- Heat 4: placed 6th (5:05:17)
- Repechage 4: placed 3rd (9:10:91)
WKDS
school
Waikato
wk
Brylee Haywood (stroke), Hannah Cameron, Georgia Connelly, Aynslee Rodger + Katherine Robertson (cox)
Coached by: Maree Kaati
- Heat 4: placed 2nd (7:59:40)
- Repechage 4: placed 1st (7:56:11)
- Semi-final 1: placed 1st (7:38:79)
- A Final: placed 2nd (7:43:51)
WKDS
school
Waikato
wk
Courtney Jefferies (stroke), Louise Dymock, Danielle Street, Aleisha Broomfield + Rebecca Hodges (cox)
Coached by: Maree Kaati
- Heat 2: placed 2nd (8:07:57)
- Repechage 2: placed 1st (7:56:10)
- Semi-final 1: placed 4th (7:48:51)
- A Final: placed 7th (7:55:93)
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Jane Adlam
- Heat 4: placed 8th (8:39:22)
- Repechage 2: placed 4th (8:11:48)
WKDS
school
Waikato
wk
Charlotte Spratt (stroke), Natasha Miln, Phillippa Summerville, Megan Holden, Nadine Williams, Anna Telfer, Juliet Anderson, Kylie Marsh + Stephanie Savage (cox)
Coached by: Bruce Holden
- Heat 1: placed 4th (7:27:75)
- Repechage 1: placed 2nd (7:19:08)
- A Final: placed 6th (7:16:88)
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Michael Spitzer
- Heat 1: placed 5th (8:28:39)
- Repechage 2: placed 3rd (7:55:00)
- A Final: placed 8th (8:07:63)
WKDS
school
Waikato
wk
Jessica Bentham (stroke), Louise McConnell, Morgan Quinn, Sarah Keene, Brooke Summerville, Tori Oliver, Morgan Croasdale, Nichola Waugh + Rebecca Hodges (cox)
Coached by: Craig Rodger
- Heat 4: placed 3rd (7:38:13)
- Repechage 4: placed 2nd (7:19:57)
- Semi-final 2: placed 4th (7:17:21)
- A Final: placed 5th (7:19:96)
Event 15
G U16 2X
Sponsored by: Pollys & Hawkesbury Road Clothing
WKDS
school
Waikato
wk
- Heat 3: placed 6th (8:30:43)
- Repechage 3: placed 5th (9:18:60)
- Heat 5: placed 4th (9:13:65)
- Repechage 2: placed 4th (8:55:35)
- Heat 3: placed 6th (10:25:44)
- Repechage 3: placed 4th (9:41:06)
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Michael Spitzer
- Heat 3: placed 4th (8:38:77)
- Semi-final 1: placed 8th (8:44:05)
- B Final: placed 5th (7:59:17)
Event 24
G U16 8+
Sponsored by: Pollys & Hawkesbury Road Clothing
WKDS
school
Waikato
wk
Courtney Jefferies (stroke), Louise Dymock, Brylee Haywood, Hannah Cameron, Georgia Connelly, Aynslee Rodger, Danielle Street, Aleisha Broomfield + Katherine Robertson (cox)
Coached by: Maree Kaati
- Heat 2: placed 1st (7:47:58)
- Semi-final 1: placed 1st (7:24:19)
- A Final: placed 2nd (7:00:96)
Event 24
G U16 8+
Sponsored by: Pollys & Hawkesbury Road Clothing
WKDS
school
Waikato
wk
Jessica Bentham (stroke), Louise McConnell, Morgan Quinn, Sarah Keene, Brooke Summerville, Tori Oliver, Morgan Croasdale, Nichola Waugh + Rebecca Hodges (cox)
Coached by: Craig Rodger
- Heat 3: placed 5th (8:10:65)
- Repechage 4: placed 4th (7:28:74)
Event 27
G U15 4X+
Sponsored by: National Hotel Cambridge
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Kate Saunders
- Heat 6: placed 6th (11:00:26)
- Repechage 1: placed 4th (9:04:59)
WKDS
school
Waikato
wk
Charlotte Spratt (stroke), Megan Holden, Phillippa Summerville, Natasha Miln + Stephanie Savage (cox)
Coached by: Bruce Holden
- Heat 1: placed 1st (8:27:31)
- Semi-final 1: placed 2nd (7:57:52)
- A Final: placed 2nd (7:30:33)
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Bruce Holden
- Heat 3: placed 4th (9:07:88)
- Semi-final 2: placed 8th (8:36:69)
- B Final: placed 7th (8:05:22)
Event 34
G U18 4X+
Sponsored by: Orbit Corporate Travel - Auckland
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Michael Spitzer
- Heat 1: placed 5th (8:34:05)
- Repechage 1: placed 4th (8:01:97)
- Semi-final 2: placed 8th (8:37:01)
- B Final: placed 7th (8:02:31)
Event 35
G U17 4+ (N)
Sponsored by: Boatshed Café and Kayaks
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Jane Adlam
- Heat 1: placed 5th
- Repechage 1: placed 3rd (8:16:26)
- Semi-final 2: placed 7th (8:54:38)
- B Final: placed 8th (8:25:92)
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Craig Rodger
- Heat 7: placed 2nd
- Semi-final 2: placed 2nd (8:24:11)
- A Final: placed 7th (7:49:45)
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Craig Rodger
- Heat 8: placed 2nd
- Semi-final 3: placed 6th (9:03:27)
WKDS
school
Waikato
wk
Coached by: Craig Rodger
- Heat 2: placed 6th
- Repechage 4: placed 5th (9:01:18)
WKDS
school
Waikato
wk
Charlotte Spratt (stroke), Natasha Miln, Phillippa Summerville, Megan Holden, Nadine Williams, Anna Telfer, Juliet Anderson, Kylie Marsh + Stephanie Savage (cox)
Coached by: Bruce Holden
- Heat 1: placed 5th
- Repechage 1: placed 1st (7:11:37)
- Semi-final 1: placed 7th (7:34:29)
- B Final: placed 6th (7:12:98)
WKDS
school
Waikato
wk
Courtney Jefferies (stroke), Louise Dymock, Brylee Haywood, Hannah Cameron, Georgia Connelly, Aynslee Rodger, Danielle Street, Aleisha Broomfield + Katherine Robertson (cox)
Coached by: Maree Kaati
- Heat 2: placed 3rd
- Semi-final 2: placed 5th (7:23:58)
- B Final: placed 2nd (7:06:61)