd (7:12:37)
- Repechage 1: placed 1st (6:53:65)
- A Final: placed 3rd (7:08:09)
Event 16
B U18 4+ (L)
Sponsored by: Dunedin Regatta Club Inc / Doughboy Bakery
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Dave Thompson
- Heat 2: placed 7th (8:13:35)
- Repechage 1: placed 6th (7:31:05)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Dave Thompson & Bruce Holden
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Dave Thompson & Bruce Holden
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Dave Thompson & Bruce Holden
- Heat 4: placed 2nd (6:43:27)
- Repechage 2: placed 1st (6:57:87)
- A Final: placed 1st (6:58:15)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Dave Thompson
- Heat 3: result (DNF)
HAMB
school
Waikato
wk
Tyna Williams (stroke), Michael Sangster, Nick Ross, Nick Reynolds, Robert McCaig, Sam Burrows, James Mills, Andrew Annear + Taylor Bond (cox)
Coached by: Dave Thompson & Bruce Holden
HAMB
school
Waikato
wk
Brett Barclay (stroke), Mitchell Hutchings, Ingo Springer, David Hong, Joe Nayacakalou, Anthony Corr, Brennan Jennings, James Wotton + Tom Aubrey (cox)
Coached by: Glenn Ross & Dave Thompson
- Heat 2: result (SCR)
- Heat 1: placed 7th (7:28:30)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Dave Thompson
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & David Thompson
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Dave Thompson
- Heat 4: placed 3rd (7:26:55)
- Repechage 2: placed 4th (7:21:33)
- B Final: placed 5th (7:23:15)
HAMB
school
Waikato
wk
Shaun Kirkham (stroke), Kira Wetere, Patrick Harrison, McKenzie Macky, Adam Burn, Fraser Armstrong, Matthew Kibble, Daniel Bates + Caleb Shepherd (cox)
Coached by: Dave Thompson & Bruce Holden
HAMB
school
Waikato
wk
Brett Barclay (stroke), James Wotton, Ingo Springer, Michael Appleton, Ryan Lowry, Mitchell Hutchings, Patrick Polson, Darren Stapleton + Max Dempsey (cox)
Coached by: Glenn Ross & Dave Thompson
- Heat 3: result (SCR)
- Heat 2: result (SCR)
HAMB
school
Waikato
wk
Isaac Holden (stroke), Andrew Healey, Jason Kitchin, Ben Bullock, Nick Ross, Nick Reynolds, Patrick Wetere, Andrew Annear + Matt Cameron (cox)
Coached by: Dave Thompson & Bruce Holden
HAMB
school
Waikato
wk
Shaun Kirkham (stroke), McKenzie Macky, Tyna Williams, Michael Sangster, Robert McCaig, Fraser Armstrong, Matthew Kibble, Andrew Annear + Taylor Bond (cox)
Coached by: Dave Thompson & Bruce Holden
- Heat 1: placed 3rd (6:13:22)
- Repechage 2: placed 1st (6:07:78)
- A Final: placed 8th (6:14:76)